اپل بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سال ۲۰۱۹ را معرفی کرد

اپل بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سال ۲۰۱۹ را معرفی کرد

اپل بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سال ۲۰۱۹ را معرفی کرد که این‌بار برخلاف سال‌های گذشته شاهد دسته‌بندی‌های جدیدی درمیان آن‌ها هستیم.

اندک‌اندک به پایان سال ۲۰۱۹ نزدیک می‌شویم و اپل طبق سنت هرساله‌ی خود، بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلف معرفی کرده است. درحالی‌که معمولا اپلیکیشن‌های بزرگی نظیر نتفلیکس، یوتیوب، اینستاگرام و دیگر نام‌های مشابه همواره در صدر فهرست «بهترین‌های رایگان» در اپ‌استور آیفون و آیپد قرار دارند؛ بهترین ساخته‌های نرم‌افزاری منتخب کوپرتینویی‌ها تنها به‌نام‌های بزرگ خلاصه نمی‌شود و می‌توان نام‌های جدید و غیرآشنایی را نیز در میان آن‌ها مشاهده کرد.

جوایز امسال شامل «بهترین اپلیکشن» برای گوشی آیفون، تبلت آیپد، اپل تی‌وی و مک ‌به‌همراه جایزه‌ای برای «جریان‌ساز‌ترین اپلیکیشن سال» نیز می‌شود. این رویه‌ برای بازی‌ها نیز مشابه است؛ بااین‌تفاوت‌که امسال دسته‌بندی جدید تحت‌عنوان «بهترین بازی سال اپل آرکید» نیز اضافه شده تا اهمیت سرویس اشتراکی جدید اپل بیش‌از پیش در چشم‌انداز پیش‌روی کوپرتینویی‌ها آشکار باشد.

نکته‌ی مهم درباره‌ی انتخاب‌های اپل این است که تمامی بازی‌ها و اپلیکیشن‌های برتر در زمینه‌های مختلف توسط دبیر‌های اپ‌استور از سراسر جهان انتخاب شده‌اند. برگزیده‌ها افزون‌بر برنده‌شدن جایزه مربوطه، فرصت خودنمایی در صفحه‌ی اصلی اپ‌استور را پیدا می‌کنند.

از مسائل حاشیه‌ای بالا که بگذریم، به‌ اصل مطلب می‌رسیم که معرفی بهترین اپلیکیشن‌های منتخب اپل است. 

طبق انتخاب کوپرتینویی‌ها، اپلیکیشن Spectre Camera از تیم Lux Optics که استفاده‌ی تحسین‌برانگیزی از قدرت هوش‌مصنوعی داشته، توانسته عنوان بهترین اپلیکیشن آیفون را به‌دست آورد. درآن‌سو، Flow از تیم Moleskine نیز افتخار قرارگیری در صدر فهرست بهترین اپلیکیشن‌های آیپد را به‌دست آورده است. Affinity Publisher نام دیگر اپلیکیشنی است که توانسته با ارائه‌ی ابزارهایی کارآمد برای طراحی گرافیکی، بهترین اپلیکیشن مک لقب بگیرد. درانتها نیز به اپل تی‌وی می‌رسیم که The Explorer با ارائه‌ی تجربه‌ای نوین از گشت‌و‌گذار مجازی با کیفیت 4K‌ مؤفق‌به کسب رتبه‌ی نخست در بین نامزد‌های بهترین اپلیکیشن سال ۲۰۱۹ شده است.

از اپلیکیشن‌ها که بگذریم، به بازی‌ها می‌رسیم که محبوبیت زیادی در اپ‌استور‌های موبایلی دارند. بازی Sky: Children of the Light‌ نام یک بازی از تیم Thatgamecompany است که توانسته بهترین بازی سال آیفون نام بگیرد؛ درحالی‌که Hyper Light Drifter از توسعه‌دهنده‌ای با نام Abylight مقام نخست بهترین بازی آیپد را به‌دست آورده است. پس‌از این دو، بازی‌های Gris و Wonder Boy: The Dragon's Trap به‌ترتیب بهترین بازی‌های مک و اپل‌ تی‌وی شده‌اند. باوجود‌این، اپل امسال به دسته‌بندی‌ها بالا بسنده نکرده و همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، یک دسته‌بندی به سرویس جدید اپل آرکید اختصاص داده است. در دسته‌بندی بهترین بازی اپل آرکید بازی Sayonara Wild Hearts توانسته خود را در بالاترین رتبه نسبت‌به دیگر رقبا قرار دهد. 

در انتها نیز به جریان‌سازترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ نیز پرداخته و فهرست خود را با ذکر نام‌های بزرگی چون Mario Kart Tour،‌  The Elder Scrolls: Blades و Call of Duty: Mobile تکمیل کرده است. 

افزون‌بر موارد بالا، فهرست بهترین برنامه‌ها و بازی‌های سال ۲۰۱۹ برای آیفون و آیپد نیز به‌روزرسانی شده است که به‌مانند گذشته، می‌توان حضور پررنگ شبکه‌های اجتماعی بزرگی چون فیسبوک، اینستاگرام و... را در آن مشاهده کرد.

بهترین اپلیکیشن‌های رایگان آیفون

 1. یوتیوب
 2. اینستاگرام
 3. اسنپ‌چت
 4. تیک‌تاک
 5. مسنجر
 6. جیمیل
 7. نتفلیکس
 8. فیسبوک
 9. گوگل مپ
 10. آمازون

بهترین اپلیکیشن‌های پولی آیفون

 1. Facetune
 2. HotSchedules
 3. Dark Sky Weather
 4. The Wonder Weeks
 5. AutoSleep Tracker for Watch
 6. TouchRetouch
 7. Afterlight - Photo Editor 
 8. Procreate Pocket
 9. Sky Guide
 10. Toca Hair Salon 3

بهترین اپلیکیشن‌های رایگان آیپد

 1. یوتیوب
 2. نتفلیکس
 3. آمازون پرایم ویدئو
 4. گوگل کروم
 5. هولو (Hulu)
 6. مسنجر
 7. جیمیل
 8. فیسبوک
 9. تیک‌تاک
 10. ماشین‌حساب

بهترین اپلیکیشن‌های پولی آیپد

 1. Procreate 
 2. Notability
 3. GoodNotes 5
 4. Duet Display
 5. Toca Hair Salon 3
 6. Toca Life: Neighborhood 
 7. XtraMath
 8. PDF Expert 7: PDF Editor
 9. LumaFusion
 10. Affinity Designer

بهترین بازی‌های رایگان آیفون

 1. Mario Kart Tour
 2. Color Bump 3D
 3. aquapark.io
 4. Call of Duty: Mobile
 5. BitLife - Life Simulator
 6. Polysphere - art of puzzle
 7. Wordscapes
 8. Fortnite
 9. Roller Splat
 10. AMAZE

بهترین بازی‌های پولی آیفون

 1. Minecraft
 2. Heads Up
 3. Plague Inc
 4. Bloons TD 6
 5. Geometry Dash
 6. Rebel Inc
 7. The Game of Life
 8. Stardew Valley
 9. Bloons TD 5
 10. Grand Theft Auto: San Andreas

بهترین بازی‌های رایگان آیپد

 1. Roblox
 2. aquapark.io
 3. Paper.io 2
 4. Color Bump 3D
 5. Magic Tiles 3: Piano Game
 6. Fortnite
 7. Polysphere - art of puzzle
 8. Wordscapes
 9. Tiles Hop - EDM Rush
 10. Helix Jump

بهترین بازی‌های پولی آیپد

 1. Minecraft
 2. Geometry Dash
 3. Bloons TD 6
 4. Plague Inc
 5. Amazing Frog
 6. Stardew Valley
 7. The Game of Life
 8. Heads Up
 9. Terraria
 10. Bendy and the Ink Machine

لطفا دیدگاه خود را در‌این‌رابطه با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید. به‌نظر شما در فهرست معرفی‌شده‌ی اپل شاهد انتخاب‌های درستی هستیم یا خیر؟

منبع venturebeat cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده