هواوی برترین فروشنده گوشی‌های تاشو در چین است

یک‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
گزارشی جدید نشان می‌دهد هواوی در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری برترین فروشنده‌ی گوشی‌های تاشو در کشور چین بوده است.

هواوی یکی از غول‌های بزرگ فناوری در سراسر جهان است و به‌اندازه‌ی کافی توانایی دارد که در بازار گوشی‌های هوشمند با سایر شرکت‌ها باقدرت رقابت کند. گزارش اخیر Counterpoint نشان می‌دهد این برند در بازار گوشی‌های تاشو عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است. آژانس تحقیقاتی کانترپوینت گزارشی از سهم بازار گوشی‌های هوشمند تاشو چین از ژانویه تا می منتشر و در آن سهم بازار شرکت‌های مختلفی مثل ویوو، اوپو، آنر، سامسونگ، شیائومی و هواوی را ارائه کرده است.

براساس تحقیقات جدید، هواوی در بازار گوشی‌های تاشو چین درمقایسه‌با رقبای خود عملکرد بهتری داشته است. علاوه‌براین، داده‌های جدید آینده‌ی سایر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند را نیز مشخص می‌کند. این گزارش حاکی از آن است که حجم فروش گوشی‌های تاشو در چین در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری ۶۷۰ هزار دستگاه بوده است که این رقم از افزایش ۳۹۱ درصدی درمقایسه‌با بازه‌ی زمانی مشابه سال گذشته حکایت می‌کند. ناگفته نماند میزان فروش این نوع گوشی‌های هوشمند درقیاس‌با سه‌ماهه‌ی قبل نیز رشدی ۱۵۲ درصدی را تجربه کرده است.

هواوی‌سنترال می‌نویسد با درنظرگرفتن نرخ پیشرفت کنونی، میزان فروش گوشی‌های تاشو تا پایان سال جاری ۲۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. با پیش‌بینی فروش ۲٫۷ میلیون دستگاه تاشو، سرعت رشد فروش این نوع محصولات در چین می‌تواند حفظ شود. با انتشار جدیدترین آمار فروش گوشی‌های تاشو در چین، همه‌ی شرکت‌های فعال در این بازار تلاش کرده‌اند تا پیشرفت خود را در فناوری‌های تاشو افزایش دهند. هواوی اکنون ۵۰ درصد از سهم فروش گوشی‌های تاشو این کشور را ازآن خود کرده است و پس‌ازآن، سامسونگ با سهم ۲۰ درصدی در جایگاه دوم قرار دارد و اوپو نیز جایگاه سوم این فهرست را کسب کرده است.

بااین‌حال، شوک بزرگ به شیائومی وارد می‌شود که رتبه‌ی آخر فهرست فروشندگان برتر گوشی‌های تاشو چین را در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری به‌دست آورده است. شرکت‌هایی مثل اوپو و ویوو با اینکه سابقه‌ی زیادی در حضور در این بازار ندارند، با سهم ۱۰٫۳ درصدی جایگاه خود را در این بازار حفظ کرده‌اند.

گزارش Counterpoint با مشاهده‌ی جهش‌های خیره‌کننده در بخش گوشی‌های هوشمند تاشو، انتظار دارد در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ حداقل چهار یا پنج مدل جدید از این نوع گوشی‌ها معرفی شود. درواقع پس از موفقیت ۷۷ درصدی گوشی‌های تاشویی که با سبک گلکسی زد فولد روانه‌ی بازار شده‌اند، شرکت‌های مختلف اکنون در حال آزمایش مدل‌های جدیدی به‌سبک کلی گلکسی زد فلیپ هستند. روند مذکور می‌تواند درنهایت به افزایش ۵۰ درصدی سرعت فروش این‌دست از گوشی‌های تاشو کمک کند.

مطالب مشابه

نظرات