کارما GT با طراحی پینین فارینا معرفی شد

شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
مطالعه 3 دقیقه
کارما کوپه‌ی مفهومی GT را در رویداد مونتری رونمایی خواهد کرد. این خودرو با همکاری استودیو پینین‌فارینا طراحی شده است.
تبلیغات

همایش مونتری خودروسازان و علاقه‌مندان به این صنعت را به مدت یک هفته برای تماشای نمایشگاه‌ها و فعالیت‌ها و رونمایی‌ها به کالیفرنیا می‌آورد. تعدادی از خودروسازان دوست دارند برخی از زیباترین و منحصربه‌فردترین محصولات خود را در این رویداد نشان دهند و امسال، این گروه کارما اتوموتیو (Karma Automotive) را نیز شامل می‌شود.

Karma GT Pininfarina / کارما جی تی پینین فارینا

کارما روز پنجشنبه اعلام کرد از رویداد پبل بیچ (Pebble Beach) به‌عنوان فرصتی مغتنم برای اولین رونمایی خودرو مفهومی GT خود در آمریکای‌شمالی استفاده خواهد کرد. خودرو مفهومی GT با کمک استودیو طراحی مشهور پینین‌فارینا (Pininfarina) ساخته شده است و همراه‌ با دو دستگاه خودرو جدید کارما در نمایشگاه امسال خودرو شانگهای در چین به نمایش گذاشته خواهد شد.

Karma GT Pininfarina / کارما جی تی پینین فارینا

ممکن است در ابتدا با خود فکر کنید که این خودرو شباهت بسیار زیادی به مدل کارما ریورو (Karma Revero) دارد؛ اما به‌نظر می‌رسد بهتر باشد در این تصور خود تجدیدنظر کنید. درواقع، پینین‌فارینا مدل مفهومی GT را با حذف درهای عقب و اضافه‌کردن سیستم محرکه‌ی برقی به کوپه تبدیل کرده است. پینین‌فارینا با این کار، خودرو فوق‌العاده لوکسی تولید کرده که می‌تواند با مرسدس بنز میباخ رقابت کند. این خودرو مفهومی براساس ریورو ساخته شده است و آن را به انتخابی بهینه برای تولید در آینده تبدیل می‌کند؛ ولی هنوز مشخص نیست چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد. 

پینین‌فارینا جی‌تی، تنها محصول کارما برای نمایش در این رویداد نیست؛ چراکه کارما خودرو پلاگین هیبرید جدید ریورو جی‌تی (Revero GT) را نیز به‌نمایش خواهد گذاشت. خودرو اخیر نسخه‌ای بازسازی‌شده از خودرویی است که زمانی با نام فیسکر شناخته می‌شد. پیشرانه‌ی چهار سیلندر جنرال موتورز در این خودرو حذف شده است و هم‌اکنون از پیشرانه‌ی سه سیلندر خطی بی‌ام‌و بهره می‌برد. خودرو جدید بسیار سبک‌تر است و می‌تواند با هر بار شارژ باتری، مسافت طولانی‌تری را بپیماید. فضای داخل کابین نیز به‌روزرسانی شده است که رضایت‌بخش به‌نظر می‌رسد؛ زیرا هم‌اکنون حدود هفت سال از عمر پلتفرم موجود در ریورو می‌گذرد.

Karma GT Pininfarina / کارما جی تی پینین فارینا

خودرو مفهومی کارما GT با طراحی پینین‌فارینا از ۱۵ تا ۱۸ اوت (۲۴ تا ۲۷ مرداد) در پبل بیچ کنکو دلگانس به‌نمایش گذاشته خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات