به‌روزرسانی مایکروسافت برای اکسل، امکان ورود اطلاعات از فایل PDF را میسر می‌کند

به‌روزرسانی مایکروسافت برای اکسل، امکان ورود اطلاعات از فایل PDF را میسر می‌کند

سرانجام قابلیت تبدیل فایل‌های PDF به اکسل و پردازش داده‌ی اسناد پی‌دی‌افی در این برنامه میسر شد.

مایکروسافت اخیرا بیلد جدیدی (Biuld 12905.20000) برای مجموعه‌ی نرم‌افزاری آفیس ویندوز منتشر کرده است که بالاخره یکی از ویژگی‌های پرتقاضای ورود اطلاعات به اکسل را برای کاربران فراهم می‌کند. با این قابلیت کاربران می‌توانند اطلاعات موجود در فایل‌ها و اسناد PDF را به اکسل تبدیل کنند.

برای استفاده از این قابلیت طبق تصویری که درادامه آمده است، به برگه‌ی Data بروید و سپس روی گزینه‌ی Get Data کلیک کنید. اکنون در بین گزینه‌ها، نشانگر موس را روی From File ببرید تا منو آن باز شود و در این بخش From PDF را انتخاب کنید.

Microsoft Excel / اکسل

مایکروسافت در Excel 2016 قابلیت اتصال به داده‌های دیگر و انجام عملیات روی آن‌ها ازطریق Get & Transform را فراهم کرد. این قابلیت ازطریق نصب افزونه دردسترس کاربر قرار می‌گرفت؛ اما ویژگی تبدیل PDF به فایل اکسل به‌طور پیش‌فرض در تاروپود اکسل قرار خواهد داشت.

دیگر نکته‌ی جالب به‌روزرسانی جدید مایکروسافت این است که کاربران ازاین‌پس قادر خواهند بود نمایش ارائه‌ی پاورپوینتی خود را با کمک Surface Earbuds کنترل کنند. مایکروسافت سرفیس ایرباد را ۲۳ اردیبهشت عرضه کرد. این گجت شنیداری از ژست‌های حرکتی پشتیبانی می‌کند و حالا با به‌روزرسانی آفیس مایکروسافت، کاربران می‌توانند پاورپوینت خود را از راه دور و با کمک ژست‌های مختلف حرکتی کنترل کنند.

مایکروسافت در توضیح این قابلیت چنین گفته است:

اگر تمایل ندارید از موس استفاده کنید و حین جلسه‌ی ارائه ترجیح می‌دهید برای تأثیر بیشتر حرکت کنید و غالبا نزدیک لپ‌تاپ خود برای ورق‌زدن اسلایدها نیستید، با استفاده از Surface Earbuds می‌توانید اسلایدها را ورق بزنید یا با دوبار ضربه‌زدن موسیقی یا ویدئویی را پخش کنید که در اسلایدی نمایش داده می‌شود.

سایر موارد به‌روزرسانی بیلد نیز شامل رفع نقص‌های فنی و باگ‌های نرم‌افزاری در Outlook و Microsoft Word و Visual Basic می‌شود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده