تولید خودرو در آذر امسال ۷۱ درصد کاهش یافت

دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
جدیدترین آمار وزارت صمت در آذر۱۳۹۷ نشان می‌دهد تولید خودرو درمقایسه‌با مدت مشابه سال گذشته حدود ۷۱درصد کاهش یافته است.
تبلیغات

براساس جدیدترین آمار وزارت صنعت و معدن و تجارت، تولید انواع خودرو در آذر امسال درمقایسه‌با مدت مشابه در سال گذشته ۷۱.۲درصد کاهش یافته است. در این مدت، تولید انواع خودرو از ۱۴۶هزار و ۳۸۲ دستگاه در آذر سال گذشته به ۴۲هزار و ۱۴۵ دستگاه کاهش یافته است.

وزارت صنعت معدن و تجارت

تولید انواع خودرو سواری در آذر سال جاری ۷۲درصد کاهش یافته و از ۱۳۶هزار و ۸۲۸ دستگاه در آذر سال گذشته به ۳۸هزار و ۲۷۵ دستگاه رسیده است. انواع ون نیز با تولید ۶۱ دستگاه در آذر امسال درمقایسه‌با تولید ۱۳۶ دستگاه در مدت مشابه سال گذشته، کاهش تولید ۵۵.۱درصدی تجربه کرده است.

smand سمند

تولید انواع وانت و اتوبوس نیز همچون خودروهای مذکور، با کاهش رو‌به‌رو شده است. طبق آمار تولید وانت با ۲۹۴۹ دستگاه در آذر سال جاری درمقایسه‌با تولید ۷۶۸۵ دستگاه در مدت مشابه سال گذشته، ۶۱.۶درصد کاهش داشته است. تولید اتوبوس نیز با کاهش ۹۱.۲درصدی همراه بود و از ۱۳۶ دستگاه در آذر سال گذشته به ۱۲ دستگاه رسیده است.

کامیون / کشنده

همچنین کامیونت و کامیون و کِشنده با تولید ۷۰۰ دستگاه در آذر سال جاری درمقایسه‌با تولید ۱۴۵۴ دستگاه در مدت مشابه سال گذشته، کاهش تولید ۵۱.۹درصدی تجربه کرده است. درمقابل، فقط تولید مینی‌بوس و میدل‌باس ۳.۵درصد کرده و از ۱۴۳ دستگاه در آذر سال گذشته به ۱۴۸ دستگاه رسیده است.

خودرو

علاوه‌‌براین، آمار تجمیعی تولید خودرو در نُه ماه اول سال جاری تا پایان آذر بدین‌ترتیب است که کاهش تولید ۳۱درصدی رخ داده و میزان تولید از ۱میلیون و ۱۰۶هزار و ۳۸۵ دستگاه در سال ۱۳۹۶، به ۷۶۳هزار و ۵۱۹ دستگاه رسیده است.  

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات