ظرفیت‌سازی جدید برای پهنای باند اینترنت پیش‌بینی شده است

ظرفیت‌سازی جدید برای پهنای باند اینترنت پیش‌بینی شده است

نایب رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت ارتباطات زیرساخت از ظرفیت سازی جدید برای شبکه پهنای باند اینترنت خبر داد.

سجاد بنابی، نائب رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد به دلیل افزایش استفاده‌ی کاربران از اینترنت و همچنین با هدف مدیریت اثرات شیوع ویروس کرونا در نوروز ۹۹، افزایش ظرفیت پهنای باند شبکه‌ی ارتباطی پیش‌بینی شده است. بنابی در توضیح این موضوع گفت با توجه به ادامه‌ی روند تعطیلات به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور و همزمانی عید نوروز، برای شبکه‌ی پهنای باند اینترنت ظرفیت‌سازی جدید انجام خواهد شد. او گفت:

با توجه به آثار مسئله‌ی بیماری کرونا بر رفتار کاربران که افزایش ۵۰ درصدی استفاده از اینترنت و دیتا را در هفته‌های اخیر در پی داشته است، با هدف مدیریت ریسک اثرات تداوم این بیماری در ایام نوروز، افزایش ظرفیت پهنای باند شبکه پیش‌بینی شده است.

به گفته‌ی نایب رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت ارتباطات زیرساخت این افزایش ظرفیت برای شبکه‌ی IP داخلی و درگاه‌های بین‌الملل و همچنین بستر انتقال آن است که به همراه مذاکره و توافق با پروایدرهای بین‌المللی جهت تأمین ظرفیت پیش‌بینی شده، از طرف شرکت ارتباطات زیرساخت صورت پذیرفته است.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در ادامه‌ی صحبت‌های خود تأکید کرد طی هماهنگی با اپراتورهای تلفن همراه و اینترنت ثابت، افزایش ظرفیت شبکه‌ی دسترسی و بهبود کیفیت سرویس دریافتی کاربران نیز برای روزهای آینده و تعطیلات نوروز ۹۹ در حال انجام است.

در روزهای اخیر تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس، فراهم شدن امکان دورکاری برای بسیاری از کارمندان، آموزش رایگان از طریق اینترنت و رایگان شدن خدمات تلویزیون‌های اینترنتی باعث شده است میزان استفاده از اینترنت افزایش پیدا کند تا جایی که طبق برآورد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مصرف اینترنت حدود ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است که از این میزان افزایش ۵۰ درصدی، سهم شبکه‌ی ملی اطلاعات ۳۰ درصد و سهم اینترنت بین‌الملل ۲۰ درصد در میزان مصرف دیتای کاربران بوده است. همچنین از ۱۷ اسفندماه جاری به گفته‌ی وزیر ارتباطات به کاربران اینترنت ثابت بسته‌ی اینترنت ۱۰۰ گیگابایتی رایگان ارائه شد و کاربران تا پایان اسفندماه سال جاری مهلت دارند از این بسته استفاده کنند. این هدیه برای کاربران اینترنت موبایل نیست و اپراتورهای موبایل تنها مصرف داخلی کاربران روی شبکه‌ی ملی اطلاعات را در شرایط کنونی به یک سوم قیمت اینترنت بین‌الملل کاهش داده‌اند.

منبع مهر

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید