در بنچمارک منتسب به گلکسی‌بوک ۴ اج، اسنپدراگون ایکس الیت از آیفون ۱۲ هم ضعیف‌تر است

جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
گلکسی بوک ۴ اج ۲۰۲۴ از نمای جلو از نمای جلو
بنچمارک‌های منتسب‌به اسنپدراگون ایکس الیت در لپ‌تاپ‌ گلکسی بوک ۴ اج، نتایج عجیبی را نشان می‌دهد.
تبلیغات

کامپیوترهای کوپایلت‌پلاس در تاریخ ۱۸ ژوئن (۲۹ خرداد) عرضه می‌شوند. تعداد زیادی از این دستگاه‌ها از تراشه‌ی اسنپدراگون ایکس الیت قدرت می‌گیرند؛ تراشه‌ای که از زمان معرفی‌اش سروصدای زیادی به‌پا کرده است.

یکی از کاربران ردیت با انتشار پستی، نتایج بنچمارک گلکسی بوک ۴ اج سامسونگ را فاش کرد که آمار عجیبی را نشان می‌دهد. طبق این بنچمارک اسنپدراگون ایکس الیت در دل لپ‌‌تاپ سامسونگ، عملکردی ضعیف‌تر از آیفون ۱۲ مینی دارد.

بنچمارک فاش‌شده گلکسی بوک ۴ اج حالت شارژ
بنچمارک فاش‌شده گلکسی بوک ۴ اج حالت باتری

طبق بنچمارک‌های فاش‌شده، گلکسی بوک ۴ اج بدون اتصال شارژر به‌ترتیب ۱٬۸۲۹ و ۱۱٬۳۷۹ امتیاز در بخش تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای کسب کرد. این امتیازات در حالت اتصال لپ‌ تاپ سامسونگ به برق به ۱٬۸۴۱ و ۱۱٬۵۳۷ رسید.

با نگاهی به بنچمارک‌های تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ که همین حالا در دل گوشی‌‌های پرچمدار اندرویدی قرار دارد می‌توان دید که بنچمارک‌ فاش‌شده از اسنپدراگون ایکس الیت احتمالاً دقیق نیست.

زومیت در بررسی گلکسی S24 اولترا مجهز به پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در بخش تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای به‌ترتیب ۲٬۲۶۲ و ۷٬۰۰۵ امتیاز به‌دست آورد؛ یعنی حدود ۲۰ درصد امتیاز تک‌هسته‌ای بیشتر از امتیاز فاش‌شده‌ی اسنپدراگون ایکس الیت است.

در بنچمارک‌گیری از یک تراشه شرایط مختلفی دخیل هستند که هرکدام می‌تواند روی نتیجه‌ی نهایی تاثیر بگذارد. مشخص نیست بنچمارک ایکس الیت در گلکسی بوک ۴ اج در حالت Performance ویندوز به‌دست آمده‌ است یا حالت Balanced. در نتیجه باید برای دیدن عملکرد واقعی اسنپدراگون ایکس الیت تا زمان عرضه‌ی کامپیوترهای کوپایلت‌پلاس صبر کنیم.

کوالکام هنگام رونمایی ایکس الیت اعلام کرد که این پردازنده در حالت تک‌هسته‌ای و چند‌هسته‌ای به‌ترتیب به امتیاز ۲٬۹۰۰ و ۱۵٬۰۰۰ دست پیدا می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات