آخرین مطالب

گوشی نوکیا در ماه با پس زمینه زمین و فضای تاریک
با نوکیا، از زمین تا ماه!نوکیا در بیانیه‌ای می‌گوید با همکاری ناسا، اسپیس ایکس و چند شرکت دیگر قصد دارد امسال اینترنت 4G در ماه راه‌اندازی کند.
0
3 دقیقه پیش
تفاله آب جو ماء الشعیر
کاربرد غیرمنتظره تفاله آب‌جو در تولید باتری‌های مدرن!مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد تفاله‌ی ناشی از تولید آب‌جو که به‌طور معمول خوراک دام‌ها می‌شود، برای تولید باتری کاربرد دارد.
6
3 ساعت پیش
سیاه‌چاله
کشف شواهد غیرمستقیم از وجود ماده تاریک در اطراف سیاه‌چاله‌هادانشمندان با مشاهده‌ی روند کاهش سرعت دو ستاره در مدار اطراف سیاه‌چاله‌ها به این نتیجه رسیدند که این کاهش سرعت حاصل کشش ایجادشده توسط ماده‌ی تاریک ...
17
4 ساعت پیش
موادشیمیایی قوی و ناباروری
مواد شیمیایی ماندگار احتمال ناباروری زنان را افزایش می‌دهندبرخی از مواد شیمیایی پرمصرف که حتی در لوازم آرایشی نیز کاربرد دارند، با مختل‌ کردن عملکرد هورمون‌های تولیدمثل، احتمال ناباروری زنان را افزایش ...
2
5 ساعت پیش
شبکه ارتباط ماهواره ای بین ماه و زمین
اولین شبکه ماهواره‌ای برای برقراری ارتباط بین ماه و زمین دردست ساخت استشرکت لاکهید مارتین، درحال توسعه‌ی شبکه‌ی ماهواره‌ای جدیدی است که ارتباط آسان و قابل‌اطمینان بین ماه و زمین را فراهم خواهد کرد.
2
9 ساعت پیش
پیوند سلول های بنیادی
بیماران مبتلا به HIV چگونه از آن نجات می‌یابند؟تعداد معدودی از افراد از HIV رهایی پیدا کرده‌اند، اما دانشمندان در حال کار روی ایجاد درمان‌هایی هستند که برای تعداد بیشتری از مبتلایان دردسترس باشد.
7
یک روز پیش
دو مرد که پاهایشان را روی هم انداخته‌اند درحال خواندن روزنامه و چک‌کردن موبایل
عوارض منفی انداختن پاها روی هم در هنگام نشستن چیست؟کارشناسان هشدار می‌دهند که انداختن پاها روی هم در هنگام نشستن می‌تواند اثرات نامطلوبی بر سلامتی داشته باشد.
24
یک روز پیش
گل گورتریا دیفیوسا
این گل آفریقایی برای جذب مگس‌های نر، مگس‌های ماده جعلی می‌سازددانشمندان کشف کرده‌اند که چگونه نوعی گل آفریقایی برای جذب مگس‌های نر، مگس‌های ماده دروغینی را روی سطح گلبرگ‌های خود می‌سازد.
8
2 روز پیش
کمر و گردن و بدون خز انسان
چرا انسان‌ها خز ندارند؟بیشتر پستانداران ازجمله نزدیک‌ترین خویشاوندان زنده ما دارای پوشش مو هستند. پس چرا ما این پوشش را از دست دادیم؟
65
2 روز پیش
مگس میوه
مگس‌های میوه دارای گیرنده چشایی تشخیص مواد قلیایی هستندمگس‌های میوه اولین جانورانی هستند که می‌توانند غذاهای قلیایی را تشخیص دهند. این توانایی به آن‌ها کمک می‌کند تا از مواد سمی اجتناب کنند.
12
3 روز پیش
قابلیت ورک‌اوت اپل واچ اولترا
اپل واچ احتمالاً هفت سال تا سیستم نظارت بر قند خون فاصله داردآن‌طور که یک افشاگر خوش‌سابقه می‌گوید، توسعه‌ی فناوری نظارت غیرتهاجمی بر قند خون در اپل واچ بین سه تا هفت سال دیگر زمان نیاز دارد.
21
3 روز پیش
سیارک در فضا
معمای نخستین جرم میان‌ستاره‌ای کشف‌شده ممکن است حل شده باشدستاره‌شناسان در مطالعه‌ای جدید برای اومواموا، نخستین جرم میان‌ستاره‌ای کشف‌شده در قلمرو خورشید ما توضیحی بسیار ساده ارائه داده‌اند.
2
3 روز پیش
بتهوون
دی‌ان‌ای استخراج شده از موهای بتهوون اسرار مرگ این آهنگساز را فاش کردبتهوون در زندگی خود با بیماری‌های مختلفی درگیر بود. تجزیه‌و‌تحلیل ژنتیکی جدیدی به کشف علت برخی از بیماری‌های او کمک می‌کند.
7
4 روز پیش
افسردگی
شناسایی آنزیمی که می‌تواند در برخی افراد موجب افسردگی شوددانشمندان باکتری‌هایی را شناسایی کرده‌اند که با تولید نوعی از آنزیم، می‌تواند علت افسردگی برخی افراد باشد.
7
4 روز پیش
اتاق هتل
درباره کثیفی و میکروب‌های درون اتاق‌های هتل چه می‌دانید؟یکی از میکروب‌شناسان حقایق تکان‌دهنده‌ای درباره‌ی کثیفی و میکروب‌های درون اتاق‌های هتل فاش می‌کند.
11
5 روز پیش
تاثیر کافئین روی کاهش وزن
محققان تأثیر کافئین روی کاهش وزن و خطر ابتلا به دیابت را تأیید کردندبراساس یافته‌های تازه، قهوه، یکی از نوشیدنی‌های محبوب‌ دنیا‌، در‌کنار طعم جذابش، باعث کاهش وزن و خطر ابتلا به دیابت می‌شود.
11
5 روز پیش
ساعت عقربه‌ای از هم‌گسیخته
درمانی جدید برای تروما؛ وقتی زخم روان درک فرد از زمان و خود را مختل می‌کندتروما یا زخم روان، احساس ما را از زمان و خودمان دچار اختلال می‌کند و اکنون دانشمندان موفق به کشف درمان جدیدی شده‌اند که احتمالاً کمک‌کننده خواهد بود.
2
5 روز پیش
اهدای جایزه‌ی آبل به ریاضی‌دان آرژانتینی
ترکیب هندسه و معادلات دیفرانسیل، ریاضی‌دان آرژانتینی را صاحب جایزه آبل کرداستفاده از هندسه برای حل معادلات دیفرانسیل شاید موضوع چندان جذابی به‌نظر نرسد؛ اما این پیشرفت چشمگیر، به بهبود کیفیت انسان‌های عادی نیز کمک خواهد ...
6
5 روز پیش
موشک تران ۱ رلتیویتی اسپیس روی سکوی پرتاب
پرتاب نخستین موشک چاپ سه‌بعدی اندکی پس از برخاست شکست خوردرلتیویتی اسپیس، شرکت فضایی جدیدی که در اندیشه سفر به مریخ است، با وجود بلندکردن موفقیت‌آمیز موشکش از روی سکو، در ادامه‌ی پرتاب با ناکامی مواجه شد.
13
6 روز پیش
الاغ
دانشمندان سرانجام درخت خانوادگی الاغ را بازسازی کردنددر مطالعه جدیدی، ژنتیک و باستان‌شناسی با هم ترکیب می‌شوند تا منشا باستانی اولین حیوان بارکش انسان را آشکار کنند.
14
6 روز پیش
مشاهده مطالب بیشتر

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود