اینتل برای تولید پردازنده‌های ۱۴ نانومتری از سامسونگ درخواست کمک کرد

یک‌شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
ظاهرا اینتل از شرکت سامسونگ درخواست همکاری کرده و این همکاری احتمالا در راستای تولید پردازنده‌های ۱۴ نانومتری خواهد بود.

شاید اینتل توانسته باشد عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تراشه‌های جهان را از سامسونگ پس بگیرد اما شرایط برای این شرکت همچنان سخت است به‌خصوص اینکه AMD توانسته در این مدت پردازنده‌های دسکتاپ و ایستگاه کاری ۷ نانومتری و حتی GPU خود را ارائه دهد.

باوجود درآمدهای رکوردی اینتل در سه‌ماهه‌ی سوم سال، مشکلات عرضه‌ی پردازنده‌های ۱۴ نانومتری اینتل همچنان ادامه دارد و این باعث شده است که تولید و عرضه‌ی پردازنده‌های دسکتاپ ۱۰ نانومتری این شرکت نیز به تأخیر بیفتد. این ماجرا ظاهرا تاکنون به نفع AMD بوده تا پردازنده‌های Ryzen را در آمازون با موفقیت به فروش برساند.

اما در این میان اینتل بی‌کار نبوده و مطابق گزارش رسانه‌های کره جنوبی، به TSMC و سامسونگ روی آورده تا بخشی از تولیدات تراشه‌ها را به عهده بگیرند و مشکلات مربوط به تقاضای بیش از حد انتظار را برطرف کنند. براساس این گزارش‌ها، سامسونگ تعداد زیادی سفارشات اینتل را برای تولید تراشه‌های ۱۴ نانومتری دریافت کرده است. احتمالا سامسونگ از این همکاری استقبال خواهد کرد و این قرارداد بسته خواهد شد چراکه تقاضا در بازار حافظه در این روزها کاهش یافته و این فرصت خوبی برای تجارت سامسونگ خواهد بود.

مطالب مشابه

نظرات