اشاره اپل به تعداد فراوان بدافزارهای اندروید برای مقابله با قانون بارگذاری جانبی اپلیکیشن‌ها در iOS

شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۵
مطالعه 3 دقیقه
اپل در واکنش به مخالفت دربرابر قوانین ضدانحصار و بارگذاری جانبی برنامه‌ها در iOS، به تعداد فراوان بدافزارهای اندروید اشاره می‌کند.

اپل به مخالفت با قوانین ضدانحصار در ایالات متحده ادامه می‌دهد؛ قوانینی که می‌تواند تغییرات بزرگی در فروشگاه اپلیکیشن این شرکت ایجاد کند. نامه‌ای که اپل به کمیته‌ی قضایی سنا ارسال کرده، به‌طور خاص ادعا می‌کند که موضع اتخاذشده علیه این شرکت بی‌اساس و غیرصادقانه است. این نامه سوم مارس ارسال شده و تیموتی پودرلی، مدیر ارشد امور دولتی اپل آن را امضا کرده است.

نامه‌ی مذکور در پاسخ به ادعاهای بروس اشنایر ارسال شد. اشنایر متخصص رمزنگاری است که به قانون‌گذاران گفت نگرانی‌های امنیتی اپل درباره‌ی بارگذاری جانبی اپلیکیشن‌ها در iOS بی‌اساس است. او در نامه‌ی خود به کمیته‌ی قضایی سنا نوشت:

رویترز اولین‌بار به پاسخ اپل به اشنایر اشاره کرد و توضیح داد اتهام‌های مطرح‌شده‌ی اشنایر ناامیدکننده است و ثابت می‌کند که حتی متخصصان فنی بااستعداد می‌توانند مسائل مربوط به بارگذاری جانبی اپلیکیشن‌ها را مخدوش کنند.

اپل در سراسر نامه‌ی خود به تعدادی از نمونه‌های مختلف از فروشگاه‌های غیررسمی اپلیکیشن اشاره می‌کند که حاوی برنامه‌های آلوده به بدافزارها و برنامه‌هایی هستند که داده‌های کاربران را درمعرض خطر قرار می‌دهند. یکی از نمونه‌هایی که اپل به آن اشاره می‌کند، اکوسیستم اندروید است.

نوکیا می‌گوید در اکوسیستم اندروید که تعداد بدافزارهای آن ۵۰ برابر بیشتر از iOS است، این واقعیت که می‌توان برنامه‌های آن را تقریباً از هرجایی دانلود کرد، همچنان مشکل بزرگی محسوب می‌شود؛ زیرا کاربران می‌توانند اپلیکیشن‌ها را از فروشگاه‌های غیررسمی دانلود کنند که این برنامه‌ها در بسیاری از مواقع، حاوی بدافزار هستند.

در بخش دیگری از این نامه آمده است:

همان‌طورکه انتظار می‌رفت، اپل به تعدادی از قابلیت‌های امنیتی ارائه‌شده در اپ‌استور نیز اشاره می‌کند که ازجمله می‌توان به فرایند بررسی برنامه‌ها و شفافیت درباره‌ی ردیابی اطلاعات کاربران در اپلیکیشن‌ها و برچسب‌های حفظ حریم‌ خصوصی اشاره کرد. طبق اعلام این شرکت، ارائه‌ی هیچ‌یک از این ویژگی‌های امنیتی با مجازکردن فروشگاه‌های غیررسمی اپلیکیشن امکان‌پذیر نخواهد بود.

مطالب مشابه

نظرات