ال جی توقف تولید رولبل را تکذیب کرد

ال جی توقف تولید رولبل را تکذیب کرد

گفته می‌شد تولید ال جی رولبل متوقف شده است؛ اما شرکت کره‌ای توقف تولید آن را رد می‌کند و هنوز هیچ تصمیمی درباره‌ی آینده‌ی این محصول نگرفته است.

ال جی الکترونیکس در گفت‌و‌گو با ورج اعلام کرد گوشی هوشمند این شرکت که صفحه‌نمایشی با توانایی تغییر اندازه دارد و با نام ال جی رولِبل (LG Rollable) شناخته می‌شود، هنوز مراحل ساخت را می‌گذارند و تولیدش متوقف نشده است. فردی به ‌نمایندگی از ال جی می‌گوید: «من به‌طور قطع، نهایی شدن هرگونه تصمیم این‌چنینی برای محصولات موبایل آینده را رد می‌کنم.»

این گفته‌ی ال جی در حالی مطرح می‌شود که چند روز پیش خبرگزاری کره‌ای Yonhap News مدعی شد شرکت کره‌ای به تأمین‌کنندگان خود گفته تولید رولبل متوقف شده است و آن‌ها می‌توانند برای بازپرداخت هزینه‌های توسعه‌ی رولبل، درخواست بدهند. 

انکار ال جی‌، دلیل محکمی نیست که رولبل همچنان در سال جاری میلادی از راه خواهد رسید؛ اما به‌وضوح نشان می‌دهد تیم طراحی و تولید و عرضه‌ی محصولات در دوران دنیاگیری ویروس کرونا با چالش‌های زیادی مواجه شده‌اند و نمی‌توانند به‌طور قطعی چیزی اعلام کنند. این یعنی احتمال دارد گزارش Yonhap News به‌نوعی صحیح باشد.

ماه گذشته‌ی سال جاری میلادی ال جی شایعه‌ی مربوط به خروج از بازار موبایل را تکذیب و منبع اصلی خبر یعنی TheElec گزارش را حذف کرد. مدت زیادی نگذشته بود که ال جی به ‌یک‌باره تغییر موضع داد و به‌صورت رسمی گفت به خروج از صنعت موبایل فکر می‌کند؛ حتی اگر تصمیم به انجام این کار هنوز نهایی نشده باشد. 

اگر ال جی واقعا تصمیم داشت تولید گوشی رول شدنی را متوقف کند، احتمالا این کار با هدف تغییر تاریخ عرضه یا تغییر بخش‌هایی از طراحی محصول انجام می‌گرفت. تغییرات برنامه‌ریزی اولیه لزوما به‌ معنی لغو تولید گوشی نیست. قطعا لغو تولید ال جی رولبل برای کارمندان این شرکت کره‌ای تعجب‌برانگیز خواهد بود. براساس گزارش TheElec که اکنون حذف شده است، کسب‌و‌کار موبایل یا پروژه‌ی I (کدنام ال جی برای رولبل) همچنان ادامه پیدا می‌کند. 

ال جی طی سال‌های اخیر برای رقابت با دیگر شرکت‌های فعال در صنعت گوشی مثل سامسونگ یا هواوی دچار مشکل شده است و کسب‌و‌کار موبایل این شرکت در پنج سال اخیر تقریبا ۴٫۵ میلیارد دلار ضرردهی کرده. ال جی نشان داده است که به تولید گوشی‌ منحصربه‌فرد توجه دارد و این موضوع را به‌طور ویژه هنگام عرضه‌ی ال جی وینگ دیدیم. ال جی رولبل یکی دیگر از دستگاه‌های منحصربه‌فرد این شرکت کره‌ای محسوب می‌شود که آینده‌ی آن فعلا نامشخص است؛ اما می‌دانیم که داستان این گوشی هنوز به پایان راه نرسیده.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این خبر چیست؟

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده