شاسی بلند برقی پورشه تایکان کراس توریزمو، امسال رونمایی می‌شود

شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
طی ماه‌های آینده، پورشه از یک کراس‌اور تمام الکتریکی رونمایی خواهد کرد. این محصول با پلت‌فرم و تجهزات فنی مشابه تایکان تولید خواهد شد.
تبلیغات

به‌تازگی، گزارش عملکرد سالانه پورشه، با هدف بررسی عملکرد در سال ۲۰۱۹ و معرفی چشم‌انداز سال ۲۰۲۰ منتشر شد. سه درصد افزایش تولید و ۱۰ درصد افزایش فروش برای عرضه جهانی محصولات پورشه، موفقیت بزرگ شرکت در سال ۲۰۱۹ بود. خودروساز اسپرت زیرمجموعه‌ی فولس واگن، امسال ۲۸۰ هزار و ۸۰۰ دستگاه تولید داشته است. پورشه همچنین در سال گذشته ۲,۹۱۹ نفر به پرسنل خود اضافه کرد و حالا۳۴,۰۱۰ را در استخدام دارد. پورشه طی چهار سال آینده، ۱۰/۷ میلیارد دلار برای توسعه‌ی خودروهای تمام برقی و هیبریدی سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت انتظار دارد تا سال ۲۰۲۵، نیمی از فروش خود را به محصولات الکتریکی و هیبریدی اختصاص دهد.

Porsche Taycan Cross Turismo

مهم‌ترین اولویت پورشه در سال ۲۰۲۰، آماده‌سازی نسخه‌ی کراس‌اور از سدان برقی تایکان است. این محصول با نام تایکان کراس توریسمو، شباهت ظاهری به مدل مفهومی میشن E کراس توریزمو خواهد داشت که حدود ۲ سال پیش در نمایشگاه خودرو ژنو معرفی شد. درسال‌های آینده، علاوه‌بر تایکان کراس توریسمو، خودروهای دیگری هم براساس تجهیزات فنی تایکان، رونمایی می‌شوند. همچنین، نسل بعدی پورشه ماکان هم با پیشرانه تمام برقی، در سال ۲۰۲۲ معرفی خواهد شد.

porsche audi ppe platform chassis

پلت‌فرم ویژه‌ی پورشه و آئودی برای خودروهای برقی (PPE) در حال آماده‌سازی است. این پروژه، برای نصب پیشرانه‌ی الکتریکی متصل به محور عقب برای مدل‌های تک دیفرانسیل و خودروهای دو دیفرانسیل مجهز به موتور اضافی در جلو، مناسب خواهد بود. برای تجهیز کارخانه‌ی پورشه‌ در لایپزیگ و شروع تولید ماکان برقی، ۶۴۳ میلیون دلار هزینه خواهد شد. عرضه نسخه‌های بنزینی و دیزلی نیز ادامه خواهد داشت. شاسی کراس‌اورهای برقی پورشه، برخلاف مدل‌های فعلی ماکان و پانامرا، توسط این شرکت ساخته خواهد شد تا وابستگی به فولکس‌واگن را کاهش دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات