ScanWatch، ساعت هوشمند جدید ویتینگز، با دو ابزار جدید پایش سلامت معرفی شد

ScanWatch، ساعت هوشمند جدید ویتینگز، با دو ابزار جدید پایش سلامت معرفی شد

شرکت ویتینگز ساعت هوشمند جدید ScanWatch را با بهره‌مندی از دو ابزار پایش سلامت جدید معرفی کرد. البته این شرکت تا وقتی موفق نشود تأییدیه‌ی FDA را دریافت کند، نمی‌تواند محصول خود را در بازار ایالات متحده بفروشد.  

ویتینگز جدیدترین ساعت هوشمند خود موسوم به ScanWatch را رونمایی کرد. این گجت پوشیدنی از دو فناوری جدید پایش سلامت ازجمله ابزار شناسایی فیبریلاسیون دهلیزی قلب و ابزار سنجش میزان اکسیژن خون در هنگام خواب بهره می‌برد. ساعت هوشمند ScanWatch برای سنجش میزان اکسیژن خون، نوری از رگ‌های خونی مچ دست عبور می‌دهد. مدیرعامل ویتینگز در بیانیه‌ی مطبوعاتی اعلام کرد پایش میزان اکسیژن خون می‌تواند به تشخیص افت اکسیژن خون در زمان بروز مشکلاتی همچون آپنه‌ی خواب کمک می‌کند.

ScanWatch

به‌نظر می‌رسد این ویژگی مشابه قابلیتی است که در ساعت‌های هوشمند فیت‌بیت آیونیک هم معرفی شده بود. البته در نظر داشته باشید هیچ‌کدام از ساعت‌های هوشمند فیت‌بیت و ScanWatch نمی‌توانند دقیق آپنه‌ی خواب را تشخیص دهند؛ زیرا برای تشخیص آپنه‌ی خواب به آزمایش‌های بالینی پیچیده‌ای نیاز است و باید وضعیت خواب ازنظر پایش تنفس، ضربان قلب و فعالیت مغز و میزان اکسیژن بررسی شود. البته برخی تحقیقات اولیه نشان می‌دهد سطح اکسیژن خون در مچ دست ممکن است به‌عنوان یکی از سطحی‌ترین علائم تشخیص آپنه‌ی خواب بتواند استفاده شود.

ساعت هوشمند جدید به قابلیت پایش ضربان قلب مجهز است که می‌تواند ضربان نامنظم قلب را برای وضعیت‌هایی ازجمله فیبریلاسیون دهلیزی پایش کند. درصورت تغییر در ضربان قلب، سیسم هشداردهنده‌ی ساعت فعال می‌شود.

سال گذشته،  که مجوز فروش در اروپا را داشت؛ اما هنوز تأیید سازمان غذا و دارو (FDA) را دریافت نکرده است؛ درنتیجه در بازارهای ایالات متحده، هنوز مجوزی برای فروش دریافت نکرده است.

ویتینگز در بیانیه‌ی مطبوعاتی خود اعلام کرد ScanWatch در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ با قیمت ۲۴۹ دلار برای مدل ۳۸ میلی‌متری و ۲۹۹ دلار برای مدل ۴۲ میلی‌متری دردسترس خواهد بود. ScanWatch نیز همانند ساعت هوشمند Move ECG باید منتظر دریافت تأییدیه‌ی FDA بماند تا بتواند در بازار ایالات متحده فروخته شود.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده