سامانه داوطلبی دارمت آغاز به کار کرد

سامانه داوطلبی دارمت آغاز به کار کرد

سامانه‌ی دارمت با هدف تسهیل ارتباط افراد داوطلب با افراد نیازمند به انواع خدمات راه‌اندازی شد. این سامانه با شعار «باهم، برای همه» شروع به کار کرد.

سامانه‌ی دارمت به آدرس اینترنتی Daaramet.com سرویسی است که با هدف ارتباط افراد علاقه‌مند به خدمت‌رسانی و افراد نیازمند به خدمات متنوع مراقبتی و موارد مشابه، راه‌اندازی شد. این سامانه با شعار «باهم، برای همه» به افراد داوطلب امکان می‌دهد تا خدمات قابل ارائه و مشخصات محل سکونت و محدوده‌ی خدمت‌رسانی خود را اعلام کنند تا افراد نیازمند از خدمات آن‌ها بهره‌‌مند شود. افراد نیازمند به خدمات مانند سالمندان، افراد دارای معلولیت، مبتلایان به بیماری‌های خاص، اقشار آسیب‌پذیر، زنان باردار و بسیاری افراد دیگر نیز می‌توانند تحت عنوان «بهره‌مند» در سامانه ثبت‌نام کنند. دارمت پلی ارتباطی بین دو گروه ایجاد کرده و داوطلبان و بهره‌مندها در یک منطقه‌ی جغرافیایی را به هم متصل می‌کند.

استارتاپ استودیو «باغچه» محل تولد سامانه‌ی دارمت بود که از ۲۴ اسفند کار خود را به‌صورت رسمی آغاز کرد. وحید حجه‌فروش، مدیرعامل مؤسسه‌ی کاکتوس و استارتاپ استودیو باغچه، دارمت را سامانه‌ای مفید برای شرایط کنونی گسترش ویروس کرونا در کشور بیان کرد. او می‌گوید طراحی و توسعه‌ی دارمت از مدت‌ها پیش آغاز شده بود؛ اما همه‌گیری کرونا باعث شد تا با سرعت بیشتری آماده شده و رونمایی شود.

دارمت در فاز ابتدایی تلاش می‌کند تا با همکاری شهرداری، سازمان هلال احمر و بسیج، نیروهای داوطلب متخصص و ماهر را به مجموعه‌ی داوطلبان خود اضافه کند. به‌علاوه، کاکتوس ازطریق ارتباط با سازمان‌های مردم‌نهاد متعدد، افراد بهره‌مند را به سیستم دارمت اضافه می‌کند. داوطلبان اولیه‌ی سامانه، براساس پروتکل‌های بهداشتی استاندارد آموزش داده می‌شوند و بسته‌های بهداشتی و ضدعفونی و نیازمندی‌های افراد بهره‌مند را برای آن‌ها فراهم می‌کنند.

وحید حچه فروش

داوطلبان سامانه‌ی دارمت پیش از نهایی شدن ثبت‌نام، باید مراحل تأیید هویت و صلاحیت را بگذرانند تا مخاطبان و افراد دسته‌ی «بهره‌مند» با اعتماد بیشتری از خدمات آن‌ها استفاده کنند. وحید حجه‌فروش در پایان صحبت‌هایش درباره‌ی سامانه‌ی دارمت گفت:

باتوجه به همه‌گیر شدن ویروس کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی برای همه و تشویق به ماندن در خانه جهت مصون ماندن از بیماری، هدف «دارمت» کمتر کردن تردد گروه‌های آسیب‌پذیر در سطح شهر است. چند دقیقه از وقت شما می‌تواند جان همسایه‌تان را نجات دهد.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع دارمت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده