کاهش قیمت بیت کوین پس از توقف امکان خرید با این رمزارز توسط تسلا

پنج‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
ساعتی پس از معلق شدن امکان خرید محصولات تسلا با پرداخت بیت کوین، این رمزارز شاهد کاهش قیمت ۶ درصدی بود.
تبلیغات

طبق گزارش کوین تلگراف، بازارهای بیت کوین پس از اینکه سازنده‌ی خودروهای الکتریکی یعنی تسلا امکان پشتیبانی از خرید با بیت کوین را منتفی کرده است، دچار افت شده‌اند.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، ۲۳ اردیبهشت در توییتی اعلام کرد که این شرکت در مورد «افزایش استفاده‌ی سریع از سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت کوین و تأیید تراکنش‌ها» نگران است. ماسک پیش‌بینی کرده است که رمزارزها «آینده‌ای روشن» دارند؛ اما او نتیجه‌گیری کرده که «وجود دارایی‌های دیجیتال نباید برای محیط زیست گران تمام شود.»

اما تسلا امکان پرداخت با بیت کوین را در آینده منتفی ندانسته و اعلام کرده است که این شرکت به محض آنکه در استخراج بیت کوین از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده شود، امکان خرید با این رمزارز را فعال خواهد کرد. ایلان ماسک در ادامه گفته است:

به‌ دنبال سایر رمزارزهایی هستیم که در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شوند

بسیاری از کاربران جامعه‌ی کریپتو اظهارات ماسک و تسلا را با اثرات استخراج بیت کوین متناقض دانسته‌اند. یکی از کاربران توییتر با نام «گرگ تمام خیابان‌ها» (Wolf of All Streets) می‌گوید: «ماینرها اغلب از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کنند.»

طبق سومین مطالعه‌ی جهانی سرمایه‌های دیجیتال توسط دانشگاه کمبریج در اواخر ۲۰۲۰، ۷۶ درصد استخراج رمزارز با الکتریسیته‌ی به‌دست‌آمده از منابع تجدیدپذیر انجام می‌شود. تخمین زده شده که ۳۹ درصد از مصرف برق استخراج گواه بر کار (PoW) توسط انرژی سبز انجام شده است.

در زمان نوشتن این خبر، بیت کوین با کاهش ۶ درصدی در یک ساعت، از ۵۴۸۰۰ به ۵۱۶۰۰ دلار رسیده است.

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی زومیت نیست. خطر از‌ دست‌ دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، تصمیم نهایی را خود اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌ عهده بگیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات