توییت‌های گمراه‌کننده درباره واکسن کرونا برچسب‌گذاری می‌شوند

توییت‌های گمراه‌کننده درباره واکسن کرونا برچسب‌گذاری می‌شوند

توییتر قصد دارد مشابه‌ آنچه پیش‌تر در انتخابات آمریکا انجام داده بود، توییت‌هایی حاوی اطلاعات گمراه‌کننده درباره‌ی واکسن کرونا را برچسب‌گذاری کند. 

توییتر از روی کار آمدن معیارها و قوانین جدیدی در پلتفرمش خبر داده است تا جلوی انتشار گسترده‌ی اطلاعات غلط با محوریت واکسن ویروس کرونا را بگیرد. با سیاست‌های جدید، توییتر توییت‌هایی که حاوی اطلاعات گمراه‌کننده هستند برچسب‌گذاری می‌کند و حساب‌های کاربری‌ که به‌صورت مکرر قوانین را نقض کنند، برای همیشه می‌بندد.

بر اساس گزارش انگجت به ‌نقل از بیانیه‌ی مطبوعاتی توییتر، این شبکه‌ی اجتماعی پیش‌تر اعلام کرده بود اطلاعات غلط «زیان‌آور» با محوریت واکسن ویروس کرونا (نظیر ادعا برای مضر بودن یا غیر ضروری‌ بودن واکسن) را مسدود می‌کند. مطابق قوانین جدید، توییتر برچسب‌هایی برجسته به توییت‌های حاوی «اطلاعات گمراه‌کننده» اضافه می‌کند تا کسانی که توییت را می‌خوانند، در نگاه اول متوجه برچسب بشوند. توییتر می‌گوید حساب‌هایی که ادعای گمراه‌کننده درباره‌ی ویروس کرونا منتشر می‌کنند، مشمول مجازات‌ سخت‌گیرانه‌تری می‌شوند. 

برچسب‌های توییتر شبیه به مواردی هستند که این شبکه‌ی اجتماعی در دوران برگزاری انتخابات ایالات متحده‌ی آمریکا از آن‌ها استفاده کرد. برچسب توییتر اعلام می‌کند: «این توییت گمراه‌کننده است. تحقیق کنید که چرا مقامات رسمی حوزه‌ی بهداشت واکسن ویروس کرونا را برای اکثر مردم، ایمن می‌دانند.»

دیگر کاربران اجازه‌ی ری‌توییت کردن توییت‌های برچسب‌دار را ندارند؛ اما توییتر امکان نقل قول از توییت‌ها (ری‌توییت با کامنت) را ارائه می‌دهد. برچسب‌های قرار داده‌شده روی توییت‌های گمراه‌کننده ممکن است لینکی مستقیم به بخش Moments با «اطلاعات رسمی بهداشت عمومی» داشته باشند. 

دو گوشی درحال نمایش سیستم برچسب گذاری اطلاعات غلط ویروس کرونا در توییتر

توییتر همچنین سیستمی معرفی کرده است تا بتواند حساب‌های کاربری‌ که چندین بار قوانین را نقض می‌کنند مجازات کند. پس از یک بار تکرار خطا با محوریت اطلاعات گمراه‌کننده‌ی واکسن کرونا، حساب کاربری فرد به‌صورت موقتی تعلیق می‌شود. اگر تعداد تکرار خطا به پنج بار برسد، حساب کاربری فرد برای همیشه مسدود خواهد شد. توییتر امیدوار است از طریق این سیستم  بهتر کاربران را توجیه کند که چرا برخی محتواهای خاص نقض‌کننده‌ی قوانین این شبکه‌ی اجتماعی هستند. 

توییتر آخرین پلتفرمی است که سراغ مقابله با پخش اطلاعات غلط درباره‌ی واکسن ویروس کرونا می‌رود. فیسبوک مدتی پیش اعلام کرد محتوای دارای اطلاعات گمراه‌کننده‌ی ویروس کرونا و به‌طور گسترده‌تر، ادعای غلط درباره‌ی دیگر واکسن‌ها را مسدود می‌کند. تیک تاک و یوتیوب نیز گفته‌اند اقداماتی برای جلوگیری از پخش گسترده‌ی اطلاعات غلط در نظر می‌گیرند. 

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده