آیا گلکسی S23 FE سامسونگ ضدآب است؟

دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
پنل پشتی گلکسی S23 FE
گلکسی S23 FE موبایلی هیجان‌انگیز است که جایگاه محبوبی بین ایرانی‌ها دارد؛ اما آیا این گوشی ضدآب است؟
تبلیغات

گوشی گلکسی S23 FE سومین موبایل از سری Fan Edition سامسونگ است که انتخابی مطلوب برای اکثر کاربران محسوب می‌شود و بسیاری از ویژگی‌های عالی گلکسی S23 و گلکسی S23 پلاس و گلکسی S23 اولترا را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه‌تر ارائه می‌دهد.

گلکسی S23 FE با ویژگی‌هایی ازجمله صفحه‌نمایش اولد (با نام تجاری AMOLED)، بلندگوهای استریو، پردازنده قدرتمند، تنظیمات متنوع دوربین و باتری با شارژدهی تمام روز، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و مقاوم‌بودن این گوشی سامسونگ دربرابر نفوذ آب جای تعجب ندارد.

به‌نوشته‌ی سم‌موبایل، سامسونگ چند سالی است که گوشی‌های پرچم‌دار و تعدادی از بهترین گوشی‌ های میان‌ رده خود را مقاوم در‌برابر آب و گردوغبار طراحی می‌کند.

گلکسی S23 FE مانند هر گوشی هوشمند دیگر خانواده‌ی گلکسی اس، از گواهی IP68 بهره می‌برد. این گواهی رتبه‌بندی استاندارد بین‌المللی برای دستگاه‌هایی است که در‌برابر گرد‌و‌غبار و آب مقاوم هستند و اعداد کنار حروف IP نشان‌‌دهنده‌ی این هستند که یک دستگاه تا چه حد در‌برابر گردوغبار و آب مقاوم است.

اولین رقم از چپ نشان‌دهنده‌ی محافظت در‌برابر گرد‌و‌غبار است و عدد ۶ در این‌جا به‌معنای بیشترین محافظت ممکن است و نفوذ گرد‌و‌غبار در استفاده‌های روزمره را تقریباً غیرممکن می‌کند. رقم دوم میزان مقاومت در‌برابر آب را نشان می‌دهد و عدد ۸ بدین‌معنی است که گلکسی S23 FE می‌تواند در عمق حداکثر ۱٫۵ متری آب به‌مدت ۳۰ دقیقه دوام بیاورد.

گواهی مقاومت در‌برابر آب، تنها برای آب شیرین کاربردی است و دستگاه محافظی د‌ربرابر پاشش‌های پرفشار و آب با دمای زیاد ندارد. به‌طور خلاصه، گلکسی S23 FE درست مانند هر گوشی هوشمند دیگری در بازار، در‌برابر آب «مقاوم» است و نمی‌توانیم آن را «ضدآب» بدانیم.

اگر به‌طور اتفاقی آب روی گوشی‌تان ریخته شود یا بخواهید لکه‌ای را با فشار ملایم آب از روی آن پاک کنید، جای نگرانی نیست؛ چراکه گواهی IP68 محافظت کافی از گوشی را در این شرایط فراهم می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات