اپل جزئیات نصب ماژول‌های حافظه و MPX روی مک پرو 2019 را منتشر کرد

اپل جزئیات نصب ماژول‌های حافظه و MPX روی مک پرو 2019 را منتشر کرد

پس از آغاز فروش مک پرو ۲۰۱۹، اپل با به‌روزرسانی صفحه‌ی پشتیبانی از محصول در سایت خود، چندین ویدئوی آموزشی را در این رابطه اضافه کرد.

اپل صفحه‌ی پشتیبانی مربوط به مک پرو در وب‌سایت شرکت که پیش از این برای مدل استوانه‌ای مک پرو ۲۰۱۳ مورد استفاده بود را با محتوای جدیدی از مدل جدید محصول مذکور بازطراحی کرده است. منابع جدید اضافه‌شده شامل ویدئوهایی برای آموزش نصب ماژول‌های رم و MPX (مخففی از Memory Protection Extensions به مفهوم افزونه‌های حفاظتی حافظه، شامل مجموعه دستورالعمل‌هایی از معماری x86 است) روی مک پرو ۲۰۱۹، اسنادی برای تبیین این نکته که کدام کارت‌های PCIe با این سیستم سازگار هستند، چگونگی نصب کارت‌های PCIe روی مک پرو ۲۰۱۹، چگونگی استفاده‌ی هم‌زمان از چندین نمایشگر، مشخصات حافظه‌ی رم و مواردی از این دست است.

در ابتدا در بالای صفحه لینک‌هایی برای صفحاتی از جمله پشتیبانی از macOS، ایجاد نسخه‌ی پشتیبان از مک، انتقال فایل‌ها از یک مک به دیگری و موضوعاتی که کاربران هنگام شروع کار با این محصول در موردش سؤال می‌پرسند تعبیه شده است.

بخش دوم مربوط به نصب قطعاتی در داخل و خارج ماژول مک است. برای مثال اپل اشاره دارد که می‌توان تا ۱٫۵ ترابایت حافظه را در قالب ماژول نوع DIMM و در پیکربندی‌های ۴، ۶،۸ و ۱۲ تایی در ۱۲ اسلات حافظه‌ی مک پرو تعبیه کرد. در همین حال ۸ اسلات PCIe طیف گسترده‌ای از کارت‌ها شامل دو ماژول MPX را پشتیبانی می‌کنند.

پیوندهایی نیز به دو فیلم آموزشی فراهم شده که نحوه‌ی نصب صحیح ماژول‌های رم و MPX را نشان می‌دهد. ویدئوی زیر نحوه‌ی نصب ماژول رم روی مک پرو را نشان می‌دهد:

در ادامه نیز شاهد ویدئوی آموزشی نصب ماژول MPX هستید:


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید