هواوی: در حوزه سیستم‌های خودران از بقیه بهتریم

شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
نمای جلو خودرو هواوی لوکسید S7
با زمزمه‌های حضور کامل سیستم رانندگی خودکار تسلا در چین، هواوی مطمئن است که عملکرد سیستم رانندگی خودکار این شرکت از تسلا بهتر است.
تبلیغات

هواوی رویدادی را با همکاری شرکای خود برگزار و در آن خودروهای هوشمند جدیدی رونمایی کرد. در این کنفرانس، یو چنگدونگ، رئیس بخش مصرف‌کننده هواوی، اعلام کرد که واحد تولید سیستم رانندگی هوشمند این شرکت، از توانایی رقابت با خودروسازانی مانند تسلا اطمینان دارد.

سخنان یو چنگدونگ، در پاسخ به برنامه‌ی ورود سیستم رانندگی خودکار کامل (FSD) تسلا به بازار چین، عنوان شد. ایلان ماسک، قصد دارد این فناوری را برای کاربران چینی تسلا ارائه دهد تا تجربه‌ای بهتر و کارآمدتر و آسان‌تر از رانندگی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد.

در‌حال‌حاضر، تسلا دو سیستم کمکی رانندگی اتوپایلوت را در بازار چین عرضه کرده است؛ اما کارایی ضعیف‌تری دارند. تسلا اکنون به‌دنبال ورود نرم‌افزار FSD به بازار چین است و برای این منظور، در حال تکمیل فرایند ثبت با وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین و آغاز تست‌های این سیستم است.

با اینکه ورود نرم‌افزار FSD تولید‌کنندگان نوپا خودروهای برقی در چین را زیر فشار قرار می‌دهد، یو چنگدونگ اعلام کرد که واحد تولید سیستم رانندگی هوشمند هواوی، حتی پس از ورود نرم‌افزار FSD تسلا به چین، از توانایی و اطمینان کافی برای شکست‌دادن رقبای خود برخوردار است.

به‌گفته‌ی هواوی، این شرکت راه‌حل خود را در کشورهای زیادی ازجمله ایالات متحده آزمایش کرده و نتایج کلی آن به‌اندازه‌ای خوب است که بتواند با سایر رقبا در بازار خودرو رقابت کند. یو چنگدونگ می‌افزاید: «سیستم FSD تسلا عملکرد موفقی دارد. این راه‌حل به نقشه‌هایی با دقت زیاد وابسته نیست؛ اما راه‌حل ما بهتر و ایمن‌تر است.»

سخنان یو چنگدونگ بیانگر اعتماد‌به‌نفس فراوان هواوی درقبال بخش کسب‌وکار سیستم رانندگی هوشمند این شرکت است. این غول فناوری ممکن است برنامه‌ها و راه‌حل‌های مؤثری برای رقابت با شرکت‌های سرشناسی مانند تسلا داشته باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات