هواوی احتمال بازگشت تراشه‌های Kirin در سال ۲۰۲۳ را رد کرد

سه‌شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
اخیراً شایعاتی درمورد احتمال بازگشت تراشه‌های سری Kirin هواوی در سال ۲۰۲۳ منتشر شده و حالا این شرکت چینی با انتشار بیانیه‌ای، شایعات مذکور را تکذیب کرده است.
تبلیغات

هواوی زمانی با ساخت تراشه‌های Kirin، به‌عنوان یکی از رقبای سرسخت سیستم-روی-چیپ‌های اسنپدراگون کوالکام شناخته می‌شد؛ بااین‌حال، تحریم‌های ایالات‌متحده علیه غول فناوری چینی در چندسال گذشته، باعث شد تا واحد تراشه‌سازی آن با محدودیت‌های فراوانی مواجه شود و نتواند مثل گذشته به پیشرفت خود ادامه دهد. طی ماه‌های گذشته، گزارش‌هایی درمورد احتمال بازگشت سیستم-روی-چیپ‌های Kirin هواوی منتشر شد، اما این شرکت شایعات مذکور را رد کرده است.

به‌نوشته‌ی NotebookCheck، با قرار گرفتن کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند هواوی در فهرست‌سیاه دولت آمریکا، ضربه‌ی بسیار سنگینی به این شرکت وارد شد. اگرچه سیستم-روی-چیپ‌های هواوی در چین ساخته می‌شوند اما همچنان به فناوری‌های شرکت‌های آمریکایی و بین‌المللی وابسته است و تحریم‌های اعمال‌شده علیه آن، باعث شد تا سایر شرکت‌های ایالات متحده و شرکت‌های مهم در سایر نواحی جهان، از همکاری با غول فناوری چینی، منع شوند.

به‌هرحال، چندین گزارش و شایعه مبنی‌بر احتمال بازگشت تراشه‌های Kirin هواوی در سال ۲۰۲۳ منتشر شد، اما حساب کاربری All Weather Technology News در ویبو، این شایعات را بی‌اساس خواند و معرفی تراشه‌های جدید را در سال آینده‌ی میلادی تکذیب کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات