این گوشی های پوکو اندروید ۱۵ را دریافت نمی‌کنند

سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
کار با گوشی پوکو X3 شیائومی
اگر گوشی پوکو شما جزو مدل‌هایی است که در این مقاله آمده‌اند، نمی‌توانید آن را به اندروید ۱۵ به‌روزرسانی کنید.
تبلیغات

اولین پیش‌نمایش جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل اندروید به‌تازگی منتشر شده است. اندروید ۱۵ علاوه‌بر ظاهر جذاب‌تر، تغییرات زیادی را در بخش‌های مختلف دستگاه‌ به‌ارمغان می‌آورد.

از میان مدل‌های مختلف گوشی پوکو، تعداد زیادی از آن‌ها از دریافت به‌روزرسانی اندروید ۱۵ محروم خواهند بود. این موضوع تا حد زیادی به بی‌نظمی شیائومی برای ارائه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای انواع گوشی شیائومی و تبلت شیائومی ارتباط دارد.

فهرست گوشی‌ های پوکو که اندروید ۱۵ را دریافت نمی‌کنند

در‌حال‌حاضر، شیائومی فهرست رسمی مدل‌های مختلف گوشی پوکو که اندروید ۱۵ را دریافت نمی‌کنند، منتشر نکرده است. با‌وجود‌این، بر‌اساس برخی از اعلامیه‌های رسمی شیائومی درباره تعداد به‌روزرسانی‌های اندروید برای محصولات مختلف، احتمالاً مدل‌های زیر جزو انواع گوشی‌های پوکو خواهند بود که به اندروید ۱۵ به‌روزرسانی نمی‌شوند:

علاوه‌بر مدل‌های گفته‌شده، احتمالاً بسیاری از مدل‌های گوشی پوکو که تاریخ عرضه‌ی آن‌ها مربوط به سال ۲۰۲۱ یا پیش‌از آن است، اندروید ۱۵ را دریافت نخواهند کرد.

توجه کنید که این فهرست رسمی نیست و ممکن است شیائومی برای برخی از مدل‌های این فهرست یا گوشی‌های قدیمی پوکو، اندروید ۱۵ را منتشر کند.

جای تأسف دارد که احتمالاً بسیاری از بهترین گوشی‌ های اقتصادی و بهترین گوشی‌ های میان رده شیائومی ازجمله مدل‌های متنوع سری پوکو، امکان دریافت چند نسخه از به‌روزرسانی‌های سالانه‌ی اندروید را ندارند. این مسئله روی ارزش خرید این گوشی‌ها تأثیر زیادی می‌گذارد و دستگاه را در‌معرض تهدیدات امنیتی و مشکلات سخت‌افزاری قرار می‌دهد.

اندروید ۱۵ علاوه بر بهبودهای امنیتی برای جلوگیری از نفوذ بدافزارها به دستگاه‌ها، تغییرات زیادی در بخش‌های مختلف دستگاه از‌جمله امکان سفارشی‌سازی بهتر و بهینه‌سازی مصرف باتری و بخش‌های پردازشی و مواردی ازاین‌قبیل را ایجاد می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات