محبوبیت چشمگیر خودروهای تسلا در چین ادامه دارد

چهارشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
خودروی الکتریکی / electric car تسلا / tesla در پارکینگ
آمار خودروسازان در چین نشان می‌دهد که تسلا رشد فروش چشمگیری در این کشور تجربه کرده است.
تبلیغات

داده‌های انجمن خودروهای سواری چین (CPCA) نشان می‌دهد که تسلا در ماه دسامبر (آذر و دی) ۹۴٬۱۳۹ دستگاه خودرو الکتریکی ساخته‌شده در چین را فروخته است که درمقایسه‌با سال قبل ۶۸٫۷ درصد افزایش یافته است.

تحویل خودروهای مدل ۳ و مدل Y ساخت چین درمقایسه‌با ماه نوامبر (آبان و آذر) ۱۴٫۲ درصد افزایش یافته است. رقیب چینی تسلا، یعنی BYD، با عرضه‌ی مدل‌های هیبریدی، در ماه دسامبر (آذر و دی) ۳۴۱٬۰۴۳ دستگاه خودرو سواری تحویل داده است که درمقایسه‌با ماه نوامبر ۱۳ درصد و درمقایسه‌با سال گذشته ۴۵ درصد افزایش یافت.

به‌گزارش رویترز، BYD با فروش ۹۴۴٬۷۷۹ دستگاه خودرو جدید در سه‌ماهه‌‌ی چهارم رکورد سه ماهه‌ی جدیدی را ثبت کرد. سال گذشته، تسلا ۹۴۷٬۷۴۲ خودرو ساخت چین به مشتریان تحویل داد که شامل ۵۲٫۴ درصد از خودروهای برقی آمریکا می‌شود.

کارخانه‌ی تسلا در شانگهای، بزرگ‌ترین کارخانه‌ی این شرکت در جهان، می‌تواند سالانه ۱٫۱ میلیون دستگاه خودرو مدل ۳ و مدل Y تولید کند. این خودروها علاوه‌بر چین، به کشورهایی مانند نیوزیلند و استرالیا نیز صادر می‌شوند.

تسلا با تحویل ۴۸۴٬۵۰۷ خودرو در سه‌ماهه‌ی جهارم سال ۲۰۲۳ رکورد جدیدی ثبت کرد؛ اما همچنان پشت‌سر BYD قرار می‌گیرد.

تسلا با رقابت شدیدی در بزرگ‌ترین بازار خودرو جهان مواجه است. افزایش شدید قیمت خودرو و کاهش تقاضای خودروهای برقی از یک سو و ورود رقبای چینی از‌جمله شیائومی و هواوی به این عرصه از سوی دیگر باعث شده است رهبری تسلا در بازار خودروهای برقی در سال‌های آینده با مشکلات جدی روبه‌رو شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات