بازار سیاه پلی استیشن ۵ شروع شد؛ فروش با قیمت ۲۰۰۰ دلار

بازار سیاه پلی استیشن ۵ شروع شد؛ فروش با قیمت ۲۰۰۰ دلار

درخواست زیاد برای خرید و نبود موجودی کافی باعث شد پلی استیشن ۵ در بازار سیاه با قیمت‌ بسیار بالا به فروش برسد.

پلی استیشن ۵ راهی بازار شد و در همان اولین ساعات عرضه این کنسول، بازار سیاه آن هم به وجود آمد. معمولا تولید اولیه‌ی کنسول‌های نسل جدید چندان زیاد نیست و قطعا همه نمی‌توانند پلی استیشن ۵ را در روز عرضه تهیه کنند؛ درنتیجه افرادی که موفق به خربد آن شده‌اند، کنسول جدید خود را با قیمت بسیار بالاتری به ‌فروش می‌رسانند. حتی کار به جایی رسیده است که پلی استیشن ۵ در وب‌سایت‌های مختلف با قیمت ۲۰۰۰ دلار فروخته می‌شود.

در خواست برای خرید کنسول‌های نسل جدید مانند ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ بسیار زیاد است و عده‌ای با سوء استفاده از درخواست بالا برای کنسول‌های جدید، برای خود کاسبی جدیدی راه انداخته‌اند و این کنسول‌های ۵۰۰ دلاری را با قیمت‌های بسیار بالا می‌فروشند.

درحال‌حاضر بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی دیگر کنسول‌ جدیدی برای فروش ندارند و کاربران برای عرضه مجدد باید صبر کنند؛ به همین دلیل پلی‌استیشن ۵ سر از وب‌سایت‌هایی مانند eBay درآورده است. در این میان اکثر فروشگاه‌های اینترنتی مانند والمارت و گیم‌اسپات اعلام کرده‌اند با همکاری سونی قصد دارند پلی استیشن 5 را برای فروش تأمین کنند تا گیمرها بتوانند این کنسول را با قیمت استاندارد خریداری کنند. قیمت پلی استیشن 5 به‌صورت رسمی ۴۹۹ دلار برای نسخه استاندارد و ۳۹۹ دلار برای نسخه تمام دیجیتال اعلام شد.

قیمت پلی استیشن ۵ در بازار سیاه

بااین‌حال بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که سونی اعلام کرده است تا سه سال دیگر از پلی‌استیشن ۴ پشتیبانی خواهد کرد و بازی برای این کنسول ساخته خواهد شد.

تولید محدود کنسول‌های نسل جدید به دلیل شرایطی مانند شیوع کرونا و درخواست بالای مردم در سرتاسر دنیا، باعث شده است این کنسول در ایران هم با قیمت بسیار بالا به‌ فروش برسد. پیشنهاد می‌کنیم چند ماه برای خرید کنسول‌های نسل جدید صبر کنید.  قیمت PS5 و قیمت ایکس باکس سری ایکس در ایالات متحده ۴۹۹ دلار اعلام شد.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع ign
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده