گیت هاب نسخه بتا اپلیکیشن اندروید خود را منتشر کرد

گیت هاب نسخه بتا اپلیکیشن اندروید خود را منتشر کرد

گیت‌هاب بالاخره نسخه‌ی بتای اپلیکیشن خود را برای دستگاه‌های اندرویدی منتشر کرد.

گیت‌هاب (GitHub)، بزرگ‌ترین سرویس میزبانی از کد، سال گذشته اعلام کرده بود اپلیکیشنی برای پلتفرم‌های اندروید و iOS منتشر خواهد کرد. پیش‌از‌این و در سال ۲۰۱۲ نیز، گیت‌هاب اپلیکیشن اندروید منتشر کرده بود؛ اما در سال ۲۰۱۵، آن را از فروشگاه گوگل‌‌پلی حذف کرد. 

در سال ۲۰۱۸ و زمانی‌که مایکروسافت گیت‌هاب را به‌مبلغ ۷/۵ میلیارد دلار خرید، به‌خوبی می‌دانست گیت‌هاب دیگر صرفا ابزاری برای مدیریت کد نیست و به شبکه‌ای اجتماعی و جزئی دوست‌‌داشتنی از زندگی برنامه‌نویسان تبدیل شده است. تا پیش‌از‌این، راهکار مناسبی برای بهره‌مندشدن از تجربه‌ی کار با گیت‌هاب روی دستگاه‌های موبایل وجود نداشت و کاربران مجبور بودند به نسخه‌ای از وب‌سایت که برای مرورگرهای موبایل بهینه شده بود یا اپلیکیشن‌های غیررسمی بسنده کنند.

سرانجام گیت‌هاب هفته‌ی گذشته باردیگر اپلیکیشنی برای سیستم‌عامل اندروید منتشر کرد. این اپلیکیشن که فعلا در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد، به‌گفته‌ی گیت‌هاب بر «انجام آسان‌تر وظایف، در حال حرکت» تمرکز دارد.

اپلیکیشن اندروید گیت هاب / github android app

اگرچه اپلیکیشن گیت‌هاب امکان جست‌وجو و گشتن در مخازن (ریپازیتوری‌ها) و ارائه‌ی بازخورد در بحث‌ها را به‌ کاربران می‌دهد، امکان مشاهده‌ی کد در این اپلیکیشن وجود ندارد؛ مگر اینکه کد مذکور بخشی از درخواست ادغام (Merge Request) باشد. همچنین، کاربران فقط می‌توانند فایل README هر ریپازیتوری را مشاهده کنند.

فعلا اپ گیت‌هاب فقط برای توسعه‌دهندگان معدودی در‌دسترس است که پیش‌از‌این در برنامه‌ی بتای اپلیکیشن و ازطریق لینک دعوت ثبت‌نام کرده بودند. اگر به آزمایش اپلیکیشن گیت‌هاب علاقه‌مند هستید، می‌توانید ازطریق این لینک برای دریافت نسخه‌ی بتا ثبت‌نام کنید یا درصورت تمایل، در سایت گیت‌هاب درباره‌ی این اپلیکیشن بیشتر بخوانید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده