آموزش نصب برنامه‌ آیفون و آیپد در مک مجهز به پردازنده M1 اپل

شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
به لطف تراشه جدید M1، امکان نصب برنامه‌ آیفون و آیپد در کامپیوتر‌های مک مجهز به پردازنده ‎اختصاصی اپل فراهم شد تا کاربران بتوانند از آن‌ها به‌سادگی استفاده کنند.

معرفی مک‌های جدید مجهز به تراشه‌ی M1 اپل، همه را هیجان‌زده کرده و در طول چند روز گذشت،ه عملکرد و عمر باتری این دستگاه‌ها مورد ستایش قرار گرفته است. مک بوک ایر جدید، مک بوک پرو و مک بوک مینی مجهز به نخستین تراشه مبتنی بر ARM اپل هستند که می‌توانند برنامه‌های آیفون و آیپد را اجرا کنند؛ این مسئله به‌ علت معماری مشابه macOS ،iOS و همچنین iPadOS امکان‌پذیر شده است.

روش نصب برنامه‌های آیفون و آیپد در مک مجهز به پردازنده M1

توسعه‌دهندگان iOS و iPadOS در حال به‌روزرسانی برنامه‌های خود به منظور پشتیبانی از macOS هستند. هنوز برخی از برنامه‌ها سازگار نیستند؛ اما احتمالاً در آینده نزدیک به‌روزرسانی خواهند شد. برای نصب برنامه‌هایی که هنوز برای تراشه M1 بهینه‌سازی نشده‌اند راهکارهایی وجود دارد؛ اما نیازمند نرم‌افزارهای اضافه خواهید بود. برای نصب برنامه‌هایی که ازطریق اپ استور مک دردسترس قرار ندارند، لازم است آیفون یا آیپد خود را به مک مجهز به تراشه M1 متصل کنید.

در ادامه به روش نصب مستقیم برنامه‌های آیفون و آیپد در مک مجهز به پردازنده M1 جدید ازطریق اپ استور مک اشاره خواهد شد. شما می‌توانید با روش ذکرشده، نصب برنامه‌ها را به‌سادگی انجام دهید.

گام اول

اولین اقدامی که باید انجام دهید، راه‌اندازی و ورود به اپ استور مک (Mac App Store) است.

گام دوم

در ادامه باید روی نمایه پروفایل خود که در سمت چپ قسمت پایین قرار دارد، کلیک کنید.

گام سوم

گزینه iPhone & iPad Apps را در پایین پروفایل کاربری خود، انتخاب کنید.

گام چهارم

روی گزینه دانلود (Download) موجود درکنار هر برنامه، کلیک کنید.

تمام کاری که باید انجام بدهید، مراحلی است که ذکر شد؛ بدین‌ترتیب برنامه iOs یا iPadOs مدنظر در مک مجهز به پردازنده M1 نصب خواهد شد. شما می‌توانید برنامه نصب‌‎شده را ازطریق پوشه برنامه یا Launchpad راه‌اندازی کنید. اگر دنبال برنامه خاصی هستید، همواره می‌توانید نام آن را در اپ استور مک جست‌وجو کنید. هنگامی که برنامه مدنظر را پیدا کردید، کافی است روی برگه برنامه‌های آیفون و آیپد (iPhone & iPad Apps) کلیک کنید تا نتایج جست‌وجو نمایش داده شود. در ادامه برنامه‌هایی را مشاهده خواهید کرد که در ابتدا برای دستگاه‌های iOS یا iPadOs طراحی شده‌اند. احتمالاً برنامه‌هایی را مشاهده خواهید کرد که با برچسب تأییدنشده برای macOS همراه هستند؛ واضح است که برنامه دارای این برچسب برای اجرا در مک بهینه‌سازی نشده است. برنامه‌هایی که دارای چنین برچسب‌هایی نیستند، امکان نصب برایشان در مک فراهم است و توسط توسعه‌دهنده همگام‌سازی شده‌اند.

مطالب مشابه

نظرات