مذاکره گوگل با عکاسان مراسم ازدواج برای ارتقای ویژگی روتوش چهره با دوربین پیکسل 4

شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
مطالعه 4 دقیقه
گوگل به‌منظور ارتقای دوربین پیکسل ۴ و بهبود قابلیت‌هایی همچون روتوش چهره و زیباتر جلوه‌دادن تصاویر، با عکاسان حرفه‌ای مراسم ازدواج مذاکره کرده است.

گوگل اعلام کرد با هدف توسعه‌ی ویژگی روتوش چهره (Face Retouching) در دوربین گوشی پیکسل ۴، از عکاسان حرفه‌ای مشورت گرفته است که با مقوله‌هایی همچون زیباترکردن چهره آشنا هستند. ایساک رینولدز، مدیر محصول دوربین پیکسل، در مصاحبه‌ای مطبوعاتی درباره‌ی قابلیت روتوش‌کردن تصاویر با دوربین گوشی گوگل پیکسل ۴ توضیحات جالبی ارائه کرد.

ایسام رینولدز معتقد است: 

ایساک رینولدز افزود:

از دیدگاه عکاسان حرفه‌ای، صاف‌بودن پوست سوژه یکی از موضوعات مهمی است که در زیباتر جلوه‌دادن تصویر وی اهمیت زیادی دارد. از دیدگاه رینولدز، پوست صاف یکی از مؤلفه‌های اصلی در زیباترشدن سوژه محسوب می‌شود. وی معتقد است: 

ویژگی Face Retouching باعث می‌شود تصویر چهره‌ی سوژه با پوستی صاف و شفاف بهتر از قبل به‌نظر برسد. رینولدز درباره‌ی این موضوع می‌گوید:

گوگل در گوشی هوشمند پیکسل ۴، نخستین‌بار قابلیت روتوش چهره‌ی دوربین سلفی را به‌صورت پیش‌فرض دراختیار کاربران قرار داد. رینولدز درادامه‌ی صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کرد که یکی از اهداف گوگل آن است کاربران بتوانند با دوربین گوشی‌های هوشمند خود، خاطره‌ی خوبی از لحظاتشان ثبت و ضبط کنند. گوگل کاملا می‌داند کاربران به زیباتر‌شدن چهره‌شان اهمیت می‌دهند. همه دوست دارند وقتی عکس می‌گیرند، چهره‌شان زیباتر و بهتر در عکس بیفتد تا بتوانند در شبکه‌های اجتماعی تصویری زیباتر از خودشان به‌اشتراک بگذارند؛ به‌ویژه افرادی که پوست صاف و خوبی ندارند، به این ویژگی بیش از بقیه توجه نشان می‌دهند. البته امکان غیرفعال‌کردن ویژگی روتوش تصویر نیز وجود دارد و کاربران می‌توانند درصورت تمایل، این ویژگی را غیرفعال کنند. 

تنها اپلیکیشنی که به روتوش و صاف‌کردن پوست کاربران در اپلیکیشن دوربین اهمیت می‌دهد، اینستاگرام است. البته کاربران می‌توانند از فیلترهای واقعیت افزوده نیز برای تغییر تصاویر خود استفاده کنند. ناگفته نماند برخی دیگر از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند همچون اپل، مسیر دیگری در پیش گرفته‌اند و تنظیمات روتوش چهره را دراختیار کاربران قرار نمی‌دهند. 

درنهایت رینولدز به این موضوع اشاره می‌کند که گوگل روی موضوع روتوش چهره زمان و انرژی فراوانی گذاشته و از جنبه‌های مختلف آن را بررسی کرده است. 

مطالب مشابه

نظرات