آخرین مطالب

قارچ کاندیدا کشت شده در آزمایشگاه
موارد ابتلا به عفونت قارچی مرگ‌بار در آمریکا به‌طرز چشمگیر در حال افزایش استقارچی که اخیراً برای آلوده‌کردن انسان‌ها تکامل پیدا کرده است، به‌سرعت در مراکز مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده در حال گسترش است.
7
5 ساعت پیش
آلیس در سرزمین عجایب
معمای سندرم آلیس در سرزمین عجایببرخی افراد علائم اختلالی را تجربه می‌کنند که نام آن برگرفته از آلیس در سرزمین عجایب است؛ شخصیتی که پس از خوردن و آشامیدن اندازه‌اش تغییر می‌کرد.
3
6 ساعت پیش
آلودگی هوای نگران‌کننده در بیشتر نقاط جهان
۹۹ درصد جمعیت جهان هوای آلوده تنفس می‌کنندآلودگی هوا فقط مختص کشور ما نیست و براساس بررسی‌های محققان، بسیاری از مردم جهان درمعرض تنفس هوای آلوده قرار دارند.
25
8 ساعت پیش
شباهت ابزارهای مورد استفاده توسط میمون‌ها به ابزارهای سنگی انسان‌های اولیه
تراشه‌های سنگی ساخت میمون‌های امروزی، پرسش‌هایی اساسی را درباره انسان‌های اولیه مطرح می‌کنندباستان‌شناسان اخیراً به نتایجی دست یافته‌اند که نشان می‌دهند احتمالاً برخی از نتیجه‌گیری‌های قبلی آن‌ها درخصوص ابزارهای دست‌ساز بشر اشتباه بوده است.
2
11 ساعت پیش
سرستون هما خورشید
راهنمای رصد آسمان شب؛ فروردین ۱۴۰۲در فروردین ۱۴۰۲، دو ماه نو اتفاق می‌افتد. در این مقاله، مهم‌ترین رویدادهای نجومی این ماه و چگونگی رصد آن‌ها را مرور می‌کنیم.
12
یک روز پیش
جوان‌سازی چهره انسان
پیشرفت چشمگیر در مبارزه با پیری؛ افزایش طول عمر با سم‌زدایی بدن از ضایعات چربیکندکردن روند پیری یکی از قدیمی‌ترین آروزهای بشر بوده است و اکنون به‌نظر می‌رسد که دانشمندان توانسته‌اند قدم بزرگی در راه تحقق این آرزوی بزرگ بردارند.
12
یک روز پیش
گذار به کشاورزی
آیا گذار به کشاورزی وحشتناک‌ترین اشتباه تاریخ بشر بود؟برخی از محققان و در صدر آن‌ها جارد دایموند باور دارند که پیدایش کشاورزی مهلک‌ترین اشتباه انسان‌ها بود؛ اما ممکن است این فرض کاملاً درست نباشد.
26
2 روز پیش
استارسیدها یا مردم ستاره ای
استارسیدها: چرا برخی مردم فکر می‌کنند از جهان دیگری به زمین آمده‌اند؟روانشناسان در این‌باره توضیح می‌دهند که چرا استارسیدها یا مردم ستاره‌ای فکر می‌کنند بیگانه هستند و به دنیایی غیر از زمین تعلق دارند.
32
3 روز پیش
نهنگ با کمر شکسته
فیلم دلخراش نهنگی با کمر شکسته که برای شنا کردن تقلا می‌کنددر سواحل اسپانیا نهنگ تیغ باله‌ای با ستون فقرات معیوب درحال تلاش برای شنا کردن دیده شده است. کمر او احتمالاً طی برخورد با کشتی شکسته است.
12
3 روز پیش
کلاژ تصاویر ابر متان و رودخانه آمازون و تلسکوپ جیمز وب و داروی اپی‌پن و مرغ بی‌سر
پربازدیدترین مقاله‌های علمی زومیت در سال ۱۴۰۱از انسان‌های اولیه تا اکتشافات فضایی، پربازدیدترین اخبار و مقاله‌های علمی زومیت در سال ۱۴۰۱ طیف متنوعی از موضوعات را شامل می‌شوند.
3
3 روز پیش
احتمال انتقال ویروس کرونا از سگ‌راکون به انسان
متهم جدید پرونده دنیاگیری کرونا؛ اکنون سگ‌راکون‌های بازار ووهان چین مظنون اصلی هستندنمونه‌های ژنتیکی مربوط به بازاری که به‌تازگی در یکی از پایگاه‌های داده چینی آپلود شده بودند، پس از طرح سؤال دانشمندان درباره آن‌ها حذف شدند.
15
3 روز پیش
تصویر هنری از سیاره ابرزمین کپلر 62F
وجود یک ابرزمین در منظومه شمسی می‌تواند سیاره ما را نابود کندابرزمین‌ها با وجود فراوانی در کهکشان راه شیری، در منظومه ما یافت نمی‌شوند. اگر چنین جهانی در مجاورت ما وجود داشت عواقبی ویرانگر در انتظارمان بود.
4
4 روز پیش
تست اچ آی وی
اولین زن نجات‌یافته از عفونت HIV، پنج سال پس از درمان همچنان عاری از ویروس استزنی که برای درمان اچ‌آی‌وی پیوند سلول‌های بنیادی را دریافت کرده بود، پنج سال پس از این رویه و ۳۰ ماه پس از توقف مصرف داروهای HIV عاری از ویروس است.
5
4 روز پیش
منظومه شمسی و سیاره‌ها
آب مدت‌ها پیش از شکل‌گیری خورشید وجود داشته استستاره‌ای در فاصله‌ ۱۳۰۰ سال نوری از زمین ثابت می‌کند، آب مدت‌ها پیش از شکل‌گیری خورشید در منظومه شمسی وجود داشته است.
19
4 روز پیش
استارشیپ برفراز سوپرهوی روی سکوی پرتاب از نمای بالا
اسپیس ایکس اکنون برای نخستین پرتاب مداری استارشیپ به اواخر فروردین چشم دوخته استایلان ماسک به‌تازگی در توییتر اشاره کرده است که استارشیپ احتمالاً ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) برای نخستین‌بار به مدار پرتاب خواهد شد.
3
4 روز پیش
معمای مادر لئوناردو داوینچی بالاخره حل شد
معمای مادر لئوناردو داوینچی بالأخره حل شدمجموعه تازه‌ای از اسناد تاریخی موجود در شهر فلورانس، هویت مادر لئوناردو داوینچی، نماد عصر رنسانس و نقاش تابلوی مونالیزا را فاش کردند.
8
5 روز پیش
ژنوم انسان
جستجو برای ژنوم‌های گمشده جهانگام‌های بزرگی برای کشف اسرار ژنوم انسان برداشته شده است، پس چرا اطلاعات ژنتیکی بیشتر انسان‌های روی کره زمین را نداریم؟
12
5 روز پیش
سنجش ضربان قلب اپل واچ اولترا
مطالعه‌ای جدید از کاربردهای اپل واچ در درمان بیماری پرده برمی‌داردمطالعات جدید نشان می‌دهند که اپل واچ می‌تواند به درمان یکی از عوارض پزشکی بیماری سلول‌های داسی‌شکل کمک کند.
4
5 روز پیش
سرطان پروستات و بی‌نیازی از درمان‌های تهاجمی
سرطان پروستات همیشه به درمان تهاجمی نیاز نداردمطالعه‌ای بزرگ اثبات کرده است که بسیاری از بیماران سرطان پروستات می‌توانند درمان‌های تهاجمی را به تاخیر بیندازند و درعوض تحت مراقبت فعال قرار گیرند.
4
6 روز پیش
نظریه ریسمان
مرثیه‌ای برای یک ریسمان: بررسی اوج و افول نظریه‌ همه‌ چیزقرار بود نظریه‌ی ریسمان همه چیز را در فیزیک توصیف کند؛ اما دقیقا کجای راه را اشتباه رفت؟
13
6 روز پیش
مشاهده مطالب بیشتر

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود