ایلان ماسک از امکان پذیرش دوباره‌ بیت کوین خبر داد

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
مدیرعامل تسلا بعد از حصول اطمینان از افزایش پنجاه‌درصدی یا بیشتر سهم مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر در استخراج بیت کوین، پذیرش آن را از سر خواهد گرفت.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، با اشاره به پیشرفت صنعت ارز‌های دیجیتال به سوی آینده‌ای سبزتر، پرداخت‌ بیت کوین برای خودروهای این شرکت را منوط به تأیید بررسی‌هایش در استفاده‌ی پنجاه‌درصدی یا بیشتر بیت کوین از انرژی‌های تجدیدپذیر و افزایش این روند دانست. 

به گزارش کوینتلگراف، ایلان ماسک در کنفرانس Word ₿ - رویداد مجازی بیت کوین، به همراه مدیرعامل توییتر جک دورسی، کتی وود از Ark Invest و استیو لی از اعضای تیم Square Crypto - از احتمال زیاد پذیرش دوباره‌ی رمزارزها برای خرید خودروهای تسلا خبر داد. او در تاریخ می ۲۰۲۱ (اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰) به دلیل نگرانی‌‌هایی در مورد تأثیرات زیست‌محیطی، امکان خرید تسلا با بیت کوین را متوقف کرده بود؛ اما اکنون اعلام کرده است که به شرط حصول اطمینان از افزایش سهم مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر در استخراج ارزهای دیجیتال، پذیرش آن‌ها را دوباره از سر خواهد گرفت.

 ماسک با ابراز نگرانی درباره‌ی سرعت پایین حرکت شبکه‌ی رمزارزها به استفاده از منابع انرژی سبز‌تر، گفت:

ایلان ماسک در تاریخ می ۲۰۲۱ (اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰) از توقف پذیرش بیت کوین برای خرید تسلا خبر داده بود. او دلیل این اقدام را افزایش مصرف سوخت‌های فسیلی در شبکه‌ی بیت کوین اعلام کرد و در نتیجه‌ی این پذیرفته نشدن، قیمت این رمزارز برای اولین بار پس از فوریه ۲۰۲۱ (بهمن‌ماه ۱۳۹۹)، به زیر چهل هزار دلار سقوط کرد. مدیرعامل تسلا بعد توضیح داد که در صورت تأیید ماینرها از استفاده‌ی پنجاه‌درصدی یا بالاتر از انرژی پاک و روند افزایشی این موضوع در آینده، این شرکت تراکنش‌ بیت کوین را از سر خواهد گرفت.

ماسک در جریان این رویداد به برخی از ادعاهای متخصصان نیز واکنش نشان داد. متخصصان این حوزه معتقدند که او با انتشار  پست‌های مربوط به رمزارزها از جمله بیت کوین و دوج کوین در شبکه‌های اجتماعی و با پامپ اند دامپ، باعث افزایش و کاهش قیمت در این بازار می‌شود. او تنها سه دارایی پراهمیتش (به غیر از سهام اسپیس ایکس و تسلا) را بیت کوین، دوج کوین و اتریوم دانست.

ماسک برای اولین بار در این رویداد اعلام کرد که شرکت اسپیس ایکس نیز مانند تسلا مقداری بیت کوین در اختیار دارد و از زمان اعلام توقف پذیرش بیت کوین توسط تسلا، نه او، نه تسلا، نه اسپیس ایکس هیچ بیت کوینی نفروخته‌اند.

ایلان ماسک گفت: 

اما بنا بر گزارش کوین‌تلگراف، به گفته‌ی ایلان ماسک در تاریخ آوریل ۲۰۲۱ (فروردین‌ماه ۱۴۰۰)، تسلا بخشی از دارایی‌های بیت کوین خود را (با سود خالص تقریبی ۲۷۲ میلیون دلار در آن زمان) برای اثبات جایگزینی نقدینگی بیت کوین به جای پول نقد فروخته بود. او مقدار دارایی رمزارز خود را فاش نکرد؛ اما گفت حتی پسر یک‌ساله‌اش مقداری دوج کوین دارد.

دیدگاه شما درباره‌ی پذیرش دوباره‌ی بیت کوین برای خرید خودروی تسلا چیست؟

مطالب مشابه

نظرات