فهرست ایمن ترین خودروهای لوکس دنیا

سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰
مطالعه 11 دقیقه
آشنایی با ۱۰ خودروی لوکس مدل ۲۰۱۸  بازار جهانی که بر اساس نتایج جدیدترین تست‌های تصادف IIHS و NHTSA فهرست شده‌اند.
تبلیغات

خودروهای کلاس لوکس معمولاً همیشه با آخرین تجهیزات ایمنی تصادف عرضه می‌شوند؛ از خودروهای دهه‌ ۱۹۸۰ با ایربگ‌ها و ترمزهای ضدقفل (ABS) گرفته تا خودروهای امروز و سیستم‌های ترمز اضطراری خودکار که به‌ همین خاطر انتظار می‌رود مدل‌های برندهای مختلف در این کلاس، ایمن‌ترین خودروهای جهان باشند. بدیهی است که تمام محصولات لوکس شرکت‌های خودروسازی عملکرد یکسانی در تست‌های تصادف مؤسسه‌های مختلف ندارند. می‌توان گفت که در فهرست ایمن‌ترین خودروهای لوکس جهان، یک امتیاز کمتر یا بیشتر کافی است تا وضعیت وجود داشتن یا نداشتن گران‌ترین خودروهای بازار جهانی در این طبقه‌بندی تغییر کند.

IIHS / NHTSA

برای معرفی ۱۰ خودروی لوکس بازار جهانی در سال ۲۰۱۸،‌ به داده‌های تست تصادف مؤسسه‌ی بیمه و ایمنی بزرگراه‌های آمریکا (IIHS) و سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA) مراجعه کرده‌ایم. تست‌های تصادف این دو مجموعه‌ی معتبر علاوه بر آزمایش‌های سنتی برخورد خودروها، موارد جدیدی چون عملکرد تابش نور چراغ‌های جلو و سیستم‌های ترمز اضطراری خودکار در کنار تجهیزات ایمنی و کمک‌راننده‌ی مدرن را شامل می‌شود. تمام مدل‌های معرفی‌شده در این مطلب که به‌صورت استاندارد به سیستم ترمز اضطراری خودکار مجهز هستند، بالاترین امتیازات تست تصادف IIHS آمریکا (به غیر از جنسیس G90 که هنوز تست نشده است) و ۵ ستاره‌ی ایمنی NHTSA را دریافت کرده‌اند. تست تصادف ترمز اضطراری خودکار در دو بخش جداگانه با سرعت‌های ۲۰ و ۴۰ کیلومتر بر ساعت انجام می‌شود که هر خودرو باید قابلیت توقف کامل یا حداقل، ۸ کیلومتر بر ساعت کاهش سرعت داشته باشد.

Rolls-Royce / رولزرویس

بخش جدید و مهم دیگر تست‌های تصادف این دو سازمان، عملرد تابش نور چراغ‌های جلو است. خودروهای لوکس تجهیزات ایمنی فراوانی دارند؛ اما سیستم هوشمند چراغ‌های جلو یا به‌صورت آپشن یا در تیپ‌های گران‌تر در دسترس است. ذکر این نکته ضروری است که بنیادهای IIHS و NHTSA فقط خودروهای تولید انبوه برندهای مختلف را آزمایش می‌کنند؛ به همین دلیل، سدان‌های پرچم‌دارهای لوکس مانند آئودی A8، بی‌ام‌و سری 7، مرسدس‌بنز S کلاس، پورشه پانامرا و مدل‌های گران‌قیمت برندهای بنتلی و رولزرویس در مجموعه داده‌های تست‌های تصادف این دو بنیاد وجود ندارند. علاوه بر این، برخی مدل‌های ۲۰۱۸ خودروهای لوکس برندهای مختلف هنوز مورد بررسی و آزمایش متخصصان  IIHS و NHTSA قرار نگرفته‌اند.

در کنار هر مدل، قیمت پایه‌ی ارزان‌ترین و گران‌ترین تیپ آن نیز آورده شده است.

آکورا RLX

آکورا RLX اسپرت هیبرید
آکورا RLX اسپرت هیبرید
آکورا RLX اسپرت هیبرید
آکورا RLX اسپرت هیبرید
آکورا RLX اسپرت هیبرید

قیمت پایه: ۵۴ هزار و ۹۰۰ دلار

قیمت پایه تیپ اسپرت هیبرید: ۶۱ هزار و ۹۰۰ دلار

سدان لوکس آکورا RLX شاید فروش خوبی در بازار جهانی تجربه نکرده باشد؛ اما بالاترین امتیازات ممکن در تست‌های تصادف IIHS و NHTSA را به خود اختصاص داده است. RLX به‌صورت استاندارد با تجهیزات ایمنی مدرن همچون سیستم هشداردهنده‌ی نقطه کور و وجود مانع در پشت خودرو، سیستم هشداردهنده انحراف از مسیر به همراه سیستم کمکی رانندگی در بین خطوط و سیستم هشداردهنده برخورد از روبرو در کنار ترمز اضطراری خودکار عرضه می‌شود.

آئودی A3

آئودی / Audi A3
آئودی / Audi A3
آئودی / Audi A3
آئودی / Audi A3
آئودی / Audi A3

قیمت پایه: ۳۱ هزار و ۹۵۰ دلار

قیمت پایه تیپ پرستیژ با سیستم کواترو: ۴۳ هزار و ۷۰۰ دلار

نسل سوم سدان و هاچ‌بک آئودی A3 به‌صورت استاندارد به سیستم هشداردهنده برخورد از روبرو به همراه ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های پایین مجهز است. سیستم ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های بالا به‌عنوان آپشن ارائه می‌شود. باید توجه کرد که خودروهای بزرگ‌تر و سنگین‌تر ایمنی بیشتری برای سرنشینان به‌ همراه دارند. آئودی A3 باوجود اینکه مملو از تجهیزات ایمنی و کمک‌راننده‌ی مدرن است؛ اما به‌دلیل اینکه کوچک‌ترین و سبک‌وزن‌ترین خودروی این فهرست است، در تصادف با خودروهای بزرگ‌تر مانند وانت پیکاپ‌ها یا کامیون‌ها آسیب بیشتری خواهد دید.

آئودی A4

آئودی / Audi A4
آئودی / Audi A4
آئودی / Audi A4
آئودی / Audi A4
audi a4

قیمت پایه: ۳۶ هزار دلار

قیمت پایه تیپ پرستیژ: ۵۰ هزار دلار

آئودی A4 همانند برادر کوچک‌تر خود به‌صورت استاندارد به سیستم جلوگیری از برخورد روبرو به همراه ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های پایین مجهز است و بهترین امتیازات تست‌های تصادف IIHS و NHTSA را دریافت کرده. نسل پنجم سدان خوش‌ساخت A4 به‌صورت آپشن سیستم‌های ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های بالا و پکیج‌های بیشتر ایمنی و کمک‌راننده را هم در اختیار دارد.

جنسیس G80

Genesis G80 / جنسیس
Genesis G80 / جنسیس
Genesis G80 / جنسیس
Genesis G80 / جنسیس
Genesis G80 / جنسیس

قیمت پایه: ۴۱ هزار و ۷۵۰ دلار

قیمت پایه تیپ ۵ لیتری آلتیمیت: ۵۹ هزار و ۵۰۰ دلار

G80 سدان سایز متوسط پنج سرنشینه‌ی برند لوکس و زیرمجموعه‌ی هیوندای است که  با عملکرد مناسب در تست‌های تصادف، تحسین کارشناسان IIHS و NHTSA را دریافت کرده است. جنسیس G80 به‌صورت استاندارد به سیستم‌های ایمنی مانند ترمز اضطراری خودکار سرعت‌های پایین و بالا، سیستم هشداردهنده‌ی نقطه‌ی کور، انحراف از مسیر و عبور مانع در پشت خودرو به همراه سیستم کمکی فاصله مناسب با خودروی روبرو مجهز است.

جنسیس G90

Genesis G90 / جنسیس
Genesis G90 / جنسیس
Genesis G90 / جنسیس
Genesis G90 / جنسیس
Genesis G90 / جنسیس

قیمت پایه: ۶۸ هزار و ۳۵۰ دلار

قیمت پایه تیپ ۵ لیتری آلتیمیت تمام چرخ محرک: ۷۴ هزار و ۳۵۰ دلار

جنسیس G80 یا EQ900 بزرگ‌ترین سدان برند کره‌ای جنسیس است که به‌عنوان جایگزین مدل هیوندای ایکوئس (Equus) عرضه شد. جنسیس G90 بالاترین امتیازات تست‌های تصادف IIHS را دریافت کرده؛ اما ایمنی آن هنوز توسط کارشناسان NHTSA بررسی نشده است. همانند G80، سدان بزرگ و لوکس G90 به‌صورت استاندارد با انواع سیستم‌های ایمنی و کمک‌راننده در بازار جهانی در دسترس است.

لکسوس ES

2019 Lexus ES / سدان لکسوس ES مدل 2019
Lexus ES / لکسوس
Lexus ES / لکسوس
Lexus ES / لکسوس
Lexus ES / لکسوس

قیمت پایه: ۳۸ هزار و ۹۵۰ دلار

قیمت پایه تیپ هیبرید: ۴۱ هزار و ۸۲۰ دلار

سدان سایز متوسط لکسوس ES 350 سال‌ها به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین خودروهای لوکس بازار جهانی شناخته شده است. سیستم‌های ایمنی ترمز اضطراری خودکار، فاصله مناسب با خودروی جلو و انحراف از مسیر به‌صورت استاندارد و سیستم هشداردهنده‌ی نقطه‌ی کور به‌صورت آپشن به همراه محصول پرطرفدار لکسوس ارائه می‌شوند.

لکسوس IS

Lexus IS / لکسوس
Lexus IS / لکسوس
Lexus IS / لکسوس
Lexus IS / لکسوس
Lexus IS / لکسوس

قیمت پایه: ۳۸ هزار و ۲۱۰ دلار

قیمت پایه تیپ F Sport تمام چرخ محرک: ۴۵ هزار و ۲۵ دلار

دیگر سدان برند لوکس و زیرمجموعه‌ی تویوتا مدل IS است که برای رقابت با سری 3 بی‌ام‌و ساخته شد. همانند دیگر محصولات لکسوس، IS به‌صورت استاندارد به سیستم‌های ایمنی ترمز اضطراری خودکار، انحراف از مسیر و فاصله مناسب با خودروی روبرو مجهز است. سیستم‌های هشداردهنده نقطه کور و وجود مانع در پشت آپشن هستند. نکته‌ی قابل توجه این است که تمام سیستم‌های ایمنی ذکرشده، در سری 3 بی‌ام‌و جزو آپشن‌های گران‌قیمت هستند.

مرسدس‌بنز E کلاس

Mercedes Benz E Class / مرسدس بنز
Mercedes Benz E Class / مرسدس بنز
Mercedes Benz E Class / مرسدس بنز
Mercedes Benz E Class / مرسدس بنز
Mercedes Benz E Class / مرسدس بنز

قیمت پایه: ۵۲ هزار و ۹۵۰ دلار

قیمت پایه تیپ AMG E63 S با پیشرانه دست‌ساز: ۱۰۴ هزار و ۴۰۰ دلار

نسل پنجم مرسدس کلاس E گران‌قیمت و لوکس دیگر نماینده‌ی آلمانی‌ها در کلاس خودروهای لوکس و ایمن سال ۲۰۱۸ است. سیستم‌های ایمنی استاندارد E کلاس فقط شامل ترمز اضطراری خودکار و هشدار برخورد از روبرو است؛ تجهیزات ایمنی و کمک‌راننده‌ی دیگر به‌عنوان آپشن قابل خریداری هستند.

ولوو V60

ولوو / Volvo V60
ولوو / Volvo V60
ولوو / Volvo V60
ولوو / Volvo V60
ولوو / Volvo V60

قیمت پایه:‌ ۳۸ هزار و ۲۵۰ دلار

قیمت پایه تیپ کراس‌کانتری پلاتینیوم:‌ ۴۵ هزار و ۷۰۰ دلار

استیشن فوق‌العاده زیبا و خوش‌ساخت ولوو V60 در کنار سدان S60 از ایمن‌ترین خودروهای لوکس جهان در سال ۲۰۱۸ هستند. سیستم ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های پایین تنها مورد استاندارد ولوو V60 است. موارد دیگر شامل ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های بالا، نقطه کور، انحراف از مسیر و ... همه به‌صورت آپشن در دسترس هستند.

ولوو S60

ولوو / Volvo S60
ولوو / Volvo S60
ولوو / Volvo S60
ولوو / Volvo S60
ولوو / Volvo S60

قیمت پایه: ۳۴ هزار و ۱۰۰ دلار

قیمت پایه تیپ کراس کانتری: ۴۴ هزار و ۳۵۰ دلار

ولوو S60 تا به‌امروز در دو نسل عرضه شده است که در کنار سواری اسپرت، شهرت همیشگی برند ولوو، ایمنی بی‌نظیر هم به همراه دارد. سدان S60 همانند برادر دوقلوی استیشن خود با سیستم‌های ایمنی استاندارد و آپشن عرضه می‌شود. سیستم ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های پایین ولوو S60 قابلیت تشخیص خودروها، عابران پیاده و حتی حیواناتی چون آهو و گوزن هم دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات