کارما، رودستر مفهومی و برقی SC1 ویژن را رونمایی کرد

کارما، رودستر مفهومی و برقی SC1 ویژن را رونمایی کرد

کارما اتوموتیو چین از رودستر مفهومی و برقی SC1 ویژن در شانگهای رونمایی کرد که پیش‌نمایش محصولات برقی آینده‌ این شرکت است.

شرکت کارما اتوموتیو (Karma Automotive)، سازنده‌ی خودروی الکتریکی متعلق به گروه ونکسیانگ (Wanxiang Group) چین، از سه دستگاه خودروی برقی در نمایشگاه شانگهای ۲۰۱۹ رونمایی کرد. سه محصول این شرکت نشان می‌دهند که کارما امروز چگونه است، فردا چگونه می‌تواند باشد و در آینده به چه سمتی حرکت می‌کند. کارما اتوموتیو با دو خودروی مفهومی و یک مدل تولیدی در شانگهای حضور یافت؛ اولین محصول کوپه ۲در پینین‌فارینا جی‌تی (Pininfarina GT) و دومی خودروی آینده‌محوری است که با نام مفهومی SC1 ویژن (SC1 Vision Concept) خوانده می‌شود. 

Karma SC1 Vision Concept / کارما مفهومی ویژن

در حقیقت SC1 ویژن دقیقاً شبیه پینین‌فارینا جی‌تی، براساس Revero GT طراحی شده و یک رودستر برقی است. مسئولان کارما می‌گویند که این مفهومی نه‌تنها پیش‌نمایش زبان طراحی آینده خودروساز چینی را نشان می‌دهد، بلکه به گزینه‌های سفارشی‌سازی برای محصولات آینده آن اشاره می‌کند. مفهومی SC1 ویژن درنهایت جهت آینده‌ی این برند را برای طراحی و ساخت خودروهای الکتریکی مجهز به باتری به نمایش می‌گذارد.

Karma SC1 Vision Concept / کارما مفهومی ویژن

نمی‌توان انکار کرد که این خودروی مفهومی، جالب‌ترین وسیله نقلیه‌ای است که ما تا به حال از کارما دیده‌ایم. از جمله ویژگی‌های بارز SC1 ویژن می‌توان به طراحی ظریف و آیرودینامیکی بهینه‌شده با جریان یکپارچه از بیرون به داخل خودرو اشاره کرد. منطقه‌ی بین محور جلو و شیشه جلوی این مفهومی از هواپیمای H-1 Racer مدل ۱۹۳۵ و هندسه طبیعی جهان الهام گرفته شده است. 

Karma SC1 Vision Concept / کارما مفهومی ویژن

اگر درهای بالی شکل آن را باز کنید، وارد کابین آینده‌محور با معماری جدید سیستم اطلاعاتی و سرگرمی به همراه اتصال اینترنت 5G و همچنین سیستم ارتباطی انسانی روبه‌رو خواهید شد؛ سیستم ارتباطی انسانی در حقیقت رابط‌های لامسه، صدا، چشم و گرافیک را با هم برای برقراری تعامل یکپارچه با راننده ادغام می‌کند. کارما SC1 ویژن همچنین از سیستم‌های شناسایی بیومتریک و تشخیص چهره بهره می‌برد. 

Karma SC1 Vision Concept / کارما مفهومی ویژن

هنوز هیچ جزئیاتی از سیستم محرکه الکتریکی SC1 ویژن وجود ندارد؛ اما برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که این خودروی مفهومی از سیستم محرکه تمام برقی استفاده می‌کند. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده