لیست بهترین وام‌های خرید اقساطی کالا و خدمات

چهارشنبه ۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
وام خرید اقساطی کالا
در این مقاله ویژگی‌های بهترین وام‌هایی که می‌توان با استفاده از آن‌ها از فروشگاه‌های مختلف خرید کرد را بررسی می‌کنیم.
تبلیغات

وام خرید کالا یکی از تسهیلاتی است که بانک‌ها و برخی پلتفرم‌ها برای خرید کالاهای خانگی یا دیجیتالی از فروشگاه اختصاص داده‌اند. سقف این تسهیلات بسته به شرایط هر بانک در سال گذشته تا ۲۰۰ میلیون تومان اعلام شده بود. این تسهیلات بر اساس بخشنامه بانک مرکزی باید در قالب کارت اعتباری باشد.

شرایط دریافت این وام‌ها، مثلا با وام‌ ازدواج یا وام ودیعه مسکن متفاوت است. در این وام‌ها باید حتما کالا را از فروشگاه‌های طرف قرارداد بانک‌ها خریداری کنید.

استفاده از این وام برای زمانی که نیاز ضروری به کالایی دارید اما نقدینگی حسابتان کفاف خرید آن را نمی‌دهد مناسب است. البته شرایط دریافت این وام‌ها هم ساده نیست. بسیاری از آن‌ها نیاز به ضامن، گواهی کسر از حقوق یا سپرده‌گذاری دارند و سودهای دریافت این وام‌ها هم پایین نیست. همچنین بانک‌ها برای خرید لوازم خانگی ایرانی این وام‌ها را اختصاص می‌دهد یعنی شما برای خرید محدودیت خواهید داشت.

علاوه بر این‌ها یکی از شرایط دریافت این وام در همه بانک‌ها این است که نتیجه اعتبارسنجی شما از بانک مرکزی مطلوب باشد و رتبه خوبی در این زمینه داشته باشید. درواقع اگر چک برگشتی یا بدهی غیرجاری به بانک‌ها داشته باشید نمی‌توانید از این وام استفاده کنید.

برخی از این وام‌ها برای خرید کالا پس از مراجعه به فروشگاه‌ها و ثبت سفارش و ارائه‌ی پیش‌فاکتور به شما اختصاص پیدا می‌کند.

علاوه بر این بانک‌ها وام‌های دیگری هم با مبالغ کمتر و شرایط متفاوت ارائه می‌دهند.

در این مقاله انواع این وام‌ها را با شرایطشان به شما معرفی می‌کنیم تا اگر نیاز به چنین وامی داشتید بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید.

این وام‌ها عمدتا برای خرید کالای ساخت داخل و از فروشگاه‌های طرف قرارداد بانک‌ها در نظر گرفته شده‌اند.

علاوه بر بانک‌ها برخی از پلتفرم‌ها هم هستند که به صورت اینترنتی امکان ارائه‌ی وام آسان‌تری را به مشتریان می‌دهند. البته میزان سود آن‌ها تفاوت چندانی با بانک‌ها ندارد اما تهیه‌ی ضمانت‌هایشان ساده‌تر از بانک‌هاست. ضمن این‌که به راحتی می‌شود به صورت اینترنتی در آن‌ها حساب باز کرد و در مدت کوتاهی وام دریافت کرد. مهم‌ترین‌ آن‌ها را در این‌ جدول برایتان لیست کرده‌ایم.

دریافت وام به صورت غیرحضوری در جهت ساده‌تر شدن فرایند دریافت وام است. اما اگر تصمیم به گرفتن وام برای خرید کالا از بانک‌ها دارید باید حتما به صورت حضوری به آن‌ها مراجعه کنید. اما در وام‌های دریافتی از پلتفرم‌هایی که معرفی کردیم می‌توانید به صورت اینترنتی با مراجعه به سایت‌هایشان اقدام کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات