ضربه یک میلیارد دلاری صرافی بایننس به خرس‌های بازار کریپتو

سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگو بایننس / Binance صرافی رمزارز ارز دیجیتال در جلسه کنفرانس مردم
صرافی بایننس با تبدیل یک میلیارد دلار از دارایی‌اش به رمزارزهای سنتی مثل بیت کوین، باعث رشد بازار کریپتو شد.
تبلیغات

بایننس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزارز در دنیا، حدوداً یک میلیارد دلار استیبل‌کوین BUSD را به رمزارزهای سنتی مثل بیت کوین، اتر و BNB تبدیل کرده است. با این اقدام بایننس، ارزش رمزارزها رشد کرد و ضربه‌ی بزرگی به خرس‌های بازار کریپتو وارد شد. یک تحلیلگر می‌گوید که اقدام بایننس فشار خرید یک میلیارد دلاری بر رمزارزهای موردبحث وارد می‌کند.

بر اساس گزارش U.Today، اقدام اخیر بایننس به وضوح نشان می‌دهد که این صرافی پیش‌بینی کرده است بازار کریپتو روندی روبه‌رشد داشته باشد. شماری از تحلیلگران گفته‌اند که بایننس با تبدیل BUSD به رمزارزهای سنتی، عامل رشد ناگهانی قیمت بیت کوین، اتر و BNB بوده است.

سرمایه‌گذاری بایننس روی بیت کوین و سایر رمزارزها در حالی انجام می‌شود که بانک‌های ایالات متحده با چالش‌های بزرگی مواجه شده‌اند. سیگنچر بنک، مؤسسه‌ی مالی فعال در نیویورک که همکاری زیادی با شرکت‌های صنعت کریپتو داشت، توسط نهادهای رگولاتوری آمریکا تعطیل شد. این نهادها هشدار داده بودند که تعطیل نشدن سیگنچر بنک می‌تواند کل سیستم مالی را بی‌ثبات کند.

هفته‌ی گذشته افزون‌بر سیگنچر، سیلورگیت و بانک سیلیکون ولی نیز تعطیل شدند. یک تریدر در توییتر گفت سرمایه‌ای که شرکت‌ها در این سیگنچر، سیلورگیت و بانک سیلیکون ولی دارند به آن‌ها برگردانده می‌شود، اما با تعطیلی این سه بانک، عملاً هیچ مؤسسه‌ای وجود ندارد که بودجه‌ی موردنیاز شرکت‌های صنعت کریپتو را تأمین کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات