همکاری مایکروسافت برای تسریع فرایند واکسیناسیون ویروس کرونا

همکاری مایکروسافت برای تسریع فرایند واکسیناسیون ویروس کرونا

براساس جدیدترین خبر منتشرشده، دانشگاه مایکروسافت در واشنگتن به سایت واکسیناسیون COVID-19 تبدیل خواهد شد.

ویروس کرونا به سراسر جهان سفر کرده است و افراد زیادی به این بیماری دچار شده‎اند. از همان روزهای ابتدایی شیوع این بیماری، دانشمندان و پزشکان به‌دنبال کشف دارو و واکسن آن بودند تا اینکه سرانجام چندین کشور موفق شدند این کار را انجام بدهند. اکنون واکسیناسیون از مرحله‌ی آزمایشی گذر کرده و حتی در بعضی از کشورها آغاز شده است. می‌توان امیدوار بود که در آینده‌ای نه‌چندان دور، بشر بر ویروس کرونا نیز پیروز شود و به مسیر خود ادامه بدهد. به‌تازگی گزارشی درباره‌ی واکسیناسیون در واشنگتن منتشر شده است که اخبار تازه‌ای به ما می‌دهد.

به گزارش CNet، برد اسمیت (مدیرعامل مایکروسافت) روز دوشنبه اعلام کرد که این شرکت در حال همکاری با بیمارستان‌های ایالتی واشینگتن است تا در ماه فوریه ساختمانی در محوطه دانشگاه خود را به سایت واکسیناسیون COVID-19 تبدیل کند. با توجه به اینکه بسیاری از کارمندان مایکروسافت به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در خانه کار می‌کنند، برخی از ساختمان‌های این شرکت به‌طور موقت خالی است و می‌توان از آن‌ها به‌عنوان مکانی برای انجام امور پزشکی استفاده کرد.

اسمیت در کنفرانس پخش زنده با فرماندار جی اینسلی، گفت:

این مکان قرار نیست تنها برای کارمندان مایکروسافت باشد؛ بلکه سایتی برای افراد جامعه خواهد بود.

مایکروسافت یکی از چندین شرکتی است که با وزارت بهداشت ایالت متحده آمریکا همکاری می‌کند. این شرکت همچنین از تیم‌های واکسیناسیون پشتیبانی فنی می‌کند. این در حالی است که استارباکس  هم تخصص خود را در زمینه بهره‌وری عملیاتی ارائه می‌دهد. علاوه ‌بر این دو، شرکت مراقبت‌های بهداشتی Kaiser Permanente به برنامه‌ریزی و شرکت Costco در ارائه واکسن کمک خواهد کرد. این شرکت‌ها دست به دست یکدیگر داده‌اند تا فرایند واکسیناسیون ویروس کرونا هرچه سریع‌تر انجام شود.

مقامات این ایالت که حدود ۷ میلیون نفر جمعیت دارد، امیدوار هستند که روزانه ۴۵ هزار نفر را از طریق این سیستم واکسینه کنند. اینسلی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:

ما بیشترین مانع را برای واکسیناسیون واشنگتن برطرف می‌کنیم. ما می‌خواهیم هر دوز مصرفی را در ایالت خود ارائه بدهیم.

مایکروسافت هنوز اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه نکرده است؛ اما می‌توان امیدوار بود با همکاری آن و دیگر شرکت‌های بزرگ، فرایند واکسیناسیون هرچه سریع‌تر انجام شود.

نظر شما کاربران زومیت درباره‌ی همکاری این شرکت‌ها با بخش بهداشت و سلامت ایالات متحده آمریکا چیست؟

منبع cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده