ایلان ماسک: اکنون می‌توانید با بیت کوین تسلا بخرید

چهارشنبه ۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
ایلان ماسک گفته است شهروندان آمریکایی اکنون می‌توانند با بیت کوین تسلا بخرند. تسلا اوایل امسال اعلام کرده بود که پرداخت با بیت کوین را امکان‌پذیر خواهد کرد.
تبلیغات

به گزارش کوین‌تلگراف، ایلان ماسک اعلام کرده است که اکنون می‌توان خودروهای تسلا را می‎‌توان با پرداخت بیت کوین خریداری کرد. مدیرعامل این شرکت سازنده‌ی خودروی برقی گفته است تسلا مستقیما نود بیت کوین راه اندازی می‌کند و بیت کوین‌هایش را نگه خواهد داشت و به پول فیات تبدیل نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید: واژه نامه جامع اصطلاحات رسمی ارز دیجیتال

حالا می‌توانید با بیت کوین تسلا بخرید.ایلان ماسک (@elonmusk)، ۴ فروردین ۲۰۲۱

تسلا ابتدا در اوایل فوریه به قبول بیت کوین برای خرید خودرو اشاره کرده بود و پس از آن، ۱٫۵ میلیارد دلار از این سرمایه‌ی دیجیتال را خریداری کرد. خرید تسلا با بیت کوین در حال حاضر تنها برای شهروندان ایالات متحده امکان‌پذیر است.

ایلان ماسک اصرار دارد که بیت کوین به‌دست‌آمده از فروش خودرو توسط این شرکت به پول فیات تبدیل نخواهد شد و این نشان‌‌‌دهنده‌ی این است که بیت کوین نه‌تنها به‌عنوان واسطی برای انجام تراکنش بلکه به‌عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری استفاده خواهد شد.

تسلا از نرم‌افزارهای داخلی و منبع باز استفاده و نود بیت کوین را به‌طور مستقیم اجرا خواهد کرد.بیت کوین پرداخت‌شده به تسلا به‌صورت بیت کوین باقی خواهد ماند و به پول فیات تبدیل نخواهد شد.ایلان ماسک (@elonmusk)، ۴ فروردین ۱۴۰۰.

تسلا با راه‌اندازی نود اختصاصی به شبکه‌ی جهانی اپراتورهای همتا به همتایی ملحق خواهد شد که بلاک‌چین بیت کوین را میزبانی و سنکرون می‌کنند.

بازدیدکنندگانی که با آی‌پی آمریکا به وب‌سایت تسلا مراجعه می‌کنند، اکنون ویجت پرداخت بیت کوین را که به گزینه‌های پرداخت اضافه شده است، مشاهده می‌کنند. اثر پذیرش بیت کوین توسط تسلا در اوایل چهارشنبه بر بازار رمزارز احساس شده است. هم‌زمان با انتشار این خبر، ارزش دلاری بیت کوین با پرشی ۲٫۹ درصدی، از ۵۴٬۰۵۶ دلار به ۵۵٬۶۳۰ دلار رسید.

شرایط تسلا برای دریافت بیت کوین بیان می‌کند که بیت کوین تنها سرمایه‌ی دیجیتالی است که به‌عنوان روش پرداخت از طرف این شرکت پذیرفته شده است. «نمی‌توانید از سایر ارزهای دیجیتال مانند فورک‌های بیت کوین برای مثال بیت کوین کش یا بیت کوین SV پرداختی به ما انجام بدهید. کیف دیجیتال بیت کوین ما برای تشخیص و دریافت سرمایه‌های دیجیتال غیر از بیت کوین تنظیم نشده است.»

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی زومیت نیست. خطر از دست دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، تصمیم نهایی را خود اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر عهده بگیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات