پیکسل 4 به‌روزرسانی جدیدی برای بهبود قابلیت تشخیص چهره دریافت کرد

پیکسل 4 به‌روزرسانی جدیدی برای بهبود قابلیت تشخیص چهره دریافت کرد

گوگل در جدیدترین بروزرسانی نرم‌افزاری پیکسل ۴ جدی‌ترین مشکل فناوری تشخیص چهره این گوشی را برطرف کرده است.

یکی از مهم‌ترین تغییرات گوشی گوگل پیکسل ۴ نسبت به نسل قبل، بهره‌مندی آن‌ها از فناوری تشخیص چهره به‌جای حسگر اثرانگشت است. بااین‌حال این فناوری گوشی‌ جدید گوگل به دلیل فریب خوردن آسان مورد انتقادات بسیاری قرار گرفته است. با توجه به اینکه فناوری تشخیص چهره تنها روش بایومتریک برای باز کردن قفل این گوشی است، امنیت آن اهمیت دوچندانی پیدا کرده است.

تا پیش‌ازاین، باز بودن چشمان کاربر برای گشودن قفل گوشی پیکسل ۴ الزامی نبود و سایرین به‌سادگی می‌توانستند به‌عنوان‌مثال هنگام خواب بودن صاحب گوشی با نگه‌داشتن آن در جلوی صورت کاربر قفل آن را باز کنند. این مطلب امنیت پرچم‌دار گوگل را به‌شدت پایین آورده بود. گوگل برای حل این مشکل به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای پیکسل ۴ منتشر کرده است که باز بودن چشمان کاربر را برای گشودن قفل گوشی الزامی می‌کند. این به‌روزرسانی در بخش تنظیمات گزینه‌ای با عنوان require eyes to be open (نیاز به باز بودن چشم‌ها) اضافه می‌کند که به‌صورت پیش‌فرض فعال است. بااین‌حال کاربر در صورت تمایل می‌تواند این گزینه را غیرفعال کند.

ناتوانی پیکسل ۴ در تشخیص باز بودن چشمان کاربر یکی از انتقادات اصلی به این گوشی در زمان عرضه‌ی آن بود. گوگل در پاسخ به این انتقادات در اواخر مهر سال گذشته وعده‌ی اضافه شدن این قابلیت در ماه‌های بعدی را داده بود.

قابلیت فیس آیدی اپل از زمان معرفی آن در سال ۲۰۱۷ از قابلیت تشخیص باز بودن چشمان کاربر بهره می‌برد. بدین ترتیب کاربران آیفون یا آیپد برای باز کردن قفل دستگاه خود باید به‌طور مستقیم به دستگاه خود نگاه کنند.

گوگل چندی قبل ویژگی جدیدی به گوشی خود افزوده بود که قابلیت تشخیص چهره‌ی کاربر را با وجود تغییرات ظاهری نظیر تغییر مدل مو امکان‌پذیر می‌کرد. این ویژگی پیش‌تر در گوشی آیفون نیز مشاهده شده بود. حال فناوری تشخیص چهره‌ی گوگل با به‌روزرسانی اخیر توانسته است به جایگاهی هم‌رده با فناوری فیس آیدی اپل برسد.

به‌روزرسانی جدید پیکسل ۴ در کنار معرفی این قابلیت بسیار کلیدی، مشکل قطع شدن صدای تماس در حین اتصال بلوتوثی و تأخیر در باز شدن صفحه‌کلید و برخی از اپلیکیشن‌ها را نیز رفع می‌کند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده