قابلیت زمانبندی حالت تاریک احتمالا در اندروید 11 ارائه خواهد شد

قابلیت زمانبندی حالت تاریک احتمالا در اندروید 11 ارائه خواهد شد

گوگل احتمالا در اندروید ۱۱ قابلیت کاربردی و مفید زمانبندی حالت تاریک را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

در اندروید ۱۰، گوگل یکی از ویژگی‌های بسیار محبوب یعنی حالت تاریک یا Dark Mode را معرفی کرد و این ویژگی، گوگل و سایر توسعه‌دهندگان را برانگیخت تا تم‌های تاریک را در برنامه‌های خود ارائه کنند. درنتیجه در استفاده در محیط‌های تاریک یا در شب، فشار و آسیب کمتری به چشم‌ها وارد خواهد شد. گوگل ویژگی‌ مهم زمانبندی حالت تاریک را در نسخه‌های اولیه‌ی بتا ارائه کرده بود و در نهایت در نسخه‌ی اصلی این ویژگی را در اختیار کاربران قرار نداد. درواقع گوگل قبلا به کاربران این امکان را می‌داد تا حالت تاریک را براساس ساعات روز و شب تنظیم کنند اما در نهایت در نسخه‌ی نهایی خبری از این ویژگی مهم نبود.

تم تیره اندروید / Android Dark Theme

اوایل سال جاری، این شرکت فاش کرد که ویژگی زمانبندی حالت تاریک از اندروید ۱۰ حذف شده زیرا ممکن بود با راه‌اندازی مجدد برنامه‌ها، روی تجربه‌ی کاربران تأثیر منفی بگذارد. اما اکنون براساس گزارش‌ها ممکن است که این ویژگی در اندروید ۱۱ بازگردد و در اختیار کاربران قرار گیرد.

کریس بانز از تیم روابط توسعه‌دهندگان اندروید در گوگل همچنین اعلام کرد که این ویژگی به مجوزهای موقعیت مکانی دقیق برای درک بهتر طلوع و غروب خورشید و محاسبات روز و شب هر منطقه نیاز خواهد داشت. به‌گفته‌ی کریس بانز، محاسبات طلوع و غروب خورشید بسیار دشوار بوده و در برخی مکان‌ها مانند نزدیک قطب شمال و قطب جنوب ماجرا کمی پیچیده‌تر خواهد شد.

به‌هرجهت پس از شکایات و اعتراضات کاربران احتمالا قابلیت زمانبندی حالت تاریک در اندروید بعدی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. اما اگر نمی‌خواهید منتظر ارائه‌ی این ویژگی در اندروید باشید می‌توانید از اپلیکیشن ثالثی استفاده کنید تا امکان زمانبندی حالت تاریک در اختیارتان قرار گیرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که این راه‌حل به اجرای یک دستور از طریق ADB نیاز خواهد داشت بنابراین شاید ماجرا کمی پیچیده شود.

منبع xda-developers

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید