خودرو پولستار ۴؛ شاسی‌بلند جذابی که شیشه پشتی ندارد

جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۵
مطالعه 5 دقیقه
پولستار ۴ رنگ سفید روی جاده از نمای جلو
پولستار ۴ با وجود قیمت بالاترش در ایالات متحده، به‌دنبال تصاحب بازار تسلا مدل Y است.
تبلیغات

شرکت پولستار به‌طور رسمی از دومین شاسی‌بلند برقی خود یعنی پولستار ۴ در ایالات متحده رونمایی کرد. با وجود برچسب قیمتی بالاتر، این خودرو به لطف عملکرد بهتر و جایگاه ممتازش، به‌طور مستقیم با شاسی‌بلند‌های اندازه‌‌متوسطی چون تسلا مدل Y و پورشه ماکان به رقابت خواهد پرداخت.

پولستار ۴ از نمای کناری  رنگ سفید

قیمت خودرو پولستار ۴ که هفته‌ی اخیر در نمایشگاه اتومبیل نیویورک برای نخستین بار در آمریکای شمالی به نمایش درآمد، در ایالات متحده از ۵۶٬۳۰۰ دلار برای نسخه‌ی پایه‌ی تک موتوره‌ی Long Range آغاز می‌شود.

پولستار ۴ روی جاده از نمای پشت - رنگ سفید
پولستار ۴ رنگ سفید از نمای سه‌چهارم جلو
پولستار ۴ رنگ مشکی از نمای بالا پشت - پس‌زمینه قرمز

در سینه‌ی مدل پایه، یک موتور الکتریکی با توانایی تولید ۲۷۲ اسب بخار نیرو و ۳۴۳ نیوتون‌متر گشتاور می‌تپد و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر‌برساعتش، ۷٫۴ ثانیه طول می‌کشد. به‌گفته‌ی پولستار، برد تخمینی این نسخه با یک بار شارژ، ۴۸۲ کیلومتر است.

شاسی پولستار ۴ رنگ مشکی از نمای بالا - پس‌زمینه قرمز
پولستار ۴ رنگ طلایی از نمای سه‌چهارم جلو - پس زمینه طلایی

نسخه‌ی رده‌بالا و ۶۴٬۳۰۰ دلاری Long Range Dual Motor 4، به لطف قوای محرکه‌ی دو موتوره‌ی خود، در مجموع ۵۴۴ اسب بخار نیرو و ۶۸۶ نیوتون‌متر گشتاور دارد؛ در نتیجه، این مدل تنها در ۳٫۷ ثانیه، از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت می‌رسد. با‌این‌همه، نیروی اضافه‌ به قیمت برد خودرو تمام شده و آن را به حدود ۴۳۵ کیلومتر رسانده است.

دوربین دید عقب پولستار ۴
نمای پشتی پولستار ۴
دوربین پشتی دیجیتالی پولستار ۴

صرف‌نظر از تیپ انتخابی، یکی از نقاط منحصر‌به‌فرد طراحی پولستار ۴ را باید جایگزین کردن کامل شیشه‌ی عقب با دوربینی با وضوح HD دانست؛ به گفته‌ی شرکت، این کار علاوه بر بهبود فضای داخلی، دید پشتی خودرو را نیز بهتر می‌کند.

نمایی از داشبورد و فرمان پولستار ۴
فضای سرنشینان عقب پولستار ۴
فرمان پولستار ۴

پولستار ۴ به سیستم اطلاعات‌سرگرمی با مانیتور ۱۵٫۴ اینچ و پشتیبانی از اندروید اتو و سرویس‌های گوگل مجهز است و در پشت فرمان، صفحه‌نمایشی ۱۰٫۲ اینچی قرار دارد.

خودرو مورد بحث در ایالات متحده قیمتی بالاتر از تسلا مدل Y با قیمت پایه‌ی ۴۳٬۹۹۰ دلاری دارد. خریداران تسلا می‌توانند از تخفیف دولتی ۷٬۵۰۰ دلاری برای خودروهای الکتریکی نیز بهره ببرند. شاسی‌بلند جدید پولستار با طراحی جسورانه، کارایی بالا و امکانات لوکس، به‌دنبال پیدا کردن جای خود در بازار آمریکا است.

پیش از معرفی در آمریکای شمالی، پولستار تا پایان ۲۰۲۳ بالغ‌بر ۸۸۰ دستگاه از خودرو جدیدش را به خریداران اروپایی و استرالیایی‌اش تحویل داده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات