ال جی رولبل، گوشی رول شدنی LG، در CES 2021 به ‌نمایش درآمد

ال جی رولبل، گوشی رول شدنی LG، در CES 2021 به ‌نمایش درآمد

ال‌جی در مراسم CES 2021، گوشی رول‌شدنی خود، یعنی LG Rollable را به‌صورت اولیه به‌نمایش گذاشت. این گوشی طراحی منحصربه‌فرد و جذابی دارد. 

ال‌جی الکترونیکس ساعاتی پیش کنفرانس مطبوعاتی مهمی در مراسم CES 2021 برگزار کرد. در کنفرانس ال‌جی رونمایی اولیه‌ی گوشی رول‌شدنی این شرکت را شاهد بودیم. به گوشی رول‌شدنی ال‌جی نخستین‌بار موقع رونمایی ال‌جی وینگ در اواخر سال ۲۰۲۰ به‌طورجزئی اشاره شد؛ اما به‌لطف انتشار ویدئویی جدید، اکنون نمایی کامل از بخش جلویی گوشی رول‌شدنی ال‌جی را د اختیار داریم. براساس گزارش خبرگزاری ZDNet، این گوشی با نام ال‌جی رولبل (LG Rollable) شناخته می‌شود. پیش‌تر نمای کناری ال‌جی رولبل را تنها به‌مدت چند ثانیه در ویدئویی تاریک دیده بودیم؛ اما هیچ ایده‌ای از فرم‌فاکتور نهایی محصول نداشتیم.

فعلا جزئیاتی از ال‌جی رولبل (LG Rollable) نمی‌دانیم

در آن زمان به‌نظر می‌رسید گوشی رول‌شدنی ال‌جی از محفظه‌ی خود به‌صورت کشویی خارج و ‌به تبلت تبدیل می‌شود. در ویدئو رسمی ال‌جی، گوشی رول‌شدنی این شرکت به‌آرامی باز می‌شود و نمایشگری نسبتا بزرگ جلو چشمانمان قرار می‌دهد. ال‌جی رولبل مکانیسمی شبیه به تلویزیون‌های رول‌شدنی ال‌جی دارد. 

تاکنون، ال‌جی دو تیزر برای گوشی رولبل منتشر کرده است که یکی از آن‌ها در بخش ابتدایی کنفرانس مطبوعاتی به‌نمایش درآمد و در پایان کنفرانس نیز، ویدئو دوم را شاهد بودیم. در ویدئو پایانی، نام گوشی را فهمیدیم. متأسفانه ال‌جی در مراسم CES صراحتا به مشخصات و قابلیت‌های ال‌جی رولبل اشاره‌ی چندانی نکرد و در‌حال‌حاضر، اطلاعات خاصی از دستگاه منحصربه‌فرد این شرکت نمی‌دانیم. همچنین، دقیقا مشخص نیست ال‌جی کِی جزئیات بیشتر رولبل را با رسانه‌ها در میان می‌گذارد. 

ال جی رولبل / LG Rollable / گوشی رول شدنی الجی در تیزر CES 2021

ال‌جی شرکتی است که به کار روی فرم‌‌فاکتورهای غیرمعمول برای گوشی‌های هوشمند عادت دارد؛ به‌همین‌دلیل، تولید گوشی‌هایی نظیر وینگ یا رولبل این شرکت‌ کره‌ای ما را چندان متعجب نمی‌کند. ال‌جی صرفا به آزمایش گوشی‌های غیرمعمول بسنده نمی‌کند و اکثر آن‌ها را به بازار نیز می‌فرستد.

در سال ۲۰۱۳، یعنی همان دورانی که از گوشی‌های بزرگ با عبارت «فبلت» یاد می‌شد، ال‌جی گوشی هوشمند بزرگی با صفحه‌نمایش خمیده رونمایی کرد که G Flex نامیده شد. هشت سال از آن زمان گذشته و صنعت نمایشگر با پیشرفت‌های عظیمی همراه شده است. درحالی‌که پیش‌تر ایجاد انحناهای کوچک در نمایشگر کاری نوآورانه محسوب می‌شد، امروزه نمایشگرهای منحنی در همه‌جا یافت می‌شوند؛ به‌همین‌دلیل، ال‌جی سراغ نمایشگرهایی رفته است که امکان لوله‌کردن آن‌ها وجود دارد. 

ال‌جی نخستین شرکتی نیست که روی فناوری نمایشگرهای رول‌شدنی کار می‌کند. TCL و اوپو نیز پیش‌تر تیزرهایی منتشر کرده‌اند تا اعلام کنند به این حوزه علاقه‌مند هستند. اطمینان داریم ال‌جی و اوپو و TCL قرار نیست در بازار نمایشگرهای رول‌شدنی تنها بمانند. احتمالا شرکت‌های دیگر نیز در ماه‌های پیش رو، کار روی نمایشگرهای رول‌شدنی را رسانه‌ای خواهند کرد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی تیزرهای ال‌جی برای گوشی رولبل چیست؟

منبع cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده