۶۵ میلیارد پیام روزانه و بیش از ۲ میلیارد دقیقه مکالمه از طریق واتساپ

چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
بر اساس آمار فیسبوک، پیام‌رسان واتساپ روزانه بیش از ۶۵ میلیارد پیام ارسال می‌کند و میزبان بیش از ۲ میلیارد دقیقه مکالمه در طی روز است.
تبلیغات

به‌ نظر می‌رسد که پیام‌رسان واتساپ روزهای شلوغی را سپری می‌کند. بر طبق آماری که فیسبوک در خلال کنفرانس توسعه‌دهندگان F8 که در شهر سن خوزه جریان دارد منتشر کرد، پیام‌رسان واتساپ روزانه بیش از ۶۵ میلیارد پیام متنی را تبادل می‌کند و بیش از ۲ میلیارد دقیقه صرف تماس‌های صوتی و تصویری بین کاربران آن می‌شود.

فیسبوک هیچگونه جزئیاتی از تعداد کاربران این پیام‌رسان منتشر نکرد؛ اما برطبق آمار سال گذشته، واتساپ روزانه میزبان بیش از یک میلیارد کاربر است.

این غول فناوری درباره‌ی ویژگی استاتوس پیام‌رسان فوق‌الذکر نیز صحبت کرد؛ بر اساس آمار فیسبوک، روزانه بیش از ۴۵۰ میلیون نفر از این ویژگی استفاده می‌کنند. اگر با ویژگی یادشده آشنایی ندارید، خوب است بدانید که کارکرد آن دقیقاً مشابه استوری‌ اینستاگرام است و کاربران واتساپ از طریق استاتوس می‌توانند متن، تصویر، ویدیو و تصاویر متحرک گیف را به مدت ۲۴ ساعت، به نمایش بگذارند.

همانطور که پیش‌تر عنوان شد، تمام اطلاعات فوق در خلال کنفرانس توسعه‌دهندگان این شرکت، موسوم به F8 ارائه شده است که انتظار می‌رود میزبان ۵۰۰۰ توسعه‌دهنده به‌صورت حضوری باشد. این شبکه‌ی اجتماعی علاوه بر پرداختن به واتساپ، اقدام به معرفی برخی از ویژگی‌های جدید و نوآورانه‌ی وب‌سایت و اپلیکیشن خود کرد که به‌عنوان نمونه، می‌توان به بازطراحی صفحه‌ی کاربران در فیسبوک و دگرگونی ظاهری اپلیکیشن مسنجر اشاره کرد. در جریان این کنفرانس، مباحثی نظیر بهره‌گیری از سرویس‌ها درون اپلیکیشن‌های شخص‌ ثالث، پشتیبانی از واقعیت افزوده در اپلیکیشن موبایل و برنامه‌های جدید هوش مصنوعی عنوان شد.

اخبار فوق درباره‌ی واتساپ در حالی امروز توسط رسانه‌های فناوری منتشر شد که روز گذشته، بنیان‌گذار این پیام‌رسان از تصمیم خود برای کناره‌گیری از این شرکت و احتمالاً هیئت مدیره فیسبوک خبر داد.

کوم در این رابطه نوشت:

من زمانی تصمیم به ترک‌ سمت خود گرفتم که مردم از واتساپ بیش از آنچه می‌توانستم تصور کنم، استفاده می‌کنند. اکنون تیم از هر زمان دیگری نیرومندتر است و به انجام کارهای شگفت‌انگیز ادامه خواهد داد. با این حال، من همچنان به تشویق واتساپ ادامه خواهم داد؛ حتی اگر بیرون از شرکت باشم.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات