گلکسی نوت 10 با هدست سامسونگ Gear VR هماهنگ نمی‌شود

پنج‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
مطالعه 3 دقیقه
سامسونگ عضو جدید خانواده‌ی پرچم‌دار گلکسی نوت را معرفی کرد که برخلاف انتظار بسیاری از کاربران، قابلیت استفاده با هدست واقعیت مجازی این شرکت را ندارد.

سامسونگ گلکسی نوت 10 که امروز به‌صورت رسمی معرفی شد، قابلیت هماهنگی با هدست واقعیت مجازی این شرکت یعنی Gear VR را ندارد. انشل ساگ از تحلیل‌گران دنیای فناوری چنین اظهارنظری را درباره‌ی پرچم‌دار جدید کره‌ای‌ها مطرح کرد. شایان ذکر است هدست واقعیت مجازی سامسونگ برای کارایی مناسب به‌کمک یک گوشی هوشمند متصل‌شده در لنزهای جلویی کار می‌کند.

تصمیم سامسونگ مبنی بر عدم پشتیبانی جدیدترین عضو خانواده‌ی گلکسی از هدست واقعیت مجازی، سوالاتی را پیرامون آینده‌ی گیر وی‌آر و همچنین دیگر هدست‌های مبتنی بر گوشی هوشمند ایجاد می‌کند. درمقابل، هدست‌های مستقل همچون Oculus Go که با نمایشگرهای اختصاصی عرضه می‌شوند، افزایش فروش و عرضه به بازار را تجربه می‌کنند.

سامسونگ در رویداد رونمایی امروز اشاره‌ای به هدست واقعیت مجازی نداشت. درواقع آن‌ها از سال ۲۰۱۷ هیچ‌گونه به‌روزرسانی برای Gear VR ارائه نکرده‌اند. از جدیدترین گوشی‌هایی که از هدست واقعیت مجازی کره‌ای‌ها پشتیبانی می‌کنند، می‌توان به چهار نمونه گلکسی S10 اشاره کرد که در ماه فوریه‌ی سال جاری معرفی شدند. البته آن‌ها هم برای اتصال به آداپتور به رابط نیاز دارند. پرچم‌دار سال گذشته‌ی خانواده‌ی نوت یعنی گلکسی نوت 9 نیز با همین ابزارها به هدست متصل می‌شد.

هدست Gear VR هنوز صفحه‌ای اختصاصی در وب‌سایت فروشگاهی سامسونگ دارد، اما برای خرید موجود نیست؛ البته نمونه‌هایی از فروشنده‌های دیگر هنوز در آمازون یا فروشگاه‌های مشابه دیده می‌شوند. انشل ساگ پس از توییت اولیه درباره‌ی عدم پشتیبانی نوت ۱۰ از گیر وی‌آر، توییتی با ادعای تأیید عدم پشتیبانی از سوی سامسونگ منتشر کرد. او ادعا می‌کند که کره‌ای‌ها عدم پشتیبانی را به‌‌صورت رسمی تأیید می‌کنند و به‌همین دلیل آینده‌ی واقعیت مجازی در هدست‌های مستقل خلاصه می‌شود.

احتمال عرضه یا عدم عرضه‌ی آداپتور هماهنگی برای نوت 10 هنوز مشخص نیست. به‌ هر حال در صورت عدم عرضه‌ی آداپتور برای پرچم‌دار خانواده‌ی نوت، شاید بتوان پایان عمر هدست واقعیت مجازی کره‌ای را تأیید کرد. رسانه‌های متعدد به‌صورت رسمی با کره‌ای‌ها تماس گرفته‌اند تا اخبار تکمیلی درباره‌ی وضعیت نوت و هدست واقعیت مجازی دریافت کنند. به‌ هر حال هنوز پاسخ رسمی منتشر نشده است و قطعا اخبار تکمیلی درباره‌ی این موضوع در راه خواهد بود.

در رویداد رونمایی سامسونگ خبری از Gear VR نبود، اما به‌ هر حال نمی‌توان عمر آن را پایان‌یافته دانست. این هدست با موبایل‌های قدیمی متعددی از سامسونگ هماهنگ می‌شود و اکنون نیز دستگاه‌های زیادی از آن پشتیبانی می‌کنند. به‌علاوه در بسیاری از رویدادها از آن برای نمایش محتوا و تجربه‌ی کاربری واقعیت مجازی استفاده می‌شود. درنتیجه تا زمانی‌که قیمت هدست‌های مستقل کاهش قابل‌توجه را تجربه کند، می‌توان گیر وی‌آر را انتخاب مناسبی در بازار دانست؛ انتخابی که قطعا برای نمایش قابلیت‌های واقعیت مجازی در کلاس‌های درس، کاربردی بهتر از محصولاتی همچون گوگل کاردبورد خواهد داشت. به‌علاوه اخبار، حاکی از عرضه‌ی به‌روزرسانی نرم‌افزاری و مدل‌های جدید احتمالی برای هدست کره‌ای‌ها هستند.

درنهایت عدم پشتیبانی جدیدترین پرچم‌دار سامسونگ از هدست واقعیت مجازی شرکت در کنار اخبار دیگر، آینده‌ی هدست‌های مبتنی بر گوشی هوشمند را در هاله‌ای از ابهام قرار می‌دهد. گوگل هم قبلا اعلام کرده بود که گوشی هوشمند پیکسل 3a از پلتفرم داخلی اندروید Daydream پشتیبانی نمی‌کند.

قیمت به‌روز، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان و آگاهانه‌ی انواع گوشی سامسونگ نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید؛ مقایسه‌ی مشخصات فنی انواع گوشی‌های سری S، J، M و A سامسونگ و گالری تصاویر رسمی این محصولات همگی در بخش محصولات در دسترس شما خواهد بود.

مطالب مشابه

نظرات

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد