فولکس واگن از ایستگاه شارژ سریع سیار برای خودروی برقی رونمایی کرد

یک‌شنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
مطالعه 3 دقیقه
فولکس‌واگن از اولین ایستگاه شارژ سریع سیار برای خودروهای برقی رونمایی کرد که سال آینده راهی شهرهای آلمان خواهد شد.
تبلیغات

امروزه اکثر ایستگاه‌های شارژ خودروی برقی پس از نصب ثابت هستند. فولکس‌واگن قصد دارد تا سال آینده به فهرست معدود شرکت‌هایی بپیوندد که مایل به تغییر این رویه هستند. چند روز پیش خودروساز آلمانی از یک ایستگاه شارژ سریع سیار برای خودروهای الکتریکی رونمایی کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۱۹ آن را راه‌اندازی کند. این شرکت می‌تواند با سرمایه‌گذاری روی شارژرهای سریع، زمینه را برای ایجاد انقلابی در بخش خودروهای برقی فراهم کند. 

Volkswagen mobile fast-charging station / فولکس واگن

فولکس‌واگن اولین شرکتی نیست که شارژر سریع سیار را توسعه می‌دهد، اما در حقیقت اولین خودروسازی است که وارد این حوزه از فناوری می‌شود. شرکت فری‌وایر تکنالوجیز (Freewire Technologies) که توسط BP پشتیبانی می‌شود، شارژر سریع سیار خود را خودروهای برقی ارائه کرده است. مزایای اصلی موردنظر فولکس‌واگن این است که توانایی شهرها یا شرکت‌ها برای قرار دادن شارژر سریع سیار در هر کجا که می‌خواهند، فراهم شود. این توانایی می‌تواند به تصمیم‌گیرندگان کمک کند که پیش از نصب ایستگاه شارژ دائمی، با رانندگان مشورت کرده و بهترین مکان را انتخاب کنند. فناوری مورد نیاز برای شارژ سریع نیز نسبتاً ساده است.

Volkswagen mobile fast-charging station / فولکس واگن

شارژر سیار بسیار شبیه Power Bank برای گوشی هوشمند است و می‌تواند به هر جا که لازم باشد حرکت کند. ظرفیت این شارژر به ۳۶۰ کیلووات‌ساعت می‌رسد و قادر خواهد بود که به ۱۵ خودروی برقی به‌طور همزمان خدمات ارائه دهد. طبق گفته‌ی فولکس‌واگن، زمان شارژ تقریبا ۱۷ دقیقه در حالت شارژ سریع است.

Volkswagen  / فولکس واگن

هنگامی که مقدار انرژی کمتر از ۲۰ درصد باشد، اپراتور می‌تواند به‌راحتی آن را با ایستگاه کاملا شارژ مبادله کند. بااین‌حال ایستگاه شارژ سیار را می‌توان به‌طور دائم به منبع تغذیه تا ۳۰ کیلووات متصل کرد. در این حالت ایستگاه همچنین می‌تواند خود را شارژ کند و به خودروهای برقی نیز خدمات شاژ ارائه دهد. اگر اپراتورها آن را به منبع انرژی تجدیدپذیر متصل کنند، شارژر نیز می‌تواند موقتاً از منابع پاک، انرژی را ذخیره کند تا فرایند تولید دی‌اکسیدکربن را خنثی کند.

اولین ایستگاه شارژ سریع سیار فولکس‌واگن تا سال آینده در ولفسبورگ آلمان مستقر خواهد شد. در سال ۲۰۲۰ این خودروساز قصد دارد شارژر نوآورانه را به سایر شهرها گسترش دهد. حتی سناریوهای دیگری نیز برای آینده پیش‌بینی شده است که در آن می‌توان ایستگاه‌های متعددی را برای رویدادی بزرگ در مقیاس وسیع آماده کرد و پس از پایان آن رویداد، براساس تقاضا برای شارژ آن را به مکان دیگری انتقال داد. 

Volkswagen / فولکس واگن

یکی از اولین خودروهای الکتریکی فولکس‌واگن که از ایستگاه شارژ سریع سیار بهره می‌برد، هاچ‌بک ID Neo مدل ۲۰۲۰ است. اولین خودروی برقی این شرکت تا سال آینده رونمایی خواهد شد و آغاز حرکت فولکس‌واگن را به سمت دنیای محصولات برقی جشن می‌گیرد. انتظار می‌رود که ID Neo با قیمتی حدود بهای فعلی مدل دیزلی فولکس‌واگن به فروش برسد. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات