اپل آی‌ مک ۲۷ اینچی جدید با پردازنده اینتل معرفی کرد

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
اپل هنوز تولید و توزیع‌ کامپیوترهای مک مبتنی بر پردازنده‌های سفارشی خود را شروع نکرده است و از یک آی‌مک جدید با پردازنده‌های اینتل رونمایی کرد.
تبلیغات

خبر استفاده از پردازنده‌های سفارشی آرم در محصولات آتی اپل، موج جدیدی در دنیای کامپیوتر ایجاد کرد. اکنون اکثر کاربران و کارشناسان منتظر محصولات جدید مبتنی بر پردازنده‌های سفارشی هستند. در چنین وضعیتی کوپرتینویی‌ها در اقدامی غیرمنتظره یک کامپیوتر جدید آی‌مک مبتنی بر پردازنده‌ اینتل معرفی کردند. البته معرفی محصول جدید با همان پردازنده‌های قبلی شاید نشانه‌ای از پیش‌بینی‌های شرکت اپل باشد. به‌هرحال مهاجرت اپل از اینتل به آرم آسان نیست و چالش‌هایی را در پی خواهد داشت. شاید یک آی‌مک جدید با همان پایداری مرسوم که از پردازنده‌های x86 سراغ داریم، تا زمان عرضه‌ی محصولات پایدار مبتنی بر آرم، کاربران را راضی و جذب کند

جدیدترین محصول اپل در بازار کامپیوترهای شخصی، یک کامپیوتر آی‌مک ۲۷ اینچی است که ازلحاظ طراحی هیچ تفاوت جدی با نسل قبلی ندارد. همان‌طور که گفته شد، ازلحاظ معماری پردازنده هم تفاوتی در کامپیوتر دیده نمی‌شود. البته کوپرتینویی‌ها بهبودهای قابل‌توجهی در آی‌مک جدید ارائه کرده‌اند که قطعا کاربران را به خرید آن ترغیب خواهد کرد.

کامپیوتر iMac جدید اپل با جدیدترین پردازنده‌های نسل دهمی ۶ و هشت هسته‌ای اینتل عرضه می‌شود. کاربران همچنین با کمی هزینه‌ی بیشتر می‌توانند این کامپیوتر را با پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ی نیز خریداری کنند که قطعا قدرت پردازشی بیشتری را دراختیار آن‌ها قرار می‌دهد. نسخه‌ی پایه‌ی کامپیوتر، با حافظه‌ی رم هشت گیگابایتی عرضه می‌شود، اما می‌توان در نسخه‌های بالاتر، آن را با ۱۲۸ گیگابایت رم نیز خریداری کرد. در بخش پردازنده‌ی گرافیکی نیز انواع گزینه‌ها از خانواده‌ی Radeon Pro 5000 ارائه می‌شوند. حافظه‌ ذخیره ‌سازی محصول جدید کوپرتینویی‌ها در تمام مدل‌ها از نوع SSD است. نسخه‌ی پایه با بهره‌مندی از ۲۵۶ گیگابایت و نسخه‌ی پرچم‌دار با هشت ترابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی فروخته می‌شود.

نمایشگر 5K رتینا آی‌مک ۲۷ اینچی در نسخه‌ی جدید از فناوری True Tone بهره می‌برد که دمای رنگ نمایشگر را با نور محیطی هماهنگ و همگام می‌کند. خریداران با پرداخت هزینه‌ی بیشتر می‌توانند آی‌مک جدید را با پوشش نانو روی نمایشگر خریداری کنند که با وجود کاهش بازتاب نور، تأثیر زیادی روی کنتراست و شارپ بودن تصاویر ندارد.

آی‌مک جدید ۲۷ اینچی با قیمت پایه‌ی ۱،۷۹۹ دلار فروخته می‌شود که از پردازنده‌ اینتل ۶ هسته‌ای نسل دهمی Core i5 بهره می‌برد. نسخه‌ی پایه مجهز به هشت گیگابایت حافظه‌‌ی رم DDR4، حافظه‌ی ذخیره‌سازی ۲۵۶ گیگابایتی SSD و پردازنده‌ی گرافیکی Radeon Pro 5300 است. البته نسخه‌های حرفه‌ای‌تر و گران‌تر، با برچسب قیمتی تا ۱۰ هزار دلار فروخته می‌شوند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات