ال جی جی 6 از الکسا یا گوگل اسیستنت بهره می‌برد

ال جی جی 6 از الکسا یا گوگل اسیستنت بهره می‌برد

طبق شایعات جدید، ال‌جی قصد دارد در گوشی پرچم‌دار جی 6 از دستیار هوشمند الکسا یا گوگل اسیستنت استفاده کند.

با در نظر گرفتن اطلاعات موجود می‌توان انتظار داشت که پرچم‌دار آینده ال‌جی از مشخصات و قابلیت‌های جالبی بهره ببرد. حال، به‌تازگی مشخص شده است که ال‌جی جی 6 قرار است از دستیارهای هوشمند ساخته‌شده توسط گوگل و آمازون نیز برخوردار باشد.

به نظر می‌رسد ال‌جی قصد دارد با گوگل همکاری کند تا از دستیار هوشمند این کمپانی به نام گوگل اسیستنت در ال‌جی جی 6 استفاده شود. از طرفی، کمپانی کره‌ای می‌خواهد با آمازون نیز همکاری داشته باشد تا محصولات جدیدش که ال‌جی جی 6 نیز در میان آن‌ها خواهد بود، مجهز به پلتفرم الکسا باشند. هدف از این کار گویا بالا بردن فروش محصولات ال‌جی و گسترش این کمپانی در بازار تلفن‌های هوشمند است.

گوگل اسیستنت، دستیار هوشمندی است که با استفاده از فرامین صوتی می‌توان آن را کنترل کرد. گوگل این دستیار را همراه با تلفن هوشمند پیکسل معرفی کرد که مورد استقبال کاربران نیز قرار گرفت. چندی پیش گفته شد که گوگل اسیستنت در انحصار دستگاه‌های گوگل باقی می‌ماند و به محصولات کمپانی‌های دیگر اضافه نخواهد شد تا خود کمپانی‌ها دست‌به‌کار شوند و برای محصولاتشان دستیار هوشمند تولید کنند.

با این وجود به نظر می‌رسد که ال‌جی قصد دارد با گوگل همکاری کند تا دستیار هوشمند این کمپانی به ال‌جی جی 6 اضافه شود. در صورت تحقق یافتن این موضوع، ال‌جی جی 6 اولین تلفن هوشمندی خواهد بود که بعد از پیکسل، به دستیار هوشمند گوگل اسیستنت مجهز می‌شود.

در کنار دستیار هوشمند گوگل اسیستنت، شایعاتی نیز وجود دارد مبنی بر اینکه ممکن است ال‌جی در پرچم‌دار آینده خود با آمازون نیز همکاری کند تا دستیار هوشمند الکسا را به جی 6 و دیگر محصولاتش اضافه کند.

همکاری ال‌جی و آمازون تازگی ندارد. در حال حاضر ال‌جی محصولات اینترنت اشیاء زیادی ساخته است که دارای دستیار هوشمند الکسا هستند و در صورت اضافه شدن الکسا به ال‌جی جی 6، به کاربران اجازه داده می‌شود تا با استفاده از تلفن هوشمندشان این دستگاه‌ها را کنترل کنند.

انتظار می‌رود که ال‌جی جی 6 در نمایشگاه MWC 2017 رونمایی و بعد از مدتی روانه بازار شود.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید