کم‌استهلاک‌ترین خودروهای شاسی بلند و کراس اور در سال ۲۰۱۹

یک‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
مطالعه 15 دقیقه
در فهرست کم‌استهلاک‌ترین شاسی‌بلندها و کراس‌اورهای ۲۰۱۹، خودروهای تویوتا، لکسوس و جنرال موتورز درکنار دو مدل از پورشه و یک محصول از مرسدس بنز، هیوندای و کیا قرار گرفته‌اند.
تبلیغات

قابلیت اطمینان و استهلاک پایین، یکی از مهم‌ترین عامل‌هایی است که تقریبا تمام افراد، حداقل در خرید خودروی خانوادگی درنظر می‌گیرند. نیازی به توضیح و تشریح مفصل نیست؛ اینکه خودرو خیلی زود ازکارافتاده نشود، یکی از ویژگی‌های بزرگ و مثبت درنظر هر خریدار و تولیدکننده خواهد بود. بسیاری از شرکت‌های خارجی در مدل‌های جدید خود، ضمانت کامل تا سه سال را ارائه می‌کنند؛ ولی باوجود خدمات پس از فروش مناسب، باز هم مراجعه به تعمیرگاه برای مشکلات اساسی خودرو در سال‌های اول مالکیت، تجربه‌ی خوشایندی نیست.

خوشبختانه موضوع استهلاک پایین و اطمینان به عمر بالای خودرو، بیشتر از گذشته در نگاه تولیدکننده مهم شمرده می‌شود. براساس پژوهش‌های سازمان JD Power آمریکا، خودروهای مدل ۲۰۱۹ در مقایسه با سال گذشته تا ۴ درصد استهلاک پایین‌تری نشان می‌دهند. سال ۲۰۱۸ هم قابلیت اطمینان خودروها نسبت‌به سال ۲۰۱۷ تا ۹ درصد بهبود یافته بود؛ بنابراین با روند صعودی امیدوارکننده‌ای رو‌به‌رو هستیم. کارشناس‌های سازمان JD Power در سال‌های اخیر، پژوهش‌های گسترده‌ای درمورد استهلاک و قابلیت اطمینان خودروها انجام داده‌اند. این مرکز معتبر از ۳۲٬۹۵۲ نفر مالک خودروهای مدل ۲۰۱۶ در مورد مشکل‌های خودرو نظرسنجی کرده است. نظرسنجی JD Power شامل ۱۷۷ سؤال درمورد خودرو طی ۱۲ ماه می‌شود؛ پاسخ‌ها جمع‌آوری می‌شود تا اطلاعات مشخصی از قابلیت اطمینان و استهلاک خودرو در بخش‌های فنی و پیشرانه، بدنه و کابین درکنار تجهیزات رفاهی و فناوری‌ها به‌دست بیاید.

toyota / تویوتا

اگر مدل‌های مونتاژ داخل را کنار بگذاریم، بدون شک از دوران استهلاک بالای خودروها عبور کرده‌ایم؛ بعید است که مثلا پس از خریدن یک مدل جدید خارجی و هنگام رانندگی برای اولین‌بار، خودرو مشکل فنی پیدا کند و حتی به تعمیرگاه هم نرسد. اما قابلیت اطمینان و استهلاک خودروهای مدرن، در جزئیات معنی پیدا می‌کند. خودروهای امروز در مقایسه با مدل‌های چند دهه پیش استهلاک بسیار پایینی دارند، اما تولیدکننده هنوز هم با ارائه‌ی بهترین تجربه از فناوری‌هایی مثل فرامین صوتی و تشخیص صدا، تعویض دنده‌های نرم و برق‌رسانی باتری فاصله دارد.

JD Power

در این مقاله، بزرگ‌ترین و پرتقاضاترین کلاس از خودروها را در نظر می‌گیریم و کم‌استهلاک‌ترین مدل‌هایش را معرفی می‌کنیم. تمام خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اور این فهرست که براساس داده‌های JD Power از مدل‌های ۲۰۱۶ طبقه‌بندی شده‌اند، در بخش قابلیت اطمینان و استهلاک پایین، بین ۹ تا ۱۰ امتیاز ( بالاترین امتیاز ۱۰) دریافت کرده‌اند. کارشناس‌های JD Power اشاره می‌کنند که خودروهای با استهلاک پایین، با قیمت بهتری هم در بازار دست دوم خرید و فروش می‌شوند. پیش از معرفی کم‌‌استهلاک‌ترین خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اور ۲۰۱۹، جدول بهترین برندها را آورده‌ایم. JD Power نزدیک به ۳۰ سال است رتبه‌بندی خودروها و تولیدکننده‌ها در قابلیت اطمینان و استهلاک پایین را انجام می‌دهد. رتبه‌بندی برندها براساس امتیاز کلی مدل‌های ۲۰۱۶ هر شرکت انجام شده است.

بهترین برندهای ۲۰۱۹ در استهلاک پایین خودروها

برند

امتیاز بخش فنی و پیشرانه

امتیاز بخش بدنه و کابین

امتیاز بخش فناوری و گجت‌ها

امتیاز کلی

لکسوس

۱۰

۱۰

۸

۱۰

تویوتا

۱۰

۹

۱۰

۱۰

پورشه

۹

۱۰

۱۰

۱۰

آئودی

۹

۱۰

۸

۹

بی‌ام‌و

۱۰

۹

۸

۹

بیوک

۹

۹

۹

۹

شورولت

۸

۱۰

۱۰

۹

هیوندای

۸

۹

۱۰

۹

اینفینیتی

۹

۸

۹

۹

کیا

۸

۹

۹

۹

مرسدس بنز

۹

۹

۷

۹

مینی

۱۰

۸

۹

۹

سوبارو

۹

۸

۸

۹

فولکس واگن

۸

۹

۹

۹

کرایسلر

۷

۷

۱۰

۸

فورد

۸

۸

۹

۸

هوندا

۹

۸

۷

۸

لینکلن

۸

۸

۸

۸

مزدا

۱۰

۶

۷

۸

میتسوبیشی

۸

۶

۹

۸

نیسان

۹

۷

۹

۸

آکورا

۷

۹

۶

۷

کادیلاک

۶

۹

۷

۷

دوج

۶

۷

۸

۷

جی ام سی

۷

۸

۸

۷

جگوار

۹

۸

۵

۷

جیپ

۶

۷

۹

۷

رم

۷

۷

۸

۷

فیات

۵

۵

۶

۵

لندرور

۶

۶

۵

۵

ولوو

۷

۷

۵

۵

آکورا RDX

Acura RDX 2016

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۳۷,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۳۹,۰۰۰ دلار

با تغییر جدید در MDX، مدل RDX اولین کراس‌اور کوچک آکورا است. به‌تازگی نسل سوم RDX با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربوشارژ رونمایی شده؛ اما مدلی که استهلاک و کیفیتش سنجیده شد، از نسل دوم و فیس‌لیفت ۲۰۱۶ است. مدل ۲۰۱۶ آکورا RDX با پلتفرم مشابه هوندا سیویک و CR-V تولید شده است و از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل ۳.۵ لیتری استفاده می‌کند. این مدل که در کلاس کراس‌اورهای لوکس قرار می‌گیرد، با امتیاز ۹ از JD Power، یکی از کم‌استهلاک‌ترین خودروهای بازار است. آکورا RDX در بخش ایمنی هم جزو بهترین‌ها طبقه‌بندی می‌شود.

بی‌ام‌و X3

BMW X3 2016

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۴۰,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۴۲,۰۰۰ دلار

X3 با شعار کراس‌اور لوکس برای طرفداران رانندگی اسپرت بی‌ام‌و تولید شده است. نسل سوم X3 در سال ۲۰۱۸ تولید شد، بنابراین مدل ۲۰۱۶ از نسل دوم X3 است که بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ تولید شد. JD Power به کراس‌اور لوکس باواریا ۹ امتیاز داده است؛ ازطرفی، نسل سوم و مدل ۲۰۱۹ بی‌ام‌و X3 هم در بخش بازرسی اولیه‌ی کیفیت این مرکز، امتیازهای بالایی کسب کرده است. احتمالا در سال‌های بعد، نسل سوم X3 در فهرست JD Power مشاهده شود.

بیوک آنکور

بیوک آنکور / Buick Encore

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

مدل آمریکایی بیوک آنکور (Encore) در بین کوچک‌ترین کراس‌اورهای بازار قرار می‌گیرد اما یکی از جادارترین کابین‌ها را در اختیار دارد. مدل ۲۰۱۶ بیوک آنکور با ۹ امتیاز JD Power در بخش کیفیت ساخت و استهلاک پایین، در نسل اول قرار می‌گیرد. نسل اول بیوک آنکور در سال ۲۰۱۲ و نسل دوم در سال ۲۰۱۹ رونمایی شد. مدل ۲۰۱۹ بیوک آنکور تنها در چین تولید می‌شود.

شورولت اکوئیناکس

Chevrolet Equinox

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۴,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

با ۱۰ امتیاز کامل از JD Power، شورولت اکوئیناکس (Equinox) یکی از کراس‌اورهای خوانوادگی با کیفیت ساخت بالا است. مدل ۲۰۱۶ به نسل دوم شورولت اکوئیناکس محصول سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ مربوط می‌شود. نسل سوم این کراس‌اور آمریکایی که از سال ۲۰۱۷ تا امروز عرضه شده، در کیفیت‌سنجی اولیه‌ی JD Power، امتیاز ۹ را کسب کرده است؛ باید دید که در نظرسنجی سال‌های بعد، اکوئیناکس چه امتیازی می‌گیرد.

شورولت تراورس

chevrolet

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۳۳,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۳۱,۰۰۰ دلار

کراس‌اور بزرگ با سه ردیف صندلی شورولت تراورس (Traverse)، یکی از جادارترین و مجهزترین خودروهای بازار جهانی است. امتیاز ۹ قابلیت اطمینان این کراس‌اور، به نسل اول برمی‎گردد که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ تولید شد. نسل دوم شورولت تراورس از سال ۲۰۱۸ با پیشرانه‌‌های ۴ سیلندر خطی توربوشارژ و V6 عرضه می‌شود.

فورد اسکیپ

فورد اسکیپ / Ford Escape

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۴,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۶,۰۰۰ دلار

کراس‌اور کوچک اسکیپ (Escape) به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین خودروهای فورد، ۹ امتیاز از JD Power دریافت کرده است. مدل ۲۰۱۶ فورد اسکیپ به نسل سوم تولید سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ برمی‌گردد. نسل چهارم این کراس‌اور پرفروش به‌تازگی رونمایی شد و قرار است در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ عرضه شود.

جی ام سی تِرِین

GMC Terrain 2016

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۷,۰۰۰ دلار

جی ام سی ترین (GMC Trrain) درست مانند برادر دوقلویش شورولت اکوئیناکس، امتیاز کامل ۱۰ را از JD Power دریافت کرده است. مدل ۲۰۱۶ جی ام سی ترین محصول نسل اول از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ است که در نسخه‌ی قدرتمند با پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل هم عرضه شد. نسل دوم این کراس‌اور از سال ۲۰۱۸ تنها با پیشرانه‌های ۴ سیلندر توربوشارژ فروخته می‌شود.

هوندا CR-V

هوندا CR-V

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۶,۰۰۰ دلار

هوندا CR-V یکی از پرفروش‌ترین و باکیفیت‌ترین محصولات خودروساز ژاپنی در آمریکا است. سرمایه‌گذاری هوندا روی یک کراس‌اور تمام‌عیار نتیجه داده؛ به‌طوری‌که ۹ امتیاز قابلیت اطمینان JD Power، ادامه‌دهنده‌ی شهرت ژاپنی‌ها در ساخت خودروی همه‌فن‌حریف است. CR-V تا امروز در پنج نسل مختلف عرضه شده و مدل ۲۰۱۶، محصول نسل چهارم است. نسل پنجم در سال ۲۰۱۷ به بازار رسید، بنابراین سال آینده در پژوهش JD Power بررسی خواهد شد.

هیوندای سانتافه

santafe santa fe

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۶,۰۰۰ دلار

نسخه‌ی بزرگ‌تر هیوندای سانتافه با سه ردیف صندلی که در نسل چهارم با کد XL همراه شده،‌ ۹ امتیاز از JD Power قرض گرفته است. نسل سوم سانتافه محصول سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ با پیشرانه‌های ۴ سیلندر و ۶ سیلندر V شکل است؛ در نسل پنجم خبری از پیشرانه‌ی V6 نیست.

اینفینیتی QX50

Infiniti QX50

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۳۶,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۳۸,۰۰۰ دلار

نسل اول کراس‌اور کوچک لوکس اینفینیتی QX50 از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ تولید شد. مدل ۲۰۱۶ که در آستانه‌ی رونمایی نسل دوم عرضه شد، از سازمان JD Power امتیاز ۹ را دریافت کرده است. QX50 با اینکه در کلاس کراس‌اور جادار قرار نمی‌گیرد، اما تمام مدل‌هایش همیشه به بهترین کیفیت در بخش قوای فنی و پیشرانه ۶ سیلندر V شکل همراه بوده‌اند. نسل دوم QX50 به‌تازگی با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربوشارژ عرضه شده است.

لکسوس GX و تویوتا لندکروزر پرادو

Lexus GX

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۴۷,۰۰۰ دلار (لکسوس)، حدود ۲۸,۰۰۰ دلار (تویوتا)

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۴۸,۰۰۰ دلار (لکسوس)، حدود ۳۶,۰۰۰ دلار (تویوتا)

یکی از قدیمی‌ترین خودروهای این فهرست، شاسی‌بلند لکسوس GX است که از سال ۲۰۰۹ تا امروز در نسل دومش فروخته می‌شود. لکسوس GX که استهلاک کم تویوتا را با ویژگی‌های لوکس ترکیب کرده است، با دو پیشرانه‌ی ۶ و ۸ سیلندر V شکل انتخابی ارزشمند شمرده می‌شود. این مدل ۱۰ امتیاز کامل JD Power را به‌خود اختصاص داده؛ البته GX همان تویوتا پرادو است که در بازار کشورهای آمریکا و کانادا، با نشان لکسوس عرضه می‌شود. لکسوس GX یا تویوتا لندکروزر پرادو، کم‌استهلاک‌ترین و مطمئن‌ترین شاسی‌بلند سایز متوسط بازار است.

لکسوس NX

Lexus NX /  لکسوس

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۳۶,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۳۷,۰۰۰ دلار

NX کوچک‌ترین کراس‌اور در سبد محصولات باکیفیت لکسوس است که از سال ۲۰۱۵ تا امروز تولید می‌شود. لکسوس NX دقیقا از پلتفرم تویوتا RAV4 اما در بدنه‌ای با طراحی کاملا متفاوت استفاده می‌کند. JD Power به این مدل ۹ امتیاز داده است اما در بخش قابلیت اطمینان و استهلاک کم قوای فنی، امتیاز کامل ۱۰ به لکسوس NX می‌رسد. پیشرانه‌های بنزینی و هیبرید ۴ سیلندر تویوتا، نقش مهمی در فروش بالای کراس‌اور کوچک لکسوس دارند.

لکسوس RX

Lexus RX

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۴۳,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۴۵,۰۰۰ دلار

لکسوس به‌عنوان بهترین برند سال ۲۰۱۹ در قابلیت اطمینان، در این فهرست سه نماینده دارد. نسل چهارم RX اوایل سال ۲۰۱۶ به بازار رسید و حالا پس از عمر سه‌ساله، نظر مثبت مالکان را جلب کرده است. با ۹ امتیاز از JD Power، لکسوس RX که در نسخه‌های بنزینی، هیبرید و سه ردیف صندلی تولید می‌شود، برای نسل پنجم و سال‌های بعد، آینده‌ی روشنی دارد.

کیا اسپورتیج

Kia Sportage

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۱۸,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

کیا دومین و آخرین خودروساز کره جنوبی در این فهرست است؛ مدل اسپورتیج با ۹ امتیاز از JD Power، نظر کارشناس‌ها و مالکان را جلب کرده است. مدل بررسی‌شده نسل چهارم و محصول سال ۲۰۱۶ محسوب می‌شود؛ درواقع نسل چهارم اسپورتیج، سال ۲۰۱۶ عرضه شد اما در آمریکا در قالب مدل ۲۰۱۷ به بازار رسید. باید دید که نسل جدید کیا اسپورتیج با طراحی به‌روزرسانی‌شده و تجهیزات رفاهی بهتر در این فهرست خواهد بود یا نه. البته در بررسی اولیه‌ی JD Power، امتیاز کامل ۱۰ برای این کراس‌اور کوچک برآورده شده است.

مرسدس بنز GLE

Mercedes Benz GLE 2016

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۵۱,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۵۷,۰۰۰ دلار

کد GLE سال ۲۰۱۵ برای فیس‌لیفت مرسدس بنز M کلاس انتخاب شد؛ بنابراین، مرسدس بنز GLE را باید نسل سوم M کلاس قدیمی درنظر بگیریم. GLE که در نسخه‌های کوپه و AMG با پیشرانه‌های ۶ و ۸ سیلندر  V شکل توربوشارژ عرضه می‌شود، ازنظر مالکان و پژوهش JD Power در بخش استهلاک پایین ۹ امتیاز می‌گیرد. نسل چهارم این کراس‌اور لوکس آلمانی سال ۲۰۱۸ رونمایی شد و به‌تازگی به بازار جهانی رسیده است.

پورشه کاین

Porsche Cayenne 2016

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۶۰,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۶۶,۰۰۰ دلار

پورشه با دو کراس‌اور قدرتمندش در این فهرست حضور دارد که شاید برای بسیاری از افراد، تعجب‌برانگیز باشد. نسل دوم کاین، محصول سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ بوده و در انواع مدل‌های بنزینی و پلاگین هیبرید با سیستم تمام چرخ محرک عرضه شده است. کاین که یکی از پرفروش‌ترین محصولات پورشه در جهان است، از JD Power امتیاز ۹ را می‌گیرد. نسل سوم پورشه کاین سال ۲۰۱۸ رونمایی شد، بنابراین برای بررسی این مدل در JD Power باید دو سال دیگر منتظر ماند.

پورشه ماکان

Porsche Macan 2016

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۵۴,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۶۰,۰۰۰ دلار

دومین محصول پورشه در این فهرست، برادر کوچک‌تر کاین است. ماکان به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروی پورشه، ۹ امتیاز از JD Power دریافت کرده است. پورشه ماکان از سال ۲۰۱۴ تا امروز در یک نسل و چند به‌روزرسانی با پیشرانه‌های ۴ سیلندر و ۶ سیلندر توربوشارژ تولید می‌شود. بازار چین با تقاضای بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دستگاه، از مشتری‌های اول پورشه ماکان است.

سوبارو فورستر

Subaru Forester

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۴,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۶,۰۰۰ دلار

سوبارو فورستر با ۹ امتیاز JD Power و داشتن سیستم تمام چرخ محرک به‌صورت استاندارد، یکی از ارزشمندترین کراس‌اور‌های کوچک بازار جهانی محسوب می‌شود. امتیاز داده‌شده به نسل چهارم محصول سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ مربوط می‌شود؛ نسل پنجم سوبارو فورستر در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۹ رونمایی شد. فورستر با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر اصیل سوبارو و قابلیت‌های رانندگی آف‌رود، همچنان نظر مثبت مالکان را جلب می‌کند.

تویوتا RAV4

RAv4

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۶,۰۰۰ دلار

اصلا جای تعجب نیست که سومین خودروی پرفرش‌ترین جهان در سال ۲۰۱۸ و پرفروش‌ترین خودروی تویوتا در آمریکا، در فهرست کم‌استهلاک‌ترین مدل‌ها باشد. JD Power درمجموع امتیاز ۹ و دربخش قوای فنی امتیاز ۱۰ را به تویوتا RAV4 تقدیم کرده است. مدل بررسی‌شده از نسل چهارم و محصول سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر است. نسل پنجم RAV4 که به‌تازگی با انبوهی از فناوری‌های ایمنی مثل ترمز اضطراری خودکار به‌صورت استاندارد عرضه شده است، احتمالا هم در فهرست JD Power و هم پرفروش‌ترین‌ خودروهای سال‌های آینده حضور داشته باشد.

نیسان فرانتیر

Nissan Frontier 2016

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۱۸,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۱۹,۰۰۰ دلار

به‌عنوان پایان‌بخش فهرست، یک مدل از بین پیکاپ‌ها هم معرفی می‌کنیم. برخلاف فروش بالای پیکاپ‌های سری F فورد درطول چند دهه‌ی گذشته، کم استهلاک‌ترین مدل این کلاس با امتیاز ۹، نیسان فرانتیر است. نسل سوم فرانیتر از سال ۲۰۱۴ تولید می‌شود اما این مدل در بازار آمریکا عرضه نمی‌شود. مدلی که JD Power بررسی کرده، نسل دوم و محصول سال ۲۰۰۴ تا امروز است. نیسان فرانتیر که قدیمی‌ترین خودروی این فهرست محسوب می‌شود، در تمام بخش‌ها به‌خصوص قوای فنی خوش‌ساخت است؛ البته مالکان آمریکایی در بخش بدنه و کابین مشکلات بیشتری تجربه کرده‌اند و JD Power امتیاز ۶ را به فرانتیر داده‌ که باتوجه به عمر بالای این پیکاپ ژاپنی و تولید از سال ۲۰۰۴، درک‌کردنی است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات