رییس ستاد اجرایی فرمان امام: تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا آغاز می‌شود

رییس ستاد اجرایی فرمان امام: تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا آغاز می‌شود

ستاد اجرایی فرمان امام تولید ۳۰ میلیون دُز واکسن کرونا را تا پایان تابستان سال جاری در برنامه دارد.

امروز یکشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، مرحله سوم مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت آغاز شد. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در مراسم آغاز سومین مرحله آزمایش واکسن گفت در اردیبهشت‌ماه، ۱ میلیون دُز واکسن کرونا تحویل وزارت بهداشت می‌شود. به‌گزارش وب‌سایت ستاد اجرایی فرمان امام، محمد مخبر تشریح کرد:

ستاد اجرایی فرمان امام خردادماه بین ۳ تا ۳/۵ میلیون دُز و تا پایان تیرماه حدود ۱۲ میلیون دُز و مرداد نیز حدود ۳۰ میلیون دُز واکسن ایرانی کووبرکت را تولید خواهد کرد و تحویل وزارت بهداشت خواهد کرد تا به مردم تزریق شود. در شهریورماه نیز، به حدود ۲۰ میلیون دُز در ماه خواهیم رسید. با تلاش محققان جوان، نخبه، خلاق، مجاهد و متدین به وعده خودمان، در چند ماه آینده دغدغه واکسن کرونا نخواهیم داشت.

فاز آخر تست واکسن کوو برکت ستاد اجرایی فرمان امام

مخبر اضافه کرد ایران در چهار ماه آینده جزو کشورهایی خواهد بود که بیشترین تزریق واکسن کرونا را انجام داده است و دغدغه عمومی درباره واکسن کرونا تا آن زمان برطرف خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از نصب فاز صنعتی تجهیزات نیز خبر داد که ظرفیت تولید ۱۵ میلیون دُز در ماه را فراهم می‌کند. وی درباره لزوم راه‌اندازی کارخانه جداگانه‌ای برای تولید واکسن نیز گفت: «راه‌اندازی این کارخانه برای تولید واکسن نیاز بود؛ زیرا این ظرفیت تا پیش‌از‌این در کشور وجود نداشت. اگر این ظرفیت در کشور بود، این خطوط تولید را راه نمی‌انداختیم.»

در مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کوو برکت، ۲۰ هزار نفر در شش شهر تهران، بوشهر، شیراز، کرج، مشهد و اصفهان شرکت خواهند کرد. ثبت‌نام داوطلبان از اول اردیبهشت آغاز شد و طبق گفته رئیس ستاد اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام، تا شب گذشته بیش از ۳۲ هزار نفر تمایلشان را برای ورود به این طرح پژوهشی اعلام کردند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده