قیمت خودرو شیائومی اعلام شد؛ ارزان‌تر از آنچه فکر می‌کردیم

پنج‌شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
خودرو شیائومی Xiaomi SU7 مدل آبی از نمای کناری
پس از انتظارات فراوان، شیائومی سرانجام قیمت خودرو SU7 را که رقیب تسلا مدل اس محسوب می‌شود، اعلام کرد.
تبلیغات

بر اساس گزارش رویترز، خودرو مورد انتظار شیائومی با قیمت پایه‌ی ۲۱۵٬۹۰۰ یوان (۲۹٬۶۸۹ دلار) روانه‌ی بازار چین شد. این کشور بزرگ‌ترین بازار خودرو دنیا را دارد و شیائومی از پتانسیل قابل توجهی برای موفقیت در آن برخوردار است.

لی جون،‌ مدیرعامل شیائومی، می‌گوید قیمت خودرو این شرکت در تیپ‌های پرو و مکس به‌ترتیب ۲۴۵٬۹۰۰ یوان (۳۴٬۰۲۱ دلار) و ۲۹۹٬۹۰۰ یوان (۴۱٬۴۹۳ دلار) است.

بسیاری از تحلیلگران انتظار داشتند که قیمت پایه‌ی خودرو شیائومی در بازار چین از حدود ۶۰٬۰۰۰ دلار شروع شود، اما غول چینی با اعلام قیمت رسمی، بازار را شوکه کرد.

کارشناسان صنعت خودرو معتقدند که شیائومی SU7 رقیب تسلا مدل اس و پورشه تایکان است. آن دو خودرو در بازار چین بیش‌از ۹۰٬۰۰۰ دلار قیمت دارند.

مدیرعامل شیائومی به هنگام رونمایی SU7 گفته بود: «با سخت‌کوشی در ۱۵ تا ۲۰ سال آینده به یکی از پنج خودروساز برتر دنیا تبدیل خواهیم شد.»

خودرو شیائومی در تیپ‌های مختلف دارای باتری ۷۳٫۶ کیلووات‌ساعتی و ۱۰۱ کیلووات‌ساعتی است. مطابق استانداردهای چرخه‌ی آزمایش CLTC چین، اولین خودرو شیائومی حداکثر ۸۰۰ کیلومتر مسافت طی می‌کند.

خودرو برقی شیائومی به موتور HyperEngine مجهز است و از سیستم خودران پیشرفته استفاده می‌کند. سرعت این خودرو در ۵٫۲۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات