آنر گوشی هوشمندی با برند مازراتی و دوربین ۴۸ مگاپیکسلی راهی بازار می‌کند

شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۰
مطالعه 3 دقیقه
آنر، زیربرند نام‌آشنای هواوی قصد دارد یکی از گوشی‌های هوشمندش را با برند یکی از خودروهای اسپورت عرضه کند. برند مذکور ظاهرا قرار است مازراتی باشد.
تبلیغات

درحال‌حاضر، برخی از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند دستگاه‌های خاص خود را با همکاری محبوب‌ترین برندهای تولیدکنندگان خودروهای اسپورت در جهان عرضه می‌کنند. به‌نظر می‌رسد آنر، زیربرند مشهور هواوی، نیز در همین مسیر گام برداشته است. آنر V20 نسخه‌ی مازراتی به‌صورت آنلاین در Weibo (یکی از شبکه‌های اجتماعی چینی) دیده شده است. آنر V20 معمولی هنوز به‌طور رسمی عرضه نشده؛ اما به‌احتمال زیاد هفته‌ی آینده معرفی خواهد شد. باید دید نسخه‌ی مازراتی این گوشی نیز در این رویداد رونمایی خواهد شد یا آنر برنامه‌ی دیگری درنظر دارد.

با این توضیح، اگر تصویر بالا را بادقت نگاه کنید، با تصویر فاش‌شده‌ی جدیدی روبه‌رو هستید. به‌نظر می‌رسد طراحی آن همانند آنر V20 معمولی است و تنها تفاوت در لوگوی مازراتی پشت آن است. ممکن است طرح زیر شیشه‌ی گوشی نیز متفاوت باشد؛ اما به‌دلیل زاویه‌ی دوربین در اینجا دیده نمی‌شود. همچنین، مشخص است این دستگاه سه دوربین در پشت دارد و از فلز و شیشه ساخته شده است.

نسخه‌ی بین‌المللی آنر V20

آنر V20 در ژانویه برای بازارهای جهانی بازمعرفی و با نام آنر View 20 عرضه خواهد شد. این اتفاق به‌هیچ‌وجه غیرمنتظره نیست و آنر V10 نیز سال گذشته با نام آنر View 10 در خارج از چین عرضه شده است. درهرصورت، این دو گوشی هوشمند ازنظر طراحی و مشخصات کاملا یکسان هستند. البته پشتیبانی از شبکه‌های تلفن‌همراهشان قطعا متفاوت خواهد بود؛ تاآنجاکه دردسترس‌بودن نسخه‌ی مازراتی در خارج از چین باعث نگرانی علاقه‌مندان به این نسخه می‌شود. ممکن است آنر نسخه‌ای جهانی از ویرایش مازراتی را معرفی نکند؛ زیرا گوشی‌های ویژه‌ای که در چین معرفی می‌شوند، معمولا در چین باقی می‌مانند و عرضه‌ی جهانی نخواهند داشت. افزون‌براین، باعث خوشحالی خواهد بود که این گوشی را در اروپا و آمریکا مشاهده کنیم؛ چراکه توان رقابت با نسخه OnePlus 6T ویرایش مک‌لارن را دارد و این اتفاق در‌حال‌حاضر داستان را حسابی مهیج می‌کند.

هانر مازراتی V20/honor maserati 20

آنر V20/View 20 درمقابل نسخه‌ی مازراتی

با‌توجه‌به اینکه آنر V20 و View 20 اساسا ازنظر طراحی و مشخصات مشابه هم هستند، نسخه‌ی مازراتی آنر V20 با هیچ‌یک از این دو گوشی چندان متفاوت نخواهد بود. همان‌طورکه قبلا گفته شد، به‌جز نام تجاری و جنس متفاوت، نسخه‌ی مازراتی احتمالا همانند آنر V20 خواهد بود. این درحالی است که آنر شاید حافظه‌ی رم و حافظه‌ی ذخیره‌سازی بیشتری در نسخه مازراتی به‌کار ببرد. آنر V20/View 20 احتمالا با شش گیگابایت رم و نسخه‌ی مازراتی با هشت یا دَه گیگابایت رم عرضه خواهد شد تا بتوانند همانند نسخه OnePlus 6T مک‌لارن خودنمایی کنند. افزون‌براین، آنر ممکن دوازده گیگابایت رم را به این گوشی اضافه کند تا آن را به سطح گوشی نوظهور Lenovo Z5 Pro GT Ferrari برساند.

آنر V20/View 20 طراحی و مشخصات

آنر V20/View 20 از فلز و شیشه ساخته شده است. نمایشگر تعبیه‌شده در پنل جلو این گوشی هوشمند تقریبا بدون حاشیه است که آنر نام آن را Full View 3.0 گذاشته است. این آخرین فناوری صفحه‌نمایش ارائه‌شده‌ی شرکت آنر است. صفحه‌نمایش آنر V20/View 20 یک روزنه‌ی دوربین در گوشه‌ی سمت چپ و یک بریدگی بسیار نازک در زیر صفحه‌نمایش دارد.

همچنین، می‌دانیم پردازش این دستگاه را کرین ۹۸۰ (Kirin 980) برعهده دارد. این پردازنده هشت‌هسته‌ای و ۶۴بیتی است و در‌حال‌حاضر، مهم‌ترین پردازنده‌ی هواوی محسوب می‌شود و آنر توان سری گوشی‌های هوشمند میت 20 را ازطریق آن فراهم می‌کند. کرین ۹۸۰ قرار است با Snapdragon 855 رقابت کند. ارزش و قدرت این پردازنده در دستگاه‌های میت 20 ثابت شده است.

آنر V20/View 20 را با اندروید نسخه‌ی ۹ (Pie) ارائه می‌کند و رابط کاربری Emotion UI (EMUI) 9 خود را روی آن قرار می‌دهد. دوربین ۴۸مگاپیکسلی در پشت آنر View 20 گنجانده شده؛ اما هنوز نمی‌دانیم چه انتظاراتی از دو دوربین دیگر باید داشته باشیم. درمجموع، آنر V20/View 20 بسیار قدرتمند و ویژه خواهد بود. با‌این‌حال، به‌نظر می‌رسد نسخه‌ی مازراتی V20 برتری بیشتری درمقایسه‌با آن دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات