اعتصاب رانندگان شرکت‌های تاکسی اینترنتی در آمریکا

یک‌شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
درحالی‌که زمان عرضه‌ی اولیه‌ی سهام اوبر نزدیک می‌شود، رانندگان اوبر و لیفت قصد دارند در شهرهای مختلف آمریکا اعتصاب کنند.
تبلیغات

رانندگان اوبر در نیویورک، سان‌فرانسیسکو، شیکاگو، لس‌آنجلس، سن‌دیه‌گو، فیلادلفیا و واشنگتن اعلام کردند روز چهارشنبه به‌مدت دو ساعت قصد دارند اعتصاب کنند. رانندگان سایر شرکت‌های خدمات تاکسی اینترنتی مانند لیفت (Lyft) هم قصد دارند به این اعتصاب بپیوندند. اوبر از روز پنجشنبه ۱۹اردیبهشت قصد دارد عرضه‌ اولیه‌ی سهام (IPO) خود را در بورس اوراق بهادار نیویورک آغاز کند و همین موضوع باعث نگرانی رانندگان شده است. 

Uber / اوبر

وب‌سایت اتحادیه‌ی رانندگان تاکسی نیویورک در پستی هدف خود از اعتصاب را محافظت از امنیت شغلی و اطمینان از درآمد مکفی اعلام کرده است. اوبر اشاره کرده تغییر وضعیت شغلی رانندگان از حالت پیمان‌کار مستقل به کارمند تمام‌وقت، اثرهای منفی بر شرکت خواهد گذاشت.

سونام لاما، عضو اتحادیه‌ی رانندگان تاکسی نیویورک و راننده‌ی اوبر از سال ۲۰۱۵ تاکنون، در‌این‌زمینه می‌گوید:

اوبر با وجود کنترل روزهای کاری و مشخص‌کردن کرایه‌ها، بازهم ما را پیمان‌کار مستقل می‌داند. مدیران اوبر با کار ما ثروتمندتر می‌شوند. آن‌ها باید با ما محترمانه برخورد کنند. ما اعتصاب می‌کنیم تا این پیام را برای آن‌ها بفرستیم که رانندگان متحد هستند و به اعتراض‌ها ادامه خواهند داد.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات