دوربین حرفه‌ای X-T4 فوجی فیلم با لرزش‌گیر داخلی و مصرف بهینه باتری معرفی شد

دوربین حرفه‌ای X-T4 فوجی فیلم با لرزش‌گیر داخلی و مصرف بهینه باتری معرفی شد

فوجی‌ فیلم X-T4 را با قابلیت‌هایی همچون لرزش‌گیر داخل بدنه و مصرف بهینه‌ی باتری معرفی کرد. قیمت پایه‌ی این دوربین دیجیتال حرفه‌ای ۱،۶۹۹ دلار است.

فوجی‌فیلم X-T4، دوربین جدید خود را معرفی کرد که از مدت‌ها پیش کاربران و کارشناسان انتظارش را می‌کشیدند. دوربین هیبریدی جدید این غول دنیای دوربین‌ها در دسته‌ی حرفه‌ای با قابلیت‌های بی‌شمار قرار می‌گیرد که خانواده‌ی محصولات X-T را تکمیل می‌کند. قابلیت مهمی که با X-T4 به خانواده‌ی محصولات فوجی‌فیلم افزوده می‌شود، لرزش‌گیری تصویر در داخل بدنه‌ی دوربین است. سیستم IBIS می‌تواند تا ۶ مرحله لرزش را در ۱۸ لنز اختصاصی خود فوجی‌فیلم و تا پنج مرحله نیز لرزش را در لنزهای دیگر کاهش دهد. افزون‌براین، فوجی‌فیلم مکانیزم شاتر را نیز در دوربین جدیدش تغییر داد و نرخ آن را به ۳۰۰ هزار سیکل رساند که عملکردی سریع‌تر از دوربین فوجی‌فیلم X-T3 را ارائه می‌کند. شاتر جدید از عکس‌برداری تا ۱۵ فریم‌برثانیه پشتیبانی می‌کند.

FujiFilm X-T4

حسگر X-Trans که در X-T4 فوجی‌فیلم استفاده شده، تفاوت زیادی با حسگر X-T3 ندارد. البته سیستم فوکوس خودکار در دوربین جدید کمی ارتقاء پیدا کرده است و قابلیت‌های بهتری درزمینه‌ی تشخیص چهره و چشم و ردگیری سوژه از خود نشان می‌دهد. همچنین، فوجی‌فیلم قابلیتی به‌نام Eterna Bleach Bypass Film Sumulation را در دوربین جدید به‌کار گرفته که همراه‌با پشتیبانی از فایل‌های Raw و دقت بیشتر در تنظیم منحنی‌های نور و تصویر، X-T4 را به محصولی کامل تبدیل می‌کند.

طراحی دوربین جدید فوجی‌فیلم تفاوت‌های متعددی با محصولات قبلی دارد. پنل LCD لمسی در X-T4 علاوه‌بر قابلیت نمایش ۱‍/۶۲ میلیون پیکسل لولایی کامل دارد و در زاویه‌های گوناگون می‌توان از آن استفاده کرد. همچنین، دکمه‌ی فعال‌سازی فوکوس خودکار را روی بدنه شاهد هستیم و دکمه‌ی سنجش نور در مدل قبلی با دکمه‌ی تغییر حالت عکس‌برداری و فیلم‌برداری در دوربین جدید جایگزین شده است.

بخش گیره‌ی بدنه‌ی دوربین ابعاد بزرگ‌تری از نمونه‌های دیگر دارد و گردونه‌ی کنترل نیز کمی بیرون‌تر از بدنه به‌نظر می‌رسد. طراحی بخش چشمی بهینه‌‌ است و محافظ آن به‌راحتی جدا نمی‌شود. هر دو بخش ویدئو و عکس تنظیمات مجزایی در منو موسوم به Q Menu دریافت کرده‌اند. X-T4 از باتری جدید NP-W235 بهره می‌برد که در حالت استفاده از LCD، می‌تواند ثبت تا ۵۰۰ عکس دوام بیاورد.

FujiFilm X-T4

دوربین جدید فوجی‌فیلم در بخش فیلم‌برداری محتوا را با سرعت زیاد و نرخ ۲۴۰ فریم‌برثانیه ضبط می‌کند و رابط کاربری آن نیز بهینه‌سازی شده است. متأسفانه از پورت اختصاصی ۳/۵ میلی‌‌متری در X-T4 خبری نیست که شاید برای برخی کاربران آزاردهنده باشد و آن‌ها باید از تبدیل USB-C برای دوربین جدید فوجی‌فیلم استفاده کنند. البته مانند دوربین X-H1 با خرید لوازم جانبی گیره‌ی باتری می‌توان سوکت میکروفن استاندارد را نیز دریافت کرد.

فوجی‌فیلم X-T4 در بهار سال جاری در دو رنگ نقره‌ای و مشکی و کیت پایه شامل بدنه‌ی دوربین با قیمت ۱،۶۹۹ دلار عرضه می‌شود. درصورت خرید لنز F2.8-4 18-55mm، قیمت دوربین به ۲،۰۹۹ دلار می‌رسد و کیت مجهز به لنز F4 16-80mm نیز قیمتی برابر با ۲،۱۹۹ دلار دارد.

منبع dpreview
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده