گلکسی S24 اولترا سریع‌ترین گوشی دنیا است؟

یک‌شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۸
مطالعه 2 دقیقه
گلکسی S24 اولترا به رنگ خاکستری تیتانیومی
نتایج بنچمارک نشان می‌دهد که فضای ذخیره‌سازی گلکسی S24 سرعت بسیار بیشتری از آیفون ۱۵ پرو مکس دارد.
تبلیغات

گلکسی S24 اولترا و آیفون ۱۵ پرو مکس از استانداردهای فضای ذخیره‌سازی متفاوتی استفاده می‌کنند. گوشی سامسونگ از UFS و گوشی آیفون از فضای ذخیره‌سازی NVMe بهره می‌برد.

نتایج بنچمارک جدیدی که یکی از کاربران در ایکس منتشر کرده، نشان می‌دهد که گلکسی S24 اولترا در بخش فضای ذخیره‌سازی، نرخ خواندن و نوشتن به‌ترتیب ۷۵ و ۱۵ درصد سریع‌تر از بهترین گوشی آیفون ارائه می‌دهد.

نتایج بنچمارک سرعت فضای ذخیره‌سازی گیک‌بنچ گلکسی S24 اولترا و آیفون ۱۵ مکس

آزمون گیک‌بنچ نشان می‌دهد که گلکسی S24 اولترا با به‌دست‌آوردن سرعت خواندن ترتیبی ۲٬۵۴۷ مگابایت‌بر‌ثانیه از رقیبش با سرعت خواندن ترتیبی ۱٬۴۵۰ مگابایت‌برثانیه پیشی می‌گیرد. بهترین گوشی سامسونگ با سرعت نوشتن ۴۴۲ مگابایت‌برثانیه برتری خود را بر آیفون ۱۵ پرو مکس با سرعت نوشتن ۲۵۷ مگابایت‌برثانیه حفظ می‌کند.

سامسونگ معمولاً از حافظه‌ی فلش در گوشی‌های پرچم‌دار خود استفاده می‌کند که نتیجه‌ی آن سرعت بیشتر و تأخیر کمتر فضای دخیره‌سازی است. گلکسی S24 اولترا در بنچمارک یادشده تأخیر کمتری از آیفون ۱۵ پرو مکس دارد.

داشتن تأخیر کمتر بدین‌معنا است که با سرعت بیشتری می‌توان به اطلاعات ذخیره‌شده دسترسی پیدا کرد و درنتیجه، سرعت اجرای برنامه‌ها روی گوشی افزایش می‌یابد؛ هرچند عوامل دیگری مثل قدرت پردازشی و سیستم‌عامل نیز در این موضوع دخیل هستند.

هر دو گوشی جزو بهترین گوشی های بازار هستند و با ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی آزمایش شده‌اند. قیمت گوشی سامسونگ مدل گلکسی S24 اولترا ۱٬۲۹۹ دلار اعلام شده که از قیمت گوشی آیفون مدل ۱۵ پرو مکس ۲۵۶ گیگابایتی و قیمت گوشی سامسونگ مدل گلکسی S23 اولترا ۱۰۰ دلار بیشتر است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات