قابلیت صفحه‌نمایش همیشه روشن احتمالاً به نسخه‌های پرو آیفون ۱۴ اضافه می‌شود

شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
جدیدترین نسخه‌ی آزمایشی iOS 16، نشان می‌دهد تصاویر زمینه‌ی این سیستم‌عامل درحالت جدیدی موسوم به Sleep چگونه نمایش داده خواهند شد.
تبلیغات

قابلیت صفحه‌نمایش همیشه‌روشن (Always-on Display) از سال‌ها قبل در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی ارائه می‌شود. اکنون با نزدیک‌تر شدن به تاریخ معرفی نسل بعدی آیفون‌ها اپل، شایعاتی منتشر شده است که نشان می‌دهد این سری از گوشی‌های غول فناوری مستقر در کوپرتینو، از ویژگی نمایشگر همیشه‌روشن بهره خواهند برد.

قابلیت صفحه‌نمایش همیشه‌روشن، ویژگی جذابی است که حتی درصورت خاموش بودن نمایشگر گوشی، مواردی مثل اعلان‌ها، ساعت و غیره را نشان می‌دهد. درحال‌حاضر هنگامی‌که صفحه‌ی آیفون درحالت قفل باشد، نمایشگر آن کاملاً خاموش است و هیچ اطلاعاتی روی آن نشان داده نمی‌شود.

به گزارش ZDNet، با انتشار چهارمین نسخه‌ی آزمایشی iOS 16، ارجاعاتی به حالت جدید موسوم به Sleep در این سیستم‌عامل دیده شده است که تصاویر پس‌زمینه‌ی روشن و متحرک را به نسخه‌ی تیره‌تر تبدیل می‌کند تا در مصرف باتری صرفه‌جویی شود. این رویکرد شبیه قابلیتی است که اپل در ساعت هوشمند خود ارائه می‌دهد. البته شایعات حاکی از آن است که این ویژگی جدید فقط روی مدل‌های پرو آیفون ۱۴ دردسترس خواهد بود.

در بالا، تصویر زمینه‌ی حالت Sleep را مشاهده می‌کنید. ویدئوی منتشرشده از این ویژگی نشان می‌دهد تصویر زمینه‌ی نمادین دلقک‌ماهی که بین حالت‌های فعال و حالت Sleep تغییر می‌کند، در آیفون‌های آینده‌ی اپل چگونه به‌نظر خواهند رسید. تنها چیزی که این قابلیت کم دارد، عدم نمایش ساعت یا هرگونه اعلان است که احتمالاً در دستگاه واقعی دردسترس قرار خواهد گرفت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات